EEVA naistekas

Teisipäev, 05. March 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

5 toitu, mis võivad inimkonnale saatuslikuks saada

Kartulikrõpsud kandikul

Dieotoloogid koostavad mitmesuguseid nimekirju toitudest ja toidukaupadest, mis mõjuvad meie tervisele hävitavalt. Need on küll erinevad, aga mõni ebatervislik toidukaup on esindatud kõikides nimekirjades.

Kõige ohtlikumad:

1Magusad gaseeritud karastusjoogid. Need pole loodud janu kustutamiseks, vaid selle tekitamiseks ning neid iseloomustab tohutu suhkrusisaldus: näiteks 1 klaas koolat sisaldab vähemalt 5 teelusikat suhkrut, 1 liiter – vastavalt 25 lusikat või 125 g.

2Kartulikrõpsud, eriti need, mis ei ole valmistatud tervest kartulist, vaid kartulipudrust, – üldiselt on see segu süsivesikutest ja rasvast pluss kunstlikud toidulisandid. Sama käib friikartulite kohta.

3Mitmed šokolaaditahvlid on samuti loodud selleks, et mitte rahuldada nälga, vaid seda tekitada. Suure koguse suhkru ja erinevate keemiliste lisandite kombinatsioon tagab kõrgeima kalorisisalduse ja soovi neid süüa ikka ja jälle.

4Vorstikesed, viinerid, keeduvorst, pasteedid ja muud toiduained, mis sisaldavad niinimetatud varjatud rasvu. 40% nende kaalust moodustavad rasvad (neeru- ja siserasv, seanahk jne.), mis on samuti toidulisandite abil maskeeritud lihaks.  

5Igat sorti rasvane liha, eriti praetud.

EEVA
   

Postitas 29/05/2008 12:43 by GoldenAngel #217300

Õnneks Mina ei söö ega joo neist ära märgitud asjadest ühtegi ..

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Kööginurk 5 toitu, mis võivad inimkonnale saatuslikuks saada