EEVA naistekas

Teisipäev, 16. July 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Orjus

Postitas blogisse: Inksi blogi
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem

Me oleme kõik kodanikud sotsiaalse surve ohvrid. Tavalist argipäeva õhtusse saatval inimesel ei ole ilmselt kombeks väga tihti oma pead valutada teemadel miks ühed ja teised asjad me ümber just sedapsi on. Ja polegi vaja. Milleks muretseda, kui päevamenüüs on ka valik rõõmustada. Mind aga valdas hommikul silmi lahti venitades äng, mida süvendas veelgi aknal närviliselt tõmmelnud kärbes. Lõpuks jõudis ka minu voodis vedelenud keha koos oma mõttetegevusega piiripunkti ehk siis kannatuse mõõt sai täis. Tõusin, läksin avasin akna ja viskasin selle kutsumata külalise välja. Neljandalt korruselt võin tänaval askeldavat rahvast jälgida, ilma, et keegi mind tähele viitsiks panna. Võtan aknalaual sisse istuva poosi ja luban oma mõttetegevusel piiranguteta tegutseda. Tänaval on palju rahvast, kõik sagivad, trügivad, sihiga ja sihitult, sirge seljaga ja kõveralt, pilk maas või tumedalt klaasitatud.

Väikesed inimesed oma väikeste maailmadega. Need väikesed maailmad ulatatakse meile kõigile, poolküpse saiana, sünnimomendil. Me loomulikult võtame pakutu vastu, sest kingitud hobuse suhu ei vaadata ja üldse tuleb viisakas olla igal ajal ja kõigiga. Meid raamitakse ära ja me ise aitame ennast seinale üles riputada, riputada sinna, kus miljonid teised juba ees ootavad. Meid mõjutavad normid ja tavad, me käitume, ütleme ja mõtleme, nagu on ikka ja alati kombeks olnud, meid konstrueeritakse ja me ei pane seda tähelegi.

Tänavasillutisel liiguvad titestpeast kõndimise selgeks õppinud inimesed. Kõik on uhked, sest nad on sotsiaalse mudeliga ideaalselt kohanenud isendid. Suur enamus on elanud pensionieani kõlbelist, seadusekuulekat elu, paljud on käinud kõrgemas koolis ja hankinud teadmisi, mille reaalseks kasutamiseks ei ole kunagi elus mahti olnud, nii mõnigi on tööga ülepingutades paar korda infarkti üle elanud, kuid rõõmustab sellest hoolimata, kuna lõpuks ometi saab kodust tööle (vahemaa mingi näkane kilomeeter) kulgeda E-klassi Mercedesega, millel on eridisainiga põrandamatid. No mis elu see on? Ise oleme õnnelikud, et pärisorjus juba 1816aastal Eestimaal kaotati, kuid võibolla asendus see orjus vaid meile paremini vastuvõetava orjuse vormiga? Inimesed liiguvad põlvkondade kaupa mööda sama rada, järgivad sama kulunud tsüklit. Seda tehakse rutakalt, lubamata endale hetkelist pausi, järelemõtlemist, et oleks võimalik oma isiklikke soove ja huvisid, süsteemi poolt pealesurututest eristada.

Märkan, tänaval kõnnib üks plika. Tean, tal on bakalaureuse diplom taskus, sest see on temavanustele otsaette kirjutatud ja sama igapäevane nähtus, kui piimahammaste, jäävhammaste vastu vahetumine, eranditult kõigil meil. Noh, oleme ilusasti moodsa põllumajanduse alias kõrghariduse poolt töödeldud ja tööturule hooletult visatud „valmistoodang”. Mis saab edasi? Kas sellest piisab õnne õuele tulekuks? Mina küll noogutada ei julgeks. Inimeste hirm normaalist erineda, kõrvale kalduda sellest, mida on alati heaks tooniks peetud, kahandab rahuloluga täidetud aktsiaportfelli väärtust oluliselt. Ei söandata teostada meelepärast, kartuses, et pole see õige hetk. Kõik on kinni ühtedes ja samades jalajälgedes ning neist väljaastumine näib mürgitava pahena, mis kaaskondlaste kissis silmad ja kooris karjutud hukkamõistu endaga kaasa toob.
Kõigel, meid ümbritseval, on kalduvus manduda, kaob sära ja energiagi pole jääv suurus. Kogu inimtegevus on orienteeritud mugavusetunde maksimeerimisele ja kirsiks tordil peetakse momenti, kus tulud on ületanud kulusid mastaabis, mis isiku ajakirja Forbes poolt koostatud maailma rikkaimate inimeste edetabeli etteotsa paigutab. Kõik on nii tapvalt materiaalne siin ilmas – kuhu jäävad finantsivabad rõõmud ja kulla hinna kõikumisest mittemõjutatud rahuloluhetked me elust?
Ei taha muuteeruda ega saada sotsiaalkindlustusmaksu tasumise nimel elavaks mutriks selles hiiglaslikus masinavärgis!

Inks

 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Inks Orjus