EEVA naistekas

Neljapäev, 04. March 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Kuidas tugevdada immuunsust?

Tabletid

Immuunsus on tugev sisemine jõud, mille loodus andis inimesele. See jõud aitab meil eemaldada paljude negatiivsete tegurite järelmõjusid, mis põhjustavad erinevaid haigusi.

Kas sa tead, et meie organism on pidevate rünnakute all? Need ohud tulenevad nii keskkonnast (me hingame sisse, sööme midagi või miski võib tungida läbi naha) kui ka meie enda organismist (meie rakud vananevad või muutuvad nende omadused ja seetõttu tuleb nad organismist eemaldada). Mis kaitseb meie organismi erinevate võõraste mikroorganismide, bakterite ja nende toksiinide, viiruste ja parasiitide eest?

Meil on immuunsus – väga keeruline organismistruktuur, mis peegeldab organismi sattunud võõrkehade rünnakut. Immuunsus on tugev sisemine jõud, mille loodus andis inimesele. See jõud aitab meil eemaldada paljude negatiivsete tegurite järelmõjusid, mis põhjustavad erinevaid haigusi.
Immuunsus on meie organismi kaitsja ja mitte ainult bakterite ja viiruste vastu. Muutunud rakud, näiteks vähi- ja vananenud rakud, muutuvad samuti immuunsuse jaoks võõraks ning nad hävitatakse. Immuunsus võtab osa kahjulike keemiliste ainete välja viimisest organismist.
Kõige parem kaitse haiguste vastu on meie immuunsüsteem, mis on rohkem keerulisem, kui antibiootikumid või teised ravimitüübid. Kui me jääme haigeks, siis reeglina juhtub see sellepärast, et meie immuunsus ei tulnud toime. Süsteem võib alt vedada mitmesugustel põhjustel.

Miks see juhtub?
Sagedased nakatumised, suitsetamine, alkohol, unepuudus, vale toitumine; pikk antibiootikumikuur, stress; reostunud elukeskkond; raske füüsiline ja vaimne koormus võivad nõrgestada meie immuunsust.
Nõrk reaktsioon, mil immuunsus ei suuda ära tunda haigustekitajaid, toob kaasa haigestumise. Toksilised ained, mis on kogunenud õhku, vette, taimedesse – sõna otsese mõttes kõigesse meid ümbritsevasse, mõjutavad eelkõige meie kaitsetugevusi ja nõrgenenud organism ei suuda neile vastu panna.
Meie tervis sõltub meie immuunsusest, mis töötab lakkamatult nagu kell, et meid kaitsta selle vaenuliku maailma eest. Me ei suudaks elada terve immuunsüsteemita ja poleks võimelised tapma kõiki oma vaenlasi.

Nõrgenenud immuunsuse märgid
Kõigil meist on perioode, mil meie immuunsus on nõrk. Me tihti eirame silmnähtavaid immuunsuse nõrgenemise märke ja see põhjustab järelmõjusid, mille välja ravimine nõuab palju rohkem kulutusi, kui nende ennetamine.

Peatu ja kuula ennast:  
Kui sa põed tihti külmetushaigusi (rohkem kui 4-6 korda aastas) või kui kroonilised haigused nagu näiteks bronhiit või herpes huulel tükivad korduma ja kui sa väsid kiiresti, siis on hea põhjus arsti külastada. Allergilised haigused on samuti arvesse võetavad märgid nõrgenenud immuunsusest.

Näiteks õietolmuallergia põhjustab erinevatel inimestel erinevaid reaktsioone: mõned hõõruvad oma punaseid silmi, mõni nuuskab nina, teised hingeldavad või sügelevad ning osad peidavad nõgeslööbe märke pikkade riiete alla. Sellisel juhul pead sa viivitamatult konsulteerima arstiga!

Kui sa tahad, et sul oleks suurepärane tervis, siis peaks immuunsuse tugevdamine muutuma su peamiseks ülesandeks. Aga et tugevdada oma kaitsevõimet, mis on inimesele kaasa antud juba algselt, peame me oma organismi varustama vajalike ainetega. Neid on vaja kõikide protsesside normaalseks toimimiseks (liikumine, magamine, kaitsereaktsioonid, vererõhu regulatsioon jne). Kõik see on võimalik ainult õige tasakaalustatud toitumise ja tervislike eluviiside korral. Meie organism vajab täiendavalt vitamiine, kuna ei suuda ise koguda ja sünteesida enamus neist. Sellepärast ongi tähtis tarbida neid aineid regulaarselt ja vajalikes kogustes.

A-vitamiini puudus vähendab immuunsüsteemi aktiivsust võõraste proteiinide sissetungil organismi. A-vitamiini leidub punastes ja kollastes köögi- ning puuviljades (porgand, melon, tomatid), maksas ja munades.
B-grupi vitamiinid aitavad stimuleerida immuunsuse aktiivsust füüsilise stressi perioodidel. Kui nende vitamiinide tase organismis langeb, siis organismi võime toota nakkustega võitlevaid antikehasid samuti oluliselt langeb. See võib kaasa tuua arvukaid nakatumisi. B-grupi vitamiinid sisalduvad pärmis, seentes, piimas, juustus ja maksas.

C-vitamiini puudus võib immuunsust kahjustada mitmel viisil: väheneb kaitsevõime reaktsioon haiguslikule seisundile ning samuti väheneb nakkustega võitlevate antikehade tootmiskiirus. C-vitamiini on kapsas, sidrunis, koer-kibuvitsa marjades, õuntes.

Kõrge suhkrusisaldusega toit nõrgendab samuti immuunsust, st nõrgeneb organismi kaitsevõime välistegurite vastu.

Puu- ja köögiviljad, salatid, toormahlad – nad kõik sisaldavad palju vitamiine. Alusta oma hommiku-, lõuna- ja õhtusööki nendega. Paljud inimesed alahindavad 30-minutilise puhkepausi tähtsust peale tööd. Sellist lühikest puhkust nimetatakse „lõõgastumiseks“. Enne pikale heitmist peaks sa tagama endale täieliku rahu.

Sulge oma toa uks umbes 20 minutiks ja ava aken. Pane madal padi pea ja kokku keeratud tekk põlvede alla ning venita end voodil rahulikult. Siruta käsi piki oma keha. Püüa hingata sügavalt, ühtlaselt ja aeglaselt. Unusta kõik oma argiprobleemid. Puhkepausi mõjul hakkavad su silmad särama ja tuju muutub heaks. Pärast seda naase rahulikult oma kohustuste juurde.

Iga päev peale hommikuvõimlemist hõõru oma keha kareda märja kindaga tehes lühikesi tugevaid liigutusi. See toiming aitab kaasa suurepärase tervise saavutamisele ja immuunsüsteemi tugevdamisele.

EEVA

Postitas 08/02/2008 23:16 by Mariia #216953
Selle aasta masendav talv suisa imeb sinust kogu energia välja.

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport Kuidas tugevdada immuunsust?