Oska aega planeerida
Me elame kiirustavas ühiskonnas. Meie esivanemad alistusid ajale, meie võitleme sellega. Nemad maalisid aeganõudvaid portreesid, meie aga vihastame kui ei saa oma puhkusepilte tunni ajaga kätte. Üks Washingtoni loomaaia talitaja ütles hiljuti, et enamik külastajaid arvab, et jõehobud jäävad vee alla lõpmata pikaks ajaks. Tegelikult on nad seal keskmiselt üheksakümmend sekundit, aga külastajatel ei jätku lihtsalt nii palju kannatlikkust, et oodata.
Loe edasi: Oska aega planeerida
Toit vastavalt vanusele II osa: murdeiga
Murdeeast keskeani inimesed oma tervisele reeglina suuremat tähelepanu ei pööra, mõtlema hakatakse vaid siis kui tabab mingi haigus. Oma tervise väärtustamine ja enese eest hoolitsemine on õnneks tõusuteel olev trend, kuid seda hetkel enam keskealiste kui noorte seas. Pigem kahjustatakse nooruses oma tervist ebatervislike toitumis- ja eluviisidega. Seda võib täheldada nii teismeliste kui juba kahjuks ka nooremate laste juures.
Loe edasi: Toit vastavalt vanusele II osa: murdeiga
Surma vari pereelu kohal ehk kui perepea on palgasõdur
Olla elukutselise sõjaväelase naine pole teps mitte kerge. Pikad õppused ja koolitused tirivad pere nädalateks lahku ning kui sellele lisandub ka missioonidel käimine, on see võitlus püsima jäämise ja alla vandumise vahel, mis nõuab naiselt suuri järeleandmisi ja kohanemisvõimet.
Kuigi missioonil viibivate palgasõdurite perekondadele on välja töötatud tugiprogrammid ja naisi julgustatakse omavahel suhtlema, tundub siiski veel tabu olevat rääkida valikult sellest, mis toimub naise hinges ja elus sel perioodil, kui kaasa on kaugel maal tule all.
Loe edasi: Surma vari pereelu kohal ehk kui perepea on palgasõdur