EEVA naistekas

Pühapäev, 21. July 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Eesti muusika auhindade jagamine - muutused Eesti muusika maastikul

Noot

Aasta 2009 muusika auhindade jagamine näitab selges suunas Eesti muusika mitmekesisust ja selle võimsat arengut. Muusika sisu ja hinge muutumist. Palju on uusi noori, andekaid muusikuid tekkinud, kelle muusikas peitub sõnum ja see miski meeldiv. Eesti muusika maastikul on puhumas uued ilmastikuolud.
Muusika on rikastunud, laienenud ning muutunud huvitamaks ja mis kõige olulisem - värskemaks.

Hea on ka see, et endiselt konkureerivad ja on eestlaste südames meie vanad tegijad - nagu Hedvig Hanson ja Riho Sibul, kelle muusika on ja jääb, see on ajatu.

Palju suurust lisas Viljandi pärimusmuusika ait. Folgimeelsus, mis on läbi aegade pesitsenud nii viljandlaste kui ka Zetode südames, andis vilja aasta folkartisti võidu puhul, milles on näha tugevasti eesti kultuuri ja eestlaste Eesti meelsust.

HU? alustas oma karjääri suurepärast võitu ning Eesti muusika teede vallutamist looga Absoluutselt. Mille laulu sõnad hakkasid pea iga eestlase peas kummitama, lugu meeldis erinevatele inimestele, erinevas vanuses. Lugu kõneles ühiskonna probleemist - naljakal ning banaalsel toonil. Sellega laulis HU? end südametesse, kerge ilus malbe neiu oma omapärase häälega. Kolmikvõit polnud üllatus, sest aastategija oli kinldatsi HU?.

Kerli Kõiv, kelle võidutsemine oli samuti etteaimatav. Kõigepealt edukas võit Fizz superstaaris ja sealt edasi aastate pikkune vaikus, mille tulemus on meile täna kõrvaga kuulda ja silmaga näha. Kerli oma ainulaadsusega on lihtsalt tabav.
Temas on segatud niivõrd palju erinevaid stiile, et on raske öelda. mis on see, mida ta  täpselt teeb. Sellest ongi saanud tema fenomen. Leian, et lugu ''Walkin on air'' on paratamatult viimase aja parim muusikavideo, üleüldises maailma muusika mastaabis.

Ühiseks jooneks HU? ja Kerli puhul on see, et nende loome tuleb väljaspoolt. Ehk kõik see, mis on kodumaistest piiridest väljas ja lisab nende muusikale vürtsi.

Bänd kes HU?-ga konkureeris tugevalt, olid Külalised, kes särab samalaadselt oma eripärase laulja Mai Leemetiga. Külaliste solist Mai lisab, et väga tore, et meid sobitati aasta 2008 muusika kategooriasse kuna meie album tuli välja alles, 2008 detsember. Külalised suutsid end kuu aja jooksul 2 kategoorias parimate hulka sobitada. Mai lisab,et auhindade jagamine tekitas vaid positiivseid emotsioone.

Tanel Padar, kes on läbi aastate võidutsenud, sellel aastal üheski kategoorias auhinda ei saanud, kuid siiski valiti Eesti rahvalemmikuks. See näitab seda, et meile meeldivad uued tuuled, mis meie muusikas puhuvad, kuid on siiski palju vanu artiste, kes on laulnud end eestlaste südameisse.

Silli Jaanus


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Eesti muusika auhindade jagamine - muutused Eesti muusika maastikul