EEVA naistekas

Pühapäev, 01. October 2023

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Eestlased söövad suvega 2700 tonni jäätist

Pulgajäätis

Eestlased on Baltimaade suurimad jäätisesõbrad tarbides suve jooksul 2700 tonni ning aastas ühtekokku ligi 6000 tonni jäätist, millest 80% on koorejäätis.

Sellega tarbib iga eestlane aastas keskmiselt 8 liitrit jäätist, edestades lätlasi kahe ning leedukaid kolme liitriga inimese kohta.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp ütles, et kui mõnedes tootmissektorites on langus olnud isegi 40-50%, siis toiduainetööstuses on see väiksem ning tänavu on mulluse suvega võrreldes jäätisetoodete tarbimine jäänud samale tasemele.

Jäätisesektor on üks aktiivseima tootearendusega valdkondi toiduainetööstuses, igal aastal lisandub lettidele 60-70 uut marki jäätist. Praegu on saada üle 300 erineva jäätisetoote, mis on ajaloo suurim valik.

Sirje Potisepa sõnul on erinevatest jäätisetoodetest kõige rohkem kasvanud koorejäätiste osakaal moodustades 80% kogu ostetud jäätiste hulgast. „Üleilmne trend on naturaalsete jäätiste suunas ning koorejäätis on tõesti mõistlik maius, sisaldades rohkelt kaltsiumi, magneesiumi, piimavalke ning palju A-, B- ,D- ja E-vitamiine,“ lisas Potisepp.

Tema sõnul on koorejäätise populaarsusele kaasa aidanud erinevad jäätise kasulikkusest teavitavad sotsiaalkampaaniad, millega liit jätkab ka tänavu suvel.

Potisepa kinnitusel ostetakse suvel eelkõige väiksemas pakendis jäätiseid, talvel on populaarsemad suured perejäätised. „Uuringud on näidanud, et pooled tarbijad eelistavad kindlaid marke, teine pool teeb valiku leti ääres hetkeemotsiooni ajel,“ ütles Potisepp.

Jäätisetootjate andmetel on aastaringselt kõige populaarsemad jäätised klassikalise maitsega maiused - vanilje-, šokolaadi-, karamelli- ja maasikajäätis, ülejäänud maitsed on pigem hooaja- ja nišitooted. Näiteks tõuseb mahlajäätiste tarbimine siis, kui väljas on temperatuur üle 20 kraadi.

EEVA


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Uudised Eestlased söövad suvega 2700 tonni jäätist