EEVA naistekas

Pühapäev, 21. July 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Meelikõigutav Rootsi

Rootsi
Rootsi
Rootsi
Rootsi
Rootsi

Rootsimaa oma erilise looduse ja lähedusega on alati olnud eestlaste südames. Rootsi on Põhjamaade hulgas suurima elanike arvuga riik. Läänes eraldavad seda Norrast mäed ning Läänemere põhjaosas ulatub Rootsi (sarnaselt Soomega) Botnia laheni.

Rootsi on võimalik minna laeva, lennuki kui ka autoga. Rootsi minek on odav, sest Rootsi asub Eestile lähestikku. Rootsi loodus on väga mitmekesine, kuna riigi alad ulatuvad välja väga erinevatesse piirkondadesse.

Rootsis võime rääkida paljust võimalikust, seal on võimalusi igale maitsele ja soovile. Esimesena Rootsis viibides saab tähele panna rootslaste vabameelsust, rõõmsameelsust ja avatust. Rootslased armastavad kultuuri - nad armastavad hästi süüa, hästi juua ja viibida palju väljas. Sotsiaalsus on seal väga tähtis. Juba hommikusöögi laud on väga oluline, tihtipeale on see ainuke võimalus päeva jooksul koos olla kogu perega. Hommikusöögi lauas arutatakse päeva tegevusi, süüakse võileiba ja juuakse kõrvale apelsini mahla. Tegelikult ongi see skandinaavlastele väga omane.

Rootsis toimub palju üritusi ja tundub, et sarnaselt ameerikaga on võimalik seal kõike teha, mida hing ihaldab. Riik korraldab ja toetab kultuurielu väga intensiivselt. Rootsis viibides märkasin esimesena inimeste olekut ühistransportides - meeletult on kuulda inimeste naeru ja juttu.Väga palju peegeldub sealses ühiskonnas igasugust positiivsust.

Rootsis leiab iga hing endale miskit. Stockholm tuntub oma glamuuri ja stiili, Göteborg tuntud oma kultuurielu ja Lisebergiga ning need väikesed Rootsi saared, mida ümbritseb vapustav karge pohjamaa meri. Erinevalt Eestist puuduvad Rootsis enamasti liivarannad, vette minek toimub kivi-künka pealt. Rootslased ise väga armastavad seda. Stockholm on ideaalne koht pidutsemiseks, avastamiseks ja tutvumiseks. Meelepärased on kindlasti ka sealsed rea'd ( allahindlused), kust on võimalik asju osta tavapärasemast tunduvalt odavama hinnaga.

Göteborgis, Lõuna-Rootsis asuv linnake, vapustab kindlasti sealse lõbustuspargi Lisebergiga. See lõbustuspark on iga väikese ja ka paljude suurte unistus. Mis on hämmstav, et hinnad polegi kõrged. Hinnad on tehtud kõigile taskukohaseks.

Tegelikult Stockholmi ja Göteborgi vahel käib pidev rivaalitsemine - kumb suurlinn on parem ja uhkem. Mõlemate argumendid on alati väga mõjuvad. Välismaalasele tundub see pahatihti irooniline - väga tihti kaasatakse ka teised lõputusse vaidlusesse.

Muuseumid ja näitused on enamasti tasuta. Väga palju on igasuguseid näituseid maailmas toimuvast ebaõiglusest ja erinevatest kultuuripindadest. Rootslane on omaks võtnud väga paljud erinevad kultuurid, nad armastavad reisida ja on teatavasti maailmas esimesel kohal immigrantide toetamisega. Seetõttu on igasugused näitused väga rahvuspärased
Indiast kuni Hiinani välja.

Rootsi on samuti väga hea roadtripi jaoks. Kuna nad ise liiguvad sedasi palju, eriti just peredega. Igasugune matkamine - rataste, paatide, kanuudega või jala - on väga populaarne. Rootsi maastik pakub selleks palju. Kliima on põhjas ja lõunas erinev, seega vaatamisväärsusi jagub.

Tule sa suvel või talvel, sügisel või kevadel – Rootsi on igal ajal vaatamist väärt, võta vaid hea tuju kaasa ja asu avastama kodu lähedast Rootsimaad.

Silli Jaanus

 


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Pere & vaba aeg Reisijutud Meelikõigutav Rootsi