EEVA naistekas

Teisipäev, 16. July 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Koriander

Kategooria: Kööginurk

Koriander

Koriander on poole meetri kõrgune maitse- ja ravimtaim petersellitaoliste lehtede ja punavalgete väikeste õiegruppidega. Tema kodumaa on arvatavasti Aasias ja Põhja-Aafrikas, ent nüüd kohtab seda taime kõikjal Vahemere piirkonnas, Marokos ja USA-s. Uskumuste järgi on koriander igivana kultuurtaim, väidetavalt leidis esmakordselt koriandri seemned piiblitegelane Mooses.

Loe edasi: Koriander


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.

Piparmünt

Kategooria: Kööginurk

Piparmünt

Piparmünt kannab ladina keeles nime Mentha x piperita L. ning kuulub huulõieliste sugukonda. Pärit on see meile laialt tuntud taim aga kaugelt Aasiast – Hiinast ja Jaapanist, kuigi antud hetkel on taime suurim tarbija hoopiski Inglismaa, mistõttu vahel ekslikult peetakse seda ka piparmündi kodumaaks. Selle taime jälgi olevat Vana-Egiptusest leitud juba 1600 aastat eKr, ka Vana-Kreekas oli piparmünt tuntud maitse- ja ravimtaim.

Kõige tavalisem piparmünt on vesimündi (Mentha aquatica L.) ja rohemündi (Mentha spicata L.) hübriid. Eestis kasvatatakse seda kultuurtaimena. Rohkete maa-aluste ja  –pealsete võsunditega
taim kasvab enamasti 30cm, aga vahel ka lausa üle poole meetri kõrguseks. Sel on kandilised ja tihedalt lehistunud lehed, mis on varrel vastakad, piklikud ja hambulise servaga.

Loe edasi: Piparmünt


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.

Šokolaad ja armastus

Kategooria: Kööginurk

Šokolaadist süda

Kord oled õnnelik ja armunud, siis aga …

Vist iga õnnetult armunud inimene elab oma tunded üle erinevalt. Ja igaüks leiab erineva rahusti. Ühed anduvad spordile, innustuvad kinofilmidest või ilukirjandusest, teised otsivad uusi tutvusi, kolmandad sulguvad endasse ja vihkavad kogu maailma. On ka selliseid, kes otsivad unustust alkoholist. Teised aga - maiustustest. Söövad šokolaadi. Tõsi, tahvel head šokolaadi võib meeleolu parandada või virgutada.

Loe edasi: Šokolaad ja armastus

Postitas 27/11/2007 11:14 by martsake11 #217138

eh:D


ma söön shokolaadi või shokolaadi jäätist kui masekas on...see nagu rahustaks jah.
Postitas 09/12/2007 11:57 by Silmailu #217139

eriti magus on seda oma partneri keha pealt limpsida, proovige ja te ei kahetse

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Kööginurk