EEVA naistekas

Laupäev, 09. December 2023

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Kui elu enam miskit ei paku

Laura Väli

Kui elu enam miskit ei paku - vabatahtliku koolitus Norras!

Sinna on kogunenud inimesi ümber Maailma. Kõigil mingid soovid, eesmärgid. Sassi läinud elud või tahe muuta miskit, aidata kedagi. Aidata ennast ja teisi.  Seal olles elavad inimesed  läbi oma kõige paremad ja halvemad olukorrad. Suurimad muutused tabavad Sind, see on ekskursioon endasse.

Üks neiu Laura (fotol), kes viibib praegu Rootsis kursustel räägib, et temalt küsiti sinna minnes esimese asjana, mida oleks Sul pakkuda Aafrikas olevatele inimestele?

Laura juba siis ei osanud mitte midagi öelda, ta vaid teadis, et hoopis neil on talle palju rohkem pakkuda.  Muutused, mis Laurat seal olles on tabanud, on märgatavad, ta kõneleb sellest kuidas nüüdseks suudab ta kriitikast üle astuda ja et kuigi tema emotsioonid endiselt veel kõiguvad, suudab ta enesega paremini toime tulle kui eales varem.  Veel on ta avatum, vabameelsem ja pidev inspiratisoonihõng hõljub tema peal.  Ja mis kõige tähtsam, õpitu- tema silmad avanesid, et Maailm on valla.

Esimesed muljed, mis Laurat sinna minnes tabasid oli Norra vapustav loodus ja see, et meil oli suvi. Sellel ajal oli siin juba lumi maas, muigab Laura. Meenutades sinna minekut, ka viimasel hetkel Laura veel kahtles. Ta ei olnud päris kindel, sest see väljakutse on suur. Suurem kui enamus, seal on kõik vaid vaimne. Ollakse eemal ühiskonna tavapärasest elust ja normidest, miski pole seal seotud rahaga. Sest programm maksab Sulle, öömaja ja toidu. Eluks on olemas vaid kõik minimaalne ja igasugune füüsiline hellitamine, käib vaid armastuse kaudu.

Tegelikult sealsed kohustused on üsna rasked. Tihti tekib tunne, et tahaks koju mõtiskleb Laura.  Kohustused jagunevad erinevalt. Jagatakse lendlehti, koostatakse programme, välja on kõige jaoks kujunenud oma süsteem.
Koos vaadatakse filme, tähistatakse sündmusi. Kui keegi lahkub või saabub, püütakse seda eriliseks teha.
Kui tunned end sobivana või tekkis küsimusi tasub uurida, sest elu on meil antud vaid korra. Ja miks mitte proovida midagi täiesti pöörast ja teistugust! Miskit, mida meenutad eluaeg kui magus-soolast mälestust.

Kontaktandmed:
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Ametlik kodulehekülg: www.drh-norway.org

Silli Jaanus

Postitas 17/12/2009 12:44 by Isabell #216857
räägi ka sellest kuidas väga suur osa petta on saanud, ning kunagi aafrikasse ei jõua. ning lisaks kõigele veel kuidagi norrastki tulema ei saa.

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Töö & karjäär Kui elu enam miskit ei paku