EEVA naistekas

Pühapäev, 01. October 2023

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Zetod ja muusikaauhind

Zetod
Zetod

Kuidas möödus muusika auhindade jagamine Viljandi pärimusmuusika aidas?
Et Viljandi pärimusmuusika aita ülekandehetkeks võimalikult palju toredat rahvast kohale meelitada kutsuti Zetod sinna ka live-kontserti andma. Enne auhinna üleandmist soojendasime publikut pea tunnikese jagu ning nautisime ise väga head heli ning superlahedat publikut. Õhkkond oli aidas väga muhe ja pärast auhinna kättesaamist muutus see pidu meie jaoks otseloomulikult veel ägedamaks. Kui teleülekanne lõppes tantsitasime rahvast ikka veel ja veel ja veel. Ja mis pärast edasi sai...see jääb saladuseks...:)

Millise tunde tekitas teis Teie võitmine?
Olime väga rõõmsad, kui saime teada, et me nominendid oleme. Sealt edasi jäi ainult loota ja lootus oli suur kuna meie teine plaat leidis eesti muusikas väga head vastukaja ja see auhind on meile suur au. Setomaa ülembtsootska, kes seto rahva eest seisab, helistas ja soovis meile kogu Setomaa nimel palju õnne ja see on väga tähtis. Teadmine, et see, mis me teeme ka teistele setodele korda läheb ja meile väga tähtis ja annab meile jõudu, julgust ja tahtmist edasi minna.

Millised on Teie plaanid edaspidiseks ja mida uut lisas Teile auhinnavõit?
Meie plaanid on oma vagu ikka sügavamaks ajada ja augustikuus kolmandat plaati salvestada. Olen kogunud juba üsna piisavalt materjali, mida Zetode stiiliga kohandada ja mis võiks ka plaadile jõuda. Auhind kergitas kindlasti meie motivatsiooniseierit kõvasti kõrgemale ja tahtmine eesti rahvale seto kultuuri tutvustada on suur!

Kas Teie meelest on Eesti muusika maastik erinev seoses eelmiste aastatega ja kui siis miks?
Eesti muusikamaastik areneb üha enam mitmekülgsemaks, mis on väga positiivne. Ma usun, et ka meie esiletulek rikastab eesti muusikapilti tunduvalt ja loodan, et rahvas on avatud uutele kõladele. Et midagi tõeliselt head sünniks on vaja eksperimenteerida!

Vastas Jalmar Vabarna (zetode solist, kitarrist ja karmoškamängija)

Fotod: Merli Antsmaa

Silli Jaanus

 


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Zetod ja muusikaauhind