EEVA naistekas

Kolmapäev, 24. April 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Norra ja suvine kargus

Norra
Norra
Norra

Jõudsin Riiast Oslosse kella 9 paiku hommikul. Olin väga väsinud, varajane ärkamine Riias, oli teinud oma töö.Vana tuttav Oslo lennujaam, vana tuttav koti ootamine ja vana tuttav tualetti jooksmine. Ja vanad tuttavad naeratused, uskumatult rõõmsameelsed norrakad, kes naeratavad alati. Minu rong pidi lahkuma kell 9.40. Ma ei teadnud kust või mismoodi, aga need asjad - teadagi lahenevad asja käigus. Nagu meil kombeks öelda, muretsemiseks pole põhjust.

Kui otsida kohta, kus teha igast päevast uue silmapiiri leid, on Norra selle teostamiseks õige koht. Norra loodus on karge. Kuid samal ajal rikkalikulkt inimsõbralik. Kõike on seal külluses. Meri peidab endas ühe gurmee restorani menüüd ja metsad avarduvad kõiges, mida seiklushimu suudab otsida ja rahuldada. Norras saab tõdeda, et pole õige, et rõõm tuleb esmalt ja ainult inimsuhetest. See on asetatud kõikjale. Norras on suvi ja talv korraga, kevad ja sügis korraga. Mäest alla suusatades, saab poole peal heisata riided ja hüpata vette ning teha mõnus karastav suplus. Suusasport, lumelauasport ja mägironimine on norrakate lemmikharrastused, väheste eranditeta harrastavad seda kõik. Väiksed lapsed liuglevad mäest alla lennuki kiirusel. Keskmine eurooplane jääb tavaliselt sellest piirimaist kõvasti alla. Üsna üllatav on norrakate puhul, et väga populaarne on seal surf. Neil on lausa koolid ja erinevaid koolitusi selleks.

Ma sain 30 minutit ennem rongi väljumist teada, et täna on see rongijaam tehniliste põhjuste tõttu suletud ja rongid sealt ei välju. Mind tabas kerge hirmu tunne, kuid siiski vaid hetkeks. Kui oled endale Hispaania ükskõiksetelt tänavatel öömaja leidnud ja jõundud ilma rahata varem Oslost Bergenisse, pole just eriline hirmutunne ja paanika see, mis üht inimhinge haarama hakkab. Naine informatsioonis teatas, et mind ootab väljas takso, mis viib mind uude rongijaama. Pilet seal on minu eest tasutud ja ta kinnitas, et muretsemiseks pole vähimatki põhjust. Teretulemast Norra! On selle ääretult meeldiva kohtlemisviisi nimetus.

Norrakate loodusarmastus on norrakate rahvusliku identiteedi lahutamatu osa. Enamikel norrakatel on oma väike maakodu. Kuskil veekogu lähedal. Rannajooni Norras iseloomustavad sügavad kitsad lahed, mida nimetatakse fjordideks.Samuti suur hulk saari ja saarestikke. Norras puuduvad liivarannad, nende randadeks on mäeahelikud või savise moodustisega kivi rannad.Vesi on väga soolane ja taimerikas.

Norrakad armastavad reisida, nende reisi arvude rohkus välisilmas ja oma kodumaal on kindla põhjaga tegevus. Üks populaarsemaid linnakesi Norras on Stavern, mis asub Lõuna-Norras, mere ääres. Stavern on Norra kõige soojem linn suveti, seda väidavad nad kõik ise kindlameelselt. Seetõttu on turism seal suveti meeletu. Tullakse kokku üle terve Norra, enamus inimesi siiski Oslost. Palju noori tuleb pidutsema ja eakamaid lihtsalt lõõgastuma, nautima kultuuri elu, merd ja vapustavaid sööke, otse merest. Kultuurielu on Stavernis suveti väga intesiivne, teater, mis asus saarel ja millele mindi väikse laevaga. Kunstinäitusi ja müüki ning inimesi, kes sellega seal tegeles oli üsna suurtes mõõtmetes. Stavernist on pärit mitu Norra kuulsat kunstikku. Hans Gude ja Chritsian Krohg, kelle kunsti iseloomustab Skandinaavia pärasus. Looduse ja laevade armastus, nad armastavad maale merest ja laevadest.

Stavernis toimub iga aasta festival, kuhu tulevad kokku vanad piraadi laevad nii Norrast kui Rootsist. Rahvas on riides teema kohaselt. Kogu aura selle festivali jooksul on väga piraatide lummuses. Trollid on väga uhked oma piraadiajaloo pärast, nende laevade ja priiskava eluviisi tõttu. Stavernis pole võimalik uinuda terve suvi, sest pidu käis Hispaania tänavatele sarnaselt - varajaste hommikutundideni välja. Nii noored kui vanad rõõmustasid hinge pidustustega, einide, maitsvate toitudega, muusikaga...elu nautimine on norralastel veres. Pole ime, et neid nimetatakse maailma kõige õnnelikemateks inimesteks.

Silli Jaanus

 


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Pere & vaba aeg Reisijutud Norra ja suvine kargus