EEVA naistekas

Laupäev, 25. May 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Jõulud - kas tähendus on muutunud?

Kategooria: Pere & vaba aeg

Jõulukaunistus

Tule, ma näitan sulle valgust ja säravaid teid. Sillerdavaid ja liuglevaid. Tule ma võtan kinni su käest ja vaatame koos külma taevasse, tähtedesse ja õhkame nende peale. Naeratame ja oleme koos, armastame ja ütleme seda välja. Jõulude ajal on meil aeg märgata, seisatada ja siseneda neisse ja endasse.
Meil on valida ise kuidas me tahame nähame jõule. Nii nagu kõige muu puhul, on ka jõulud see aeg ja koht, kust saame seda, mida parasjagu otsime. Kes tahab otsida tükikest maagiat, kes tahab aega leida pere jaoks, kes tahab koju sõita, et vanadel radadel käia. Panna peale hea muusika, vein ja vanad eestimaised kompvekid laua kandikule, mis on pärand vanavanaemalt.

Loe edasi: Jõulud - kas tähendus on muutunud?


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.

Lihavõtte tähendusest

Kategooria: Pere & vaba aeg

Pühademunad

Lihavõtted (munapühad ehk ülestõusmispühad, kiigepühad, kevadpühad - liikuvad pühad, algavad esimesel täiskuupühapäeval pärast kevadist pööripäeva) - 22. märts ... 26. aprill.

Päev tähistas Jeesuse Kristuse surnust ülestõusmist. Sellele järgnevad teine ja kolmas lihavõttepüha, mis lõpetasid paastuaja. Paljudel maadel on selle päeva nimetustes ja kombestikus säilinud paganlikke jooni ja tavasid. Näiteks ingliskeelne Easter arvatakse tulenevat anglosaksi neljanda kuu nimetusest Eosturmonath, mida on seostatud jumalanna Eostrega või ka ida ja koiduga. See oli aasta koidik, algus. Sama on väidetud germaani Osterni kohta. Kombestikus on säilinud palju paganlikke jooni, ühtlasi on see tähtis kevadpüha. Pikki sajandeid eelnes lihavõttele karnevalide periood, paast ja vaikne nädal. Püha tähistati küünlaprotsessioonide, lillede ja kirikukellade helinaga.

Loe edasi: Lihavõtte tähendusest


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.

Beebidele - käeline tegevus 4-6 kuud

Kategooria: Pere & vaba aeg

Käejäljed

Käeline tegevus on oluline lapse arengu edendamisel. Kuidas seda teha tillukeste maailmakodanikega? Kas valida guass ja pintslid, voolimissavi, paber või tantsida pehmel vaibal ja lennutada paberitükikesi?

Mõned soovitused pikkadeks talveõhtuteks:
4 kuune laps hakkab hoidma pead, saab lamada kõhuli ja õpib haarama esemeid.

Loe edasi: Beebidele - käeline tegevus 4-6 kuud


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.

Alamkategooriaid

 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Pere & vaba aeg