EEVA naistekas

Teisipäev, 20. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Ebola ja muud viirused

Postitas blogisse: MiuMei
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 0 kommentaari

Viirused on tuttav teema kõigile. Näiteks HIV (2012a 1,5milj surnut) ja Rotaviirus (igal aastal sureb umbes 440tuh. last). Lisaks see täitsa tavaline gripp, millesse sureb igal aastal 250tuh.-1,5milj. inimest, seda on ju väga palju! Aga need justkui on kogu aeg olemas ja ei tule äkitselt ja paanikaga, nagu Hullulehmatõbi, Seagripp, või Ebola. Eks see paanika oleneb suuresti inimesest, teadlikusest ja infost, mis temani jõuab. Mulle on rohkem meelde jäänud kolm "kurikuulsamat" viirust.

 

image
Esimene viirus, mis minus suuremat paanikat tekitas, oli Hullulehmatõbi. Eks selles hirmus oli süü ka mu vanaemal, kelle juures suviti tihti oma aega veetsin. Tema kartis seda Hullulehmatõve hirmsasti. Lihatooteid poest ta enam ei ostnud, kohe kui sööd, sured ära. Olin alles laps ja kõik hirm kandus ka minusse. Kui vanaema juurest koju naasin ja kodused kõik isukalt keeduvorsti leivale lõikasid, läks ka mul mõne päeva pärast suur hirm üle. Näed, siiani elan. Kuigi jahh, vahel olen ka Hull Lehm. Aga sellel ma ei näe süüd lihatoodetel.
P.S. Ma teen oma vanaemast kunagi eraldi postituse!

Järgmine viirus, mis mulle rohkem meelde on jäänud, oli Seagripp. Kristella oli siis pisike ja ootasin Daisyt. Ma siis mitu nädalat uurisin, lugesin, mõtlesin ja pabistasin. Et kas vaktsineerida või mitte. Otsustasin mitte vaktsineerida. Õnneks! Peale otsuse vastuvõtmist ei toppinud oma nina enam foorumitesse, sest teadagi, on seal koos kõige targemad ja teadjamad. Sinna Perekooli pole mõtet üldse jalga tõsta! Kunagi aastaid tagasi oli see jah normaalne koht kus sai head nõu. Nüüd on asjalood nii, et seda head nõud annab selle pahna, solvangute ja lolli jutu seest välja otsida. Tõsiselt kohe!

image
Nüüd siis Ebola. Seekord uurisin ainult seda, kuidas levib ja millised on sümptomid. Ei hakanud end hirmutama foorumites teiste inimeste arvamustega. Kuigi jah, spekulatsioone on erinevaid: mõni arvab, et Ebola on inimeste tekitatud viirus, keegi arvas, et lausa UFOde pikad sõrmed on mängus. Arvatakse ka, et see on ravimitööstuse "äriplaan". Kes teab. Olemas ta igal-juhul on...vist?! Eks ta muidugi kõhedust tekitab, aga mis seal ikka.
Ebola levib:
image
Ma ei hakka siia eraldi välja tooma levimist ja sümptomeid. Iga üks oskab googeldada. Aga hästi on õeldud (sõna-sõnalt ei mäleta): "Ebola pole haigus, mille saaksid bussis, kaubanduskeskuses või trammis inimesega kohtudes. Ebola levib lähedaste inimeste seas. Sa istud kõige kallima inimese voodi serval. Kuivatad ta Ebola pisaraid. Pühid verist nina. Aitad pühkida ta oksest suud. Oled kõiges ta kõrval. Lõpuni."
Kõik see on õeldud väga tabavalt. Samas väga kurvalt.

P.S. Panin gripihooajaks eriti inspireerivad gif-id. Peske käsi! :)

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ 


                                                                                 MerjeOlen 28a moe ja iluhuviline. Minu blogis saate lugeda nii ilujuttu kui palju muud põnevat.

Kommentaarid

 • Hetkel kommentaarid puuduvad

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Merje Ebola ja muud viirused