EEVA naistekas

Teisipäev, 19. January 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Tere, Külaline
Tuntud inimestega seotud artiklid ja arvamused.
 • Lehekülg:
 • 1

TEEMA: Tiiu Kuik - imekaunis modelliagentide ja fotograafide elu ning surma mõte

Tiiu Kuik - imekaunis modelliagentide ja fotograafide elu ning surma mõte 14/11/2007 00:00 #1

 • Eeva
 • POLE LEHEL
 • Artikliarvustused
 • Postitusi: 170

  Tiiu Kuik

  16. märts 1987

  Tallinn

 supermodell

Nooruspõlv
Selle säravate silmadega ja portselankauni jumega lihtsa Maardu tüdruku avastas modelliagentuur Top Models, kui 13-aastane Tiiu veetis aega toidumessil. Tiiu Kuik oli just kui loodud modelliks ning seda näitab ka tema pikkus sündides, milleks oli ei rohkem ega vähem kui 74 sentimeetrit. Tulevane supermodell oli juba lasteaias kõige pikem. "Siis, kui mind koolis pikkuse pärast narrima hakati, sain aru, et ma pole päris tavaline tüdruk," ütles ta.

Top Modelsi omanik Paolo Mogolia palus neiul agentuuriga ühendust võtta, kui Tiiu selgusele jõuab, kas soovib modellindusega tegelema hakata. Tüdrukul kulus mõtlemiseks vaid nädal- juba 2001. aasta suvel sõitis ta ihuüksi Jaapanisse tööle. Seejärel reisis noor modell Itaaliasse, kuid ka see riik jäi peagi kitsaks. Tiiu ei olnud enda sõnul sellist tüüpi inimene, kes oleks jäänud Milanosse pidama. "Ma vaatasin tüdrukuid, kes seal olid viis aastat juba olnud, ja sellist saatust ma küll endale ei tahtnud," sõnas supermodell Eesti Ekspressile.

Karjäär
Õnneks ei kujunenud Tiiu karjäär selliseks nagu neil tüdrukutel Milanos. Kahe aasta pärast elas tüdruk New Yorgis, ühel tänaval kuulsate ja rikaste Ameerika staaridega. Noor supermodell ütleb, et tal on kaks kodu: üks neist asub Eestis ja teine New Yorgis. "Alguses oli New Yorgis muidugi raske - suur ja segane linn -, kuid siis tekkisid sõbrad. Seal on kõike - huvitavaid inimesi, kultuure.., " ütleb 20-aastane Tiiu.

Kuid kuulsusest pimestunud noor naine ei ole: moega seotud seltskonnaüritustel käia ta ei soovi, ära on ta ka öelnud paljud pakkumised intervjuudeks. "Alguses tundus mulle mu töö puhul kõige lahedam, et saab näha kuulsusi. Aga ega see mulle enam korda lähe – õhtul oma koju jõudes on kõik unustatud," lausub supermodell. Väga mõnusaks staariks peab Tiiu Kuik Beyonce'd, iseloomustades USA popplauljat kui väga sõbralikku inimest. Kuid Tiiu alatiseks iidoliks jääb ikkagi tema ema Eva. Nende vahel on väga tugev side. Kui Eva ja Tiiu eri riikides viibivad ja mõni hetk helistamisest väheks jääb, käib ema Pariisis või Milanos moenädalatel tütrele kaasa elamas, kus tütar oma karjääri rajab.

Tiiu Kuik on Carmen Kassi kõrval teine eestlasest modell, kes on jõudnud tippu. Just tema oli see tüdruk, kes sai pärast Carmenit Diori J'adore'i parfüümi uueks reklaaminäoks. Ta on poseerinud mitu korda Vogue'i kaanel ning kaunistanud Valentino, Moschino, Pollini ja paljude teiste tippdisainerite kampaaniaid. Vaid 20-aastane supermodell on osalenud üle viiekümne disaineri (sealhulgas Gucci, Chanel, Louis Vuitton, Versace, Christian Dior, Carolina Herrera, Calvin Klein, Donna Karan, Oscar de la Renta, Alexander McQueen, Tommy Hilfilger, Ralph Lauren) moe-showl. Seda kartustäratavat nimekirja lugedes ei tule enam pähe ühtegi maailmakuulsat disainerit, kelle heaks Tiiu pole töötanud. Tema isiklik lemmik moemaailmas on kindlasti Tom Ford – mees Gucci ja Yves Saint Laurent'i taga. Just Ford oli see, kes julges panna 2003. aastal veel vähetuntud Eesti tüdruku Gucci show avamodelliks.

Oma elukutse juures armastab Tiiu Kuik kõige rohkem inimesi. Tema sõnul on parimaks osaks need momendid, "kui mingil hetkel saad aru, kui palju on meis ühist ja kui palju me üksteisest erineme." Ning Tiiu on väga eriline, karge ja hingematvalt kaunis. Arvake, mida vastaks Tiiu tööpakkumisele, millega kaasneks kuulsus ning sekspommi staatus - ettepanek saada Victoria's Secreti pesumodelliks? Vaatamata tuhandetele teistele maailma neidudele, kes kogu hingest ihkaksid Gisele Bündcheni, Adriana Lima, Tyra Banksi ja teiste maailmakuulsate supermodellide jälgedes käia, hakates Victoria's Secreti modelliks, ei soovi seda Tiiu. Enamgi veel, tüdrukule on isegi see pakkumine juba tehtud, kuid nagu ta keeldub seltskonnaüritustest ja intervjuudest, lükkab neiu ka selle pakkumise tagasi. "Olen veel liiga noor. Ja tegelikult on sel show-l üsna halb maine – näiteks ostavad rikkad mehed seal pileteid lava taha," arvab Tiiu.

Kui USA fotoajakiri American Photo lasi Wayne Sterlingil, models.com-i peatoimetajal, valida 2004. aastal moemaailma kümme kõige enam inspireerivat muusat, platseerus "see nuku moodi Eesti tüdruk" viiendale kohale. Valik tehti disainerite, moetoimetajate ja fotograafide eelistuste põhjal. Ajakiri kirjeldab Tiiut fotograafi Paolo Roversi tehtud fotol "peaaegu tulnukana", keda iseloomustas tema naha pärast nii just üks meigikunstnik. Peaaegu kõik moepiiblid teavad, et "Tiiu on täpselt selline, kelle pärast modelliagendid ja fotograafid elavad, ja ka surevad", kirjutab American Photo.

Tänavu koostatud maailma esimodellide ametlikus pingerivis platseerus Tiiu Kuik 14. kohale. Edetabelis, kus Carmen Kass hõivab seitsmenda positsiooni, on esimesel kohal 19-aastane Austraalia modell Gemma Ward.

Nagu sellest kõigest poleks veel vähe, reklaamib Tiiu koos USA tõsielusarja "Ameerika supermodellid" kuuenda hooaja võitja Danielle Evasiga CoverGirl Cosmetics`it.

Kõige olulisemaks töös ja elus peab Tiiu Kuik tervist. "Ja selles, et mul on nii hästi läinud, "süüdistan" vedamist. Ma ei ole midagi nii eriline," ütleb Tiiu.

Kuigi meie selle väitega ei nõustu, peame talle tagasihoidlikkuse andestama, sest tema on Tiiu Kuik- siiras, armas ja tapvalt kaunis eestlaste au ja uhkus.

Tiiu maailm seest ja väljast

 • Pikkus: 182,5 cm
 • Agentuurid: Major Model Management New York (emaagentuur), Major Models Milan, Major Models Paris, Francina Models
 • Lemmiknäojoon: Minu sünnimärk. Ma tunnen, et see teeb mind ainulaadseks.
 • Lemmikkoht šoppamiseks: second-hand-poed
 • Iidol: Minu ema. Ma olen talle väga tänulik.
 • Parim osa modellinduse juures: Reisimine, teiste kultuuridega tutvumine, võluvate inimestega kohtumine.
 • Modellinduse varjukülg: Õelad ja üleolevad inimesed.

Tiiu on öelnud ...
"Mulle tõesti meeldib mu töö. Kõik etendused on nii erinevad. Kui isegi mingi hetk mõtlen, et ei viitsi enam, siis vaatan teisi tüdrukuid, kes kõik vapralt naeratavad, ja saan aru, et mul ei ole teist võimalust. Sellest, kuidas sa suhelda oskad, oleneb modellitöös jube palju. Vanasti, umbes 10 aastat tagasi, pidid küll modellid käituma nagu diivad, sest see oli ainuke võimalus, et nad kuulsaks saaks. Praegu on olukord palju proosalisem."

"Sinna pole midagi parata, et meie teenime (modellid - autor) kohutavalt palju rohkem kui kas või kirurgid, kes teevad tegelikult palju rängemat tööd."

"Ma ei oska absoluutselt näidelda. Kui ma Diori klippi tegin, siis ma pidin ringi pöörama ja ütlema ainult "j`adore" (jumaldan - pr k), aga isegi see ei tulnud mul välja. Ma usun, et lähen õppima kas kunstiajalugu või antropoloogiat. Praegu loen ma kunstnike elulugusid, peamiselt inglise keeles. Mingi sellesuunalise huvi tekitas ka Dan Browni "Da Vinci kood", mis on läbi põimunud kunstiajaloost."

Kaisa Tillo

Loe lisa...

08/12/2007 13:12 #2


Paistab, et Kassilt on troon üle võetud.
 • Lehekülg:
 • 1
Lehekülje loomise kiirus: 0.32 sekundit
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Foorum