EEVA naistekas

Teisipäev, 16. July 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Artiklid

Kriisiaja eestlane

Kategooria: Inksi blogi

Eestlane on ikka üks omapärane isend selles maailma paljurahvuselises populatsioonis. Tema mõtted ja teod on harva salapäravabad ning iga liigutuse ja üteluse tagant võib veel teist ning kolmandatki seost/mõtet otsida ja seda ka leida. Mitte, et säherdusi mujal ei eksisteeriks, kuid siinne mitmekülgsus ehk mitu külge ehk kaks või enam palet ei ole sageli teps mitte positiivse tähendusega. Ebaloomulikult suur blend-a-medi naeratus ühes ringkonnas kipub liig hõlpsalt hetkedega virilaks minema – vahetevahel on küll tunne, nagu me oleks puudega ühiskond, kes ei suuda positiivseid tundeid ja emotsioone endas pikemalt kui loetud minutid, kanda. See on mass , enamus, mis vähemuse endasse matab. Näitlejameisterlikkusega ollakse ühiselt arrogantsed ja salaja sekka ka susserdavad – kuid kas praegune paljukurdetud raske aeg ei peaks soodustama ühtsuse kasvu ja koosmeele tõusu, et ununeks eestlasele nii omane „vägisi naabrist parem“ olemine! Ühesõnaga kriisiaja eestlane krigistab omaette hambaid ja seisab pahatihti endiselt naabri poole seljaga – paremal juhul külg ees.

Loe edasi: Kriisiaja eestlane

Kuulumine kaasaja noorsoo hulka – kas rõõm või mure?

Kategooria: Inksi blogi

Inks - kuulumine kaasaja noorsuu hulka

Vanemalt generatsioonilt kuuleb ikka aegajalt „noorus on ilus aeg“ teemalisi  sõnavõtte, mis kohati väga maavälisena kõlada võivad, sest tundub, et ilusat pole siin peale kortsuvaba näonaha ja õige pisut jõulisema füüsise midagi. Noorte probleemidel pole otsa ega äärt ja minu subjektiivsel hinnangul muutuvad need raskused, millega noorsool tuleb silmitsi seista, ajapikku aina tõsisemaks.

Loe edasi: Kuulumine kaasaja noorsoo hulka – kas rõõm või mure?

Millise tulemusega lõpeb inimeste heitlus elu (kaotamise) eest?

Kategooria: Inksi blogi

Türisalu pank

Eile hukkus vähemalt viis noort meest. Keegi sai otsa liiklusõnnetuses, kedagi pussitati ja oli ka neid, kes ohtliku iseloomuga tööpostil viimase hingetõmbe tegi. 2007 aastal registreeriti 20-29 aastaste meeste hulgas 227 surmajuhtu, samas vanusevahemikus lõppes 60ne naisoost isiku eluküünal. 2006 ja 2007 aasta andmeid liites näeme olukorra drastilisust veelgi selgemini, meie hulgast lahkus 7312 meeshinge ja 2773 naist. Eelmises lauses summeeritud andmeread kaasasid endas küll ka kõrgest east tingitud surmajuhtumeid, kuid kõige suremad erinevused, meeste kahjuks, esinevad vanusevahemikus 15-50 eluaastat. Loomulikult on puhtalt õnnetuse läbi hukkunute osakaal ka mingi protsendi ulatuses esindatud ja siiras kaastunne omakestele, kes sääraseid raskusi üle peavad elama.

Loe edasi: Millise tulemusega lõpeb inimeste heitlus elu (kaotamise) eest?

 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht