EEVA naistekas

Teisipäev, 16. April 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Häälega Hispaaniasse IV osa

Postitas blogisse: Silli Jaanuse blogi
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem

Me jõudsime Berliini äärelinna. Kus kõik või vähemasti pooled vastutulijad mind ja Mariid teretasid, suure naeratusega. See täitis mu südame suure rõõmuga. Tundsin kuidas õhk kiirgas kõike positiivset, kuidas lilled tolmnevad seal Saksamaa äärelinnas erilise tähtsusega, suuremaga kui mujal. Kosutav oli mu  kõrvadele see äärelinna ühtlane kirkav sumin, see oli muusika vahelduseks autoteede müradele, see oli algus. Olime jõudnud meie esimesse peatusesse ja see ei saanudki olla muud kui - paradiis, meeletu, meeletu paradiis...

Kuna Saksamaa on sisemaa, täitusid kõik pargid bassenidega, kus inimsed päevitasid ja ujusid, tõelise heaolu ühiskonna luksus ja eelis. Kuid mõtlesime Mariiga, et pigem oleme vaesemad aga merega. See ajas meid isegi millegpärast naerma, naer viitas nii tohutule õnnele ja vabadusele, mis meisse imeväel oli saabunud, märkamatult olime rabelenud endid vabaks. Ja me voisime seda püstipäi kisades, karjudes, labasusi öeldes- lihtsalt välja karjuda. Ainult meie võisime mõista, millest kõneleme ja mida sisse hingame.

Hakkasime tavalisel kõnniteel hääletama, et jõuda Berliini sudalinna. Hämmastav oli see, et pea iga kolmas auto seisma jäi. Tekitas minus isegi mingit ebameeldivat piinlikkust, et kuidas inimesed võivad olla nii vapusatavalt sobralikud ja vastutuleikud. Nad oleks nagu omavahel sala võistlust pidanud, et kes saab meid peale võtta ja viia meid meie soovitud kohta.
Lõpuks viisid meid Berliini vanem sobralik paar. Nad olid hallipäiselt nautimas oma rikkalikku saksa pensionäri vanaduspõlve.

Lõpuks kui Berliini jõudsime olin hämmastunud, kõik need lipid rõdude küljes viitasid suurele Saksamaale, mulle tundus lausa uskumatuna kuidas üks rahvus võib enda lippu ja ühtsust sedasi rõhutada. Tegelikult oli asi seal toimuvas Maailma Meistrivõistlustes jalgpallis. Seda oli näha kõiges, telekad olid tassitud tänavatale, inimestel oli üllatavalt hea tuju. Saksamaa oli muutunud rõõmsaks veerevaks jalgpalliks, meid rõõmustas see aina enam. Hakkasin armastama sel päeval jalgpalli. Otsutasime kõhtu kinnitada, kuna meil raha nappis, valisime ühe esimese ettejuhtuva väikese välikohviku. Ega me enesele rohkem lubanud kui friikartulid salatiga. See tundus õõnestavalt maitsev, toit hakkas üldse nii palju rohkem maitsema. Tema tähendus vähenes ja suurenes üheaegselt.

Kohviku omanik oli väga sõbrlik meesterahvas, nooremapoolsem.Võis arvata, et tema juured on kuksilt Indiast voi Nepaali lähistelt. Tema suuremeelsus suutis meid aga üllatada, nähes kui näljased mina ja Marii olime, lasi ta meile kingitusena tuua lauale suured praed. Kus oli seal salatit, liha, kartuleid - ma ei suutnud enda rõõmu lihtsalt kuskile panna. Imeline!
Seejärel hakkasime Berliinis ringi vaatama, oli laupäev. Tahtsin kangesti poodides ringi vaadata, kuid üsna vasrti avastasime kuidas kõik poed on laupäeval ja puhapäeval Saksamaal suletud. Lahti olid vaid toidupoed. Õhtu saabudes olid tänavad meeletult jalgpallihuvilisi ja muid huvilisi täis. Ekraanide ette asusid inimesed jalgpalli vaatama ja õlut nautima. Meie aga otsisime tualetti, et vahetada riided ja vaadata hetkeks peeglisse, et endid särama luua. Tualett, mille leidsime on vist pisem, kus eales olen viibinud, oli meeletult palav ja kitsas. Kuidagi imeväel saime vahetatud seal riided.

Tahtsime minna kuskile klubisse, igalpool aga vallutasid träänssmuusika peokohad. Mitte ükski ei tundunud meile sobiv. Istusime maha avenüüle, kus käis kirjeldamatu, meeletu tänavapidu. Inimsed olid kõik väga purjus, õlut oli meeletutes koguses. Suured õllevaadid keset tänavat, võtta võisid sealt kõik. Pidu käis täies hoos. Tänava paraadid, karnevalid.Mingi hetk olin minagi täis soditaud nii Saksamaa kui Itaalia lipuvärvidega. See kõik oli lihtsalt meeletu. Tantsisime keset tänavat nagu loomad. Märkasin enda läheduses ülikenat noormeest. Mu pilk peatus temal mitmeid kordi. Tundub, et mu süda ja meeled ka. Hiljem öösel viis ta meid kuulsasse Berliini inglise parki jalutama. Võtsime kaasa oma veinid ja läksime. Park oli täis inimesi erinevatest rahvustest, pidasime seal maha ühe mõnusa kena jämmi.

Hommikul asusime edasi hääletama Shveitsi. Meil oli seal tore, aga meie nooruse kärsitus ja kannatamtus viisid meid aina edasi ja edasi. Ühes riigis tundus raske olla päeva kui nii palju on veel ees ootamas. Olime kord kõik maha jätnud-jätsime ka edaspidi.

Silli Jaanus has not set their biography yet
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Silli Jaanus Häälega Hispaaniasse IV osa