EEVA naistekas

Teisipäev, 16. April 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Häälega Hispaaniasse III osa

Postitas blogisse: Silli Jaanuse blogi
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem

Saabus hommik. Ma olin maganud nagu väike laps, väljapuhanud, virgas ja näljane. Kõik need kolm tegurit ajendasid nii mind kui Mariid kiiresti asju kokku pakkima. Lippasime paar meetrit eemal olevasse bensiinijaama poodi. Olime sattunud kuskile maa kohta. Koht oli väga vaikne ja rahulik. Tõttasime wc´sse hambaid ja nägu pesema. Alguses ma mõtlesin, et seal töötav naine hakkab meid veidralt vaatama, meie tegevuse sablina peale aga kaugel sellest, tundus, et see oli tema jaoks tavaline nähtus. Hambad pestud ja kõht nuudlitega kinnitatud, asusime oma teekonnale.

Üritasime kaardi pealt aru saada, et kus me oleme ja kuhu poole me hääletama peaks hakkama. Sildid väiksemal autoteel, mis oli ümbritsetud puude ja ilusate majadega viitasid, et meie asukoht on ei rohkem ega vähem kui Suwalki. Mind rabas Poola majade ilu.Tundub nagu kogu selle maa rikkus on kirjas nendes majades, aedades, meeletu, mind võttis sõnatuks. Värvid ja aiapäkapikud vallutasid kõike maju, kellel rohkem, kellel lihtsalt vähem...

Selleks, et jõuda Varssavi oli vaja meil läbida ligikaudu 500 kilomeetrit. Mind hirmutas see, õudusjutud Poola kohta olid mind mõjutanud. Mõtlesin, et ega niisama pole tekkinud eestlaste ja teiste rahvaste suust väljend, et Poolast tuleb 200 kilomeetrit tunnis, läbi sõita. Hiljem sain sellele kinnitust, kuid ma ei suuda mainimata jätta, et Poola oma erilisuse ja lihtusega siiski võluvaks osutuks.

Hooned PoolasTegelikult tekitas sealse küla väikene tee minus ja Mariis palju segadust. Me ei saanud päris täpselt aru kuhu poole me hääletama peame. Nõu ei osanud kellelkti küsida, oli hommik ja rahvas polnud veel liikvel.Seega otsutasime oma parimas selguses õnne proovida. Hakkasime hääletama. Meid võttis peale umbes 35 aastane mees oma tööautoga ja ta sõidutas meid umbes tunnikese. Sain aru, et inglise keelt tema ei kõnele, nii nagu enamus poolakad seda ei teinud. Tundus, et ida pool oskavad kõik vabalt suhelda vaid vene keeles. Mind rabas Poolas veel ümbritsev pühadus. Jumala kujud, kus oli alati palju lilli ja küünlaid olid teeäärsed täis. Isegi Varssavi kesklinn oli nendega kaetud. Usk tundub olevat seal väga oluline. Mis on üheaegselt ilus ja irooniline. Sest kõik poolakad, kes meid peale võtsid, lämmatasid meid autos oma suitsu haisu, hardcore tantsumuusika ja inglise keele oskamatusega. Hakkasin just Poolas mõtlema, mis on oluline? Kõik need inimesed olid siiski head inimsed. Valmis meid aitama, lähemale viima oma unistusele. Tollel ajal ma mõitsin, et ei piisa ainult headusest. Kõigel on piir. Õppisin, et tuleb end samastada olukordadega ja läheneda asjale täpselt vastavalt selle olukorra suurusele.
Kõneleda keevitajaga majandusest on sama, mis kõneleda poliitikuga keevitamisest. Lihtsam on rääkida keevitajaga keevitamisest. Selle kerge arusaamaga, jõudsime Varssavi. Varssav on elav linn. Seal on palju ilusaid ehitisi, palju ilusat arhitektuuri poolest ja need jumalad...jumalad, igalpool on jumalad, lilled! Neile on vaja usku, inimsed vajavad usku meeleheitest...

Meid võttis peale Poola rekkajuht. Täiesti tüüpiline rekkajuht, suitsetab, on pisike matsakas ja suurte mustade vuntsidega. Ta oli väga sõbralik. Jutustasime saksa ja inglise keeles läbi segamini. Ta mõistis meid natuke nii, et suhtelmine osutus temaga võimalikuks. Ta tegi meile ettepaneku, et ostab meile õlut ja süüa. Mul oli selle üle väga hea meel, heast külmast õllest ei ütle ma iial ära. Sama tundis Marii. Jutt läks meil libedalt ja nalja oli palju...ees oli pikk sõit. Tema teekond viis ta Saksamaale, sinna soovisime meiegi minna.

Öösel jõudime Saksamaa algusesse, olin rampväsind. Selline elustiil väsitab kohutavalt. Isegi kui midagi ei tee, kimbutab väsimus kogaueg. Ta parkis oma rekka suurde parklasse, kus oli selliseid autosid sadu. Kokkulepe jäi, et Marii magab üleval ja mina magan Härra Poolaka kõrval. Idee mulle ei meeldinud aga mitte midagi polnud teha. Hilja oli, et edasi hääletada.
Magada oli tema kõrval meeletult kitsas. Öösel ja hommikul nagu kord ja kohus, kogesin midagi väga ebameeldivat.
See mees polnud ohtlik, aga ebameeldivalt vastik küll, kui külge hakkas ajama. Pidin öö läbi tema käsi endast eemal hoidma.
Ma ei saanudki õieti magada. Hommikul otsutasin Mariile öelda,et vahetame kohad. Tema küsis,et miks? Ma vastasin,et küll sa varsti teada saad. Lõuna paiku ärkasin Marii lõugamise peale üles. Nautusin kogu olukorda meeletult. Marii häbematu temperament lubas tal öelda sellele Härra Poolakale kõike, mis tal parasjagu öelda oli vaja.

Marii hakkas asju pakkima ja ma naersin, et noh said nüüd aru. Mees kogeledes pakkus, et teeb meile hommikusöögi välja. Marii aga põrnitses, et tema ei taha ja tema läheb minema. Mina olin vaikselt, pahurdasin kah Härra Poolakat. Mehel oli piinlik, et ta oli üritand meie mõlemaga, aga miskit sellest ei sündind. Autost lahkudes andis mees mulle 100 eurot, hommikusöögi rahaks. Mina mõtlesin endamisi, et selle olen ma ära teenind selle näruse öö eest. Mõnus. Hea tuju ja mõnusa irooniaga astusime autost välja Saksamaale. Taskus 100 eurot ja ees mitu riiki.

Hakkasime hääletama tee äärest ja meid võtsid peale Saksa rekkajuhid. Kuna nad olid paaris autod, läksin mina ühte autosse ja Marii teise. Minu autojuht oli Hans ja Mariil Gühnter. Nendega oli päris lõbus. Üsna kiiresti jõudsime Berliini, kus toimusid sellel ajal maailma meistrivõistlused jalgpallis. Saksamaa lipud lehvisid igal pool kus vähegi võimalik – rõdudel, autode küljes...Teleka ekraanid olid iga pubi ees. Kõik käis ümber jalgpalli.

Silli Jaanus

 

Silli Jaanus has not set their biography yet
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Silli Jaanus Häälega Hispaaniasse III osa