EEVA naistekas

Laupäev, 02. December 2023

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Meelis Tomson – seltskonnafotograafist maailmaparandaja

Noor fotograaf Meelis Tomson, kes peamiselt seltskonda pildistab, on maha saanud skandaalse näitusega pealinna kodututest.

12. veebruaril avab 23-aastane vabakutseline seltskonnafotograaf Rotermanni keskuse aatriumis maailmaparandava alatooniga fotonäituse „Hammasratas – mida sina teeksid“.

„Neid inimesi, kes on kaotanud töö või jäänud ilma oma kodust, on sadu, kui mitte tuhandeid, eriti praegusel hetkel. Nad pole need, keda teie näete, ka neil on elulugu,“ tutvustas Meelis oma näitust.

Näitusel „Hammasratas“ näete te valikut pealinna kodututest inimestest, kes ei ole agarad oma elust rääkima, sest nii mõnelgi on lootus, et nad tulevad sellest välja ja naasevad normaalsesse ellu tagasi.

„Et neid näoga pildile saada, peab kas maksma või nendega lähedaseks saama. See näitus valmis kuid, alguses peas ja siis neid pildistades, kõige raskem oligi kontakti saavutamine. Erilist usaldust võõraste inimeste vastu nad üles ei näita“ täpsustab fotograaf.

„Nad on inimesed meie seast, neil on Eesti Vabariigi pass taskus ja nad elavad tänaval. Keset külma pakast otsivad nad pudeleid, et endale saiaraha teenida. Loomulikult ei saa me mööda vaadata sellest, et nad vaarikamaitselist 68%st jooki endale kioskist ostavad, aga kuidagi peab ju sooja saama,“ lisas mees.

„Neil kõigil on oma lugu. Kes on lõpetanud konservatooriumi, kes on olnud mõne asutuse direktor või juhataja, ent elu on läinud nii, et nad on tänaval,“ teab päevade viisi nendega koos olnud ja suhelnud Tomson.

„Ärgem vaadakem neist mööda, sest te ei tea, kus te ise ühel päeval olete. Nad on inimesed, nagu me kõik…,“ püüab Meelis maailma parandada.

Meelis Tomson on mees, kes enda sõnul pildistab kõike ja kõiki, mis tundub intrigeeriv. Meelis on varem töötanud meelelahutusportaalis Weekend ning praegu pildistab ta Õhtulehele, lisaks on ta teinud koostööd mitmete teiste meediaväljaannetega.

EEVA


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Kööginurk Soolased road Uudised Meelis Tomson – seltskonnafotograafist maailmaparandaja