EEVA naistekas

Laupäev, 25. May 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Igapäevase duši mõju sinu kehale

Naine duši all

Alates sellest, mil me ei pea enam vett kaevust tuppa tassima ja enne kümblemist soojendama, tundub igapäevane duši all käimine meile tavapärasena. Kuigi dušš mõjub nahale nii värskendavalt, on seda võimalik üle tarbida?

Üldiselt arvatakse, et mida rohkem sa pesed, seda puhtam sa oled. Usutakse, et õige kogus seepi ning kuum vesi tapab kõik pisikud su nahal. Meditsiinilised uuringud näitavad aga vastupidist. Kasutades vana head seepi, ei tapa sa nahal tekkinud baktereid. See tegelikult vaid viib need üle sind ümbritsevasse keskkonda – nagu näiteks dušikabiini.

Regulaarne duši all käimine on heaks hügieeniks soovitatav, küll aga liiale minemine võib kahjustada sinu nahka. Kõige pealmine kiht nahal on surnud naharakkudest tehtud barjäär. Need naharakud pakuvad kaitset allpoole olevatele elusatele, tervetele rakkudele ja on tegelikult enamat kui lihtsalt surnud naharakud, hoides koos lipiide, rasvadesegu, mis aitab nahka niisutada.

Iga kord kui duši all käid ja seepi, käterätikut või pesukäsna kasutad, kahjustad sa surnud naharakkude kihti. Seep ja kuum vesi lahustab lipiide ja hõõrumine ainult kiirendab protsessi. Mida rohkem sa duši all käid, seda sagedamini kahjustad ja seda vähem aega on su nahal end parandada läbi naturaalse õli tootmise. Sinu naha pealiskude võib hõõrudes maha kooruda, paljastades delikaatse naha pealiskoe aluse. Liigse duši all käimine võib tekitada kuiva, ärritatud ja praguneva naha.

Ka õigel kuivatamisel on oma tehnika. Õhu käes kuivamine on kõige optimaalsem võimalus end pärast duši kuivatada, aga kui sul pole aega oodata või ei taha tuba tilkumisega märjaks teha, võid sa loomulikult rätikut kasutada, aga tee enne seda kindlaks, et see on pehme ning hõõrumise asemel patsuta nahka.

Iga inimese nahk on erinev, seega igapäevane duši all käimine ei pruugi ühte kahjustada nii nagu teist. Siiski, sa võiksid aegajalt mõne dušikorra vahele jätta. Veel saaksid sa oma nahka kaitsta sellega, et kasutad õrnatoimelisi seepe sooja, mitte kuuma veega. Peale seda kasuta ka ihupiima. Me kõik armastame end puhtana tunda, aga me peame saavutama tasakaalu puhta naha ja terve naha vahel.

Foto: freedigitalphotos.net

Toimetas Tiiu Maks


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport Igapäevase duši mõju sinu kehale