EEVA naistekas

Reede, 16. April 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Tere, Külaline
Tuntud inimestega seotud artiklid ja arvamused.
 • Lehekülg:
 • 1

TEEMA: Rekordeid purustav "Tantsud tähtedega"

Rekordeid purustav "Tantsud tähtedega" 15/12/2007 09:15 #1

 • Eeva
 • POLE LEHEL
 • Artikliarvustused
 • Postitusi: 170

Julianne Hough

Natuke rohkem kui kaks nädalat tagasi tantsisid Kanal 2 menusaate "Tantsud tähtedega" staarid viimast korda 8 otsesalvestust väldanud shows. Teise hooaja võitjapaar Koit Toome ja Kerttu Tänav jätsid publikule kustumatu mulje oma elurõõmsa ja kaasahaarava tantsuga, konkurentide Luisa Värgi ja Martin Parmase eeliseks loeti aga efektset ja täpset tehnikat. Tundub nagu oleks saate valmistajatele teada salaretsept, kuidas meelitada argipäeva tegemistest telerite ette miljoneid vaatajaid 35 riigis, kus show vaatamisrekordeid purustab.

Endine võistlustantsija ja praegune Inglismaa tantsuõpetaja Katrin Villems arvab, et saade on populaarne eelkõige sellepärast, et  inimestele meeldib vaadata tuttavaid ja tuntuid staare tegemas midagi, mida nad kunagi varem teinud pole. Eriti, kui selle juures veel nalja võib saada. "Tants on atraktiivne ala ja sobib seetõttu meediumiks väga hästi," seletab ta.
Esimese hooaja hõbemedalist Gerli Padar aimas show edu juba enne algust ette. "Mujal maailmas on ka sama saate kohta igasuguseid jutte räägitud ja intriige punutud," sõnas eurolaulik.

2004. aastal esmalt Inglismaal BBC ekraanile jõudnud formaat kuulutati kaks aastat hiljem maailmas populaarseimaks, asetudes 17 riigis edetabelite TOP 10-ne saadete hulka. Show sünnimaal on alates esimese saate eetrisse tulekust täheldatud väga suurt huviliste kasvu. Tema viimase, neljanda hooaja, vaatajate arv ulatus lausa 12 miljonini. "BBC saate ebameeldiv külg on see, kuidas soovitakse näidata kohtunikke - harimatute, ebaviisakate ja ebaintelligentsete inimestena, keda julgustatakse võistlejaile väga isiklikke ja absurdseid kommentaare andma," lausus Katrin Villems. Näiteks on Inglismaa kohtunikel õigus lausa otse-eetris mõnele tuntud staarile öelda, et "enne kui tantsupõrandale ronid, tuleb õppida kõndima, mis tähendab, et jalg tuleb asetada jala ette, mitte kõrvale. Mine võta modellide koolis paar kõndimistundi”. Või “teie tants oli lame, pingutatud ja lombakas."

Kerglusega võime väita, et meie kodumaal on asjalood tunduvalt leebemad ja sõbralikumad. Eesti teenekaim tantsuõpetaja Ants Tael hindas peale tantsuga hakkamasaamise veel kunstilist muljet, isikupära, karismat ning viisi, kuidas tantsu esitatakse. Merle Klandorf peab tähtsaks reegleid: "Me hindame ikka nende kriteeriumide järgi, mille järgi üks kohtunik peab võistlustantsu hindama," kommenteeris ta. Mõõdupuu näeb ette korrektset tantsimist taktis ja rütmis, seejärel jälgitakse keha- ja käteliine, liikumist, pöidade tehnikat ja viimasena koreograafiat.

Nii iluvõimlemise maailmameister Janika Mölder kui ka koreograaf Jüri Nael üritavad tantsutähti püüda publiku pilguga. Mõlemad kinnitavad, et kui žüriis oleks ainult võistlustantsu inimesed, siis läheks kohtunikel väga raskeks üheste nõuete põhjal huvitavate kommentaaride andmine. "Arvan, et mina olen siin eelkõige sellepärast, et vaadata koreograafiat. Kas inimesed tantsivad hingega, kas on olemas kirg ja keemia ning kas see toimib," lausus Jüri Nael.

Lisaks Eestis tuntud inimestele on maailma eri riikides saates kaasa löönud ka poksi raskekaalu maailmameister Evander Holyfield, kunagise megabändi Spice Girls liige Emma Bunton, saatejuht Jerry Springer ning vutistaar Maradona.

Saate teise hooaja ja publiku kiitmisega tohib olla ainult helde; nimelt koguti märkimisväärne miljon Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule.

"Viimased kolm ja pool kuud on olnud mu elus kõige pingelisem aeg," tunnistas tšempion Koit Toome. Tema tantsupartner Kerttu eelistas rääkida vaid heast.  Neiu kinnitas, et tema kui tantsija jaoks oli saate võidul äärmiselt suur tähendus, sest ta polnud kaks aastat tegevtantsijana tegutsenud, veel vähem kunagi tantsuõpetaja ametit pidanud. "See on minu jaoks väga suur tunnustus. Fantastiline ja uskumatu!"

"Üldkultuuriliselt oli saade igati positiivne," arvab ka tantsuklubi STEP juht Peeter Masing. Ent ta loodab, et järgmisel sügisel algav kolmas hooaeg toob endaga kaasa uuendusi.

Reeglid
"Tantsud tähtedega" saates asuvad võistlustantsude oskuses rinda pistma 8 kuulsat eestlast, kelle tantsupartnereiks on Eesti või isegi Euroopa tippu kuuluvad võistlustantsijad.  Nad võistlevad igal nädalal žürii ja televaatajate ees sooviga neile meelejärele olla.

Esimeses kahes saates näevad vaatajad tantsupõrandal kõiki kaheksat paari. Seejärel langeb publikuhääletuse ja neljaliikmelise žürii hinnete põhjal igas saates välja üks paar, kuni selgub sarja lõplik võitja. Väljalangeja selgitamisel lähevad võrdselt arvesse žürii- ja vaatajahääletuse tulemused. Telefonihääletusest saadud tulust läheb pool Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule.

Riigid
Lisaks Eestile näidatakse pisikeste erinevustega sarja veel Argentiinas, Austraalias, Austrias, Belgias, Brasiilias, Taanis, Soomes, Saksamaal, Ungaris, Iisraelis, Itaalias, Mehhikos, Hollandis, Uus-Meremaal, USAs, Poolas, Hispaanias, Rootsis, Norras, Tšiilis, Costa Rical, Tšehhis, Horvaatias, Indias, Jaapanis, Portugalis, Panamal, Rumeenias, Venemaal, Slovakkias, Serbias, Lõuna-Aafrikas, Türgis ja Inglismaal.
 
Eesti tähed esimeses hooajas
Mikk Saar ja Olga Kosmina, Gerli Padar ja Martin Parmas, Erki Nool ja Ave Vardja, Aivar Riisalu ja Kristina Tennokese, Vilja Savisaar ja Veiko Ratas, Ingrid Tähismaa ja Aleksandr Makarov, Reet Linna ja Eduard Korotin, Indrek Tarand ja Kaisa Oja.

Eesti tähed teises hooajas
Koit Toome ja Kerttu Tänav, Luisa Värk ja Martin Parmas, Peep Vain ja Olga Kosmina, Andrus Värnik ja Kaisa Oja, Dag Hartelius ja Kristina Tennokese,  Kristiina Ojuland ja Aleksandr Makarov, Katrin Karismaa ja Veiko Ratas, Beatrice ja Eduard Korotin.

Foto: John VanderHaagen. USA 2007 "Tantsud tähtedega" võitja Julianne Hough

Kaisa Tillo
   

Loe lisa...

06/01/2008 23:25 #2

 • Sinisilm
 • POLE LEHEL
 • Vaatleja
 • Postitusi: 6
Kõik meie vähegi edukad saated on kuskilt kopitud. Kas me siis ise ei suuda midagi originaalset välja mõelda!?

07/01/2008 17:50 #3

 • kiiza
 • POLE LEHEL
 • Vaatleja
 • Postitusi: 154
minumeelest ka. Kas siis tõesti on kõik mõtted juba kasutatud?
Kusjuures, kunagi mul oli üks geniaalne saateidee, aga pekki, läks meelest.
 • Lehekülg:
 • 1
Lehekülje loomise kiirus: 0.56 sekundit
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Foorum