EEVA naistekas

Kolmapäev, 24. April 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Maailma lõõgastavaim muusikapala on Marconi Unioni “Weightless”

Postitas blogisse: Soul Food
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem

Manchesterist pärit muusikute trio Marconi Union on muusikaterapeutidega koostöös loonud muusikapala, mis on nii rahustav, et seda ei tohiks autot juhtides kuulata, ütlevad teadlased, kes uurisid selle muusika mõju. Hoolikalt kombineeritud harmoonia, rütm ja bass aitavad aeglustada südame tööd, alandada vererõhku ja stressihormooni kortisooli taset veres, samuti vähendab see aju aktiivsust ja aeglustab hingamisrütmi.

Teadlased mängisid 40 naisele erinevaid muusikapalasid ja andsid samaaegselt neile lahendamiseks keerulised mõistatused, mis peaksid keha stressitaset tõstma. Katsealustele olid külge ühendatud sensorid, mis mõõtsid südametööd, vererõhku, hingamist ja aju aktiivsust. Muusikapalade hulgas, mida testiti, oli lisaks Marconi Unioni loole “Weightless“ ka Enya, Mozarti ja Coldplay loomingut.

Ideaalne rahustav lugu
Leiti, et “Weightless“ oli 11% rohkem rahustava toimega kui ükski teine lugu ning mõned naised kurtsid isegi, et jäid uniseks. Loo kirjutamisel olid muusikud kasutanud teaduslikku teooriat, et luua “ideaalne rahustav lugu“. Selles kasutatakse mitmeid muusikalisi printsiipe, millel on rahustav mõju ning Marconi Union kombineeris neid, et saavutada parimat tulemust.

Loo alguses on südamerütmi meenutav heli sagedusega 60 lööki minutis ning see langeb aeglaselt 50 löögini minutis. Lugu kuulates aeglustub südamerütm järk-järgult samasse temposse. Samal ajal langeb ka vererõhk. Kuna meloodia ei korda ennast, siis aitab see ajul lõõgastuda, kuna sa ei püüa kogu aeg ennustada, mis järgmisena tuleb. Selle asemel kuulad justkui suvaliselt kostvaid helisid, mis aitavad luua sügavalt lõdvestunud seisundi.

Uuringut läbi viinud teadlane David Lewis-Hodgson kinnitas, et testi tulemused tõepoolest näitavad, et lugu “Weightless“ oli kõige enam lõõgastava toimega. “Aju-uuringud on näidanud, et muusika toimib väga sügavatel aju tasanditel, stimuleerides mitte ainult neid piirkondi, mis vastutavad heli töötlemise eest, vaid ka neid piirkondi, mida seostatakse emotsioonidega.“

Muusik Richard Talbot Marconi Unionist kommenteeris, et terapeudiga koostöös muusika kirjutamine oli väga huvitav kogemus, mille käigus sai õppida, miks kindlad helid inimeste meeleolu mõjutavad.

Kuula lugu siit:

Allikas: www.telegram.ee

 

Kirjutan kõigist asjadest, sündmustest ja emotsioonidest mis ühte või teistpidi köidavad mu hinge ja meeli ning annavad ka lugejale uut ja põnevat infot juurde.

 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Kristel Maailma lõõgastavaim muusikapala on Marconi Unioni “Weightless”