EEVA naistekas

Kolmapäev, 04. October 2023

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Tere, Külaline
Pere ja vaba ajaga seotud artiklid ja arvamused.
 • Lehekülg:
 • 1

TEEMA: 10 näpunäidet turvaliseks ostlemiseks internetis

10 näpunäidet turvaliseks ostlemiseks internetis 21/07/2013 19:49 #1

 • Eeva
 • POLE LEHEL
 • Artikliarvustused
 • Postitusi: 170

Internetist ostmine

Siin on nimekiri nippidest, mida internetist oste sooritades silmas pidada. Soovitame selle meelespea välja printida ning tellimuse tegemisel veelkord läbi lugeda.

1. Usalda oma instinkte. Ära soorita ostu, kui sa ei tunne ennast sealjuures mugavalt ning kui sulle avaldatakse survet.

2. Õpi tundma internetipõhiseid oksjone. Võta aega, et tutvuda oksjonipidaja reeglite ja tingimustega. Kuigi oksjoni korraldajad võivad olla usaldusväärsed, võib tihtilugu kauba müüjaks olla eraisik.

3. Kontrolli hinda. Ole kahtlustav nende hindade suhtes, mis tunduvad olevat liiga soodsad. Samas kontrolli, et sa ei maksaks soovitud eseme eest liiga palju, eriti oksjonil. Tee kindlaks, kas postikulud tasub ostja või müüja ja kas välisriigist tellides lisanduvad impordimaksud.

4. Loe läbi privaatsustingimused. See on vajalik, et saada teada, millist infot müüja sinult kogub, kuidas seda kasutatakse ja kuidas antud protsessi peatada saad. Kui antud internetileheküljel pole vastavat infot, siis ei peaks sa sealt ostma. Privaatsustingimused on tavaliselt kodulehel eraldi lingina.

5. Tee endale selgeks saatmise, pakendamise ja tagastamise tingimused. Kui sa neid ei leia, siis küsi müüjalt e-maili või telefoni teel nende asukohta kodulehel või palu nende kirjalikku saatmist sulle.

6. Kontrolli müüja tausta. Enne ostu sooritamist kontrolli otsingumootorite vahendusel müüja tausta ja loe läbi juba ostu sooritanud inimeste arvamused. Veendu, et müüja kodulehel oleks olemas müüja nimi, aadress ja vajalikud kontaktandmed ühenduse võtmiseks.

7. Kasuta ohutuimat teed internetis maksmiseks. Ohutuse mõttes võiksid oma ostude eest tasuda krediitkaardiga.

8. Prindi välja vajalikud materjalid. Enne kauba kättesaamist on otstarbekas välja printida tellimisvormid, samuti tellimuse kinnitamise lehekülg (kui muud meetodid ei õnnestu, siis seda saab teha klahviga Prnt Scrn, mis salvestab ekraanipildid). Peale kauba kättesaamist on mõistlik välja printida garantiidokument, tootekirjeldused ja isegi e-mailid ning hoidma neid alles koos ostutšekkidega.

9. Kindlusta saadetise ohutu kohalejõudmine. Kui oled mures, et sa ei pruugi kauba saabumise ajal kodus viibida või keegi võib saadetise varastada, siis tasub uurida, kas on võimalik kasutada pakiautomaaditeenust või kullerit, kes toob kokkuleppel paki sinu töökohta.

10. Kontrolli kaupa. Kohe pärast ostu kättesaamist tuleks kaup üle vaadata. Probleemi korral võta koheselt ühendust müüjaga. Kontakteeru kirjalikul teel ning vajadusel küsi parandust või raha tagastamist. Kindlasti säilita koopia teie kirjavahetusest.

Foto: freedigitalphotos.net

Toimetas: Tiiu Maks

Loe lisa...

10 näpunäidet turvaliseks ostlemiseks internetis 27/11/2015 02:42 #2

 • katja1987
Ma teen nii.Algusel ma lähen vaadata asju kaupluses,näiteks kottid ja muud asjud ja pärast ostan internetis siis internetis on soodsam kui kaupluses.

Vastus: 10 näpunäidet turvaliseks ostlemiseks internetis 10/02/2016 16:57 #3

 • Riccardo
 • POLE LEHEL
 • Vaatleja
 • Postitusi: 12
kõige lihtsam, mitte petta saada on mitte osta
 • Lehekülg:
 • 1
Lehekülje loomise kiirus: 0.41 sekundit
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Foorum