EEVA naistekas

Esmaspäev, 26. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Sügis nõuab uudsust!

Sügisesed puulehed

Teame, et vahel on sügisel kohe väga hea õue jalutama minna. Sügispäike, mida järjest harvem kohtame, soe tuuleiil ja langevad lehed kohe kutsuvad. Suveharjumus palju väljas olla on veel küljes ja ähvardav pime talv tekitab tahtmise igal võimalikul hetkel väljas aega veeta. Reaalselt teame aga, et esimesed külmad ja vägisi kiusav sügis on teinud kurgu haigeks ning nohu kipub kallale. Tuulised ja pilvised sügispäevad ei meelita just väga enam õue minema. Öeldakse, et pole külma ilma vaid halb riietus, kuid siiski 300meetri kaugusele poodi mahla tooma minemine ei kutsu. Ei-ei! Aga kuidas siis veeta halva ilmaga sügispäevad?

Suvel pole kellelgi erilist tahtmist ega aega koristamiseks. Sellised vihmased päevad on just õige aeg suureks sügispuhastuseks. Pealegi tuleb oma garderoob niikuinii üle vaadata, et leida sealt külmale ja niiskele ajale vastavad riided ja jalanõud. Pealegi ei pea koristamine olema tüütu ja igav tegevus. Pane lemmikmuusika mängima ja haara tolmulapi järele!

Sügis on parim aeg sisseostude tegemiseks. Uus sügismood nõuab proovimist! Siiski kõige parem mõte on minna mööblipoodi! Jah, just! Millal viimati tõstsid mööblit ümber? Millal viimati istusid tutt-uuel diivanil või tugitoolil? Sellised tegevused on väga sobiv külma ilmaga tegemiseks. Mõnus tubane ja soe töö – ega mööbli ringi tõstmine siis kerge pole! Alati ei peagi kohe uusi asju ostma tormama minema. Toale uue look’i andmiseks piisab vaid teleka teise kohta panemisest või diivani katte vahetamisest!

Kui Sul aga pole erilist tahtmist ennast väga füüsiliselt pingutada, siis tuula oma tolmukihi alla mattunud raamaturiiulis ja loe läbi mõni kaua aega tagasi muretsetud raamat, mida pole jõudnud veel lugeda või leia raamatupoest mõni uus teos, mis peaks Sinu meelest kindlasti läbi loetud olema. Ise avastasin, et ostsin kevadel A. Kivirähki “Mees, kes teadis ussisõnu” ja pole seda veel läbi jõudnud. Oma vea püüan kindlasti parandada!

Sügispäevased ja –õhtused teejoomised koos heade sõbrannadega diivani embuses on samuti väga meeliköitvad. Korralda väike istumine. Kui raamaturiiulis tuulates leidsid mõne vanaema vana kokaraamatu, siis saad ka uusi roogi parimate seltsis degusteerida. Kui Sul juhtub kodus saun olema, siis ära jäta seda kindlasti mängust välja! Saun on tervisele kasulik juba ainult oma kuuma niiske õhu tõttu, mis nohu ja köha bakterid eemale peletab.

Sügisvihmased päevad on ideaalsed ka kallima kaisus kamina ees kakao joomiseks. Vaata mõnd vana head lemmikfilmi, mille jaoks pole kiirel suvel aega leidnud ja naudi mõnusaid hetki ka nutuse ilmaga. Libista pehmed karvased sokid jalga, tõmba pleed ümber, võta kuum jook kätte ja naudi, et Sul toas on mõnus ja hubane kui väljas on külm ja pime.

Kõige kavalam on lihtsalt halva ilma eest põgeneda ja sooja suve pikendada. Selleks külasta mõnd reisibürood ja hangi endale mõni soojamaareis. Mis võiks veel parem olla kui juba õrnalt kaduma hakkavat päevitust taas elustada ja nautida sooja päikest rannaliival? Kui raha ja aega napib, siis külasta spaad. Lase ennast hellitada ja valmista keha külmale ette. Alati võid ka avastada koduse vanni mõnusid. Millal viimati käisid vannis, nautisid seal veini või viinamarju?

Tegevusi halbade ilmadega on küll ja küll. Tuleb ainult mõttel joosta lasta ja kõigega kaasa minna! Proovi eemal olla tüütutest igapäeva tegevustest ja too sügisesse uudsust! Olgu selleks siis uut moodi valmistatud karamellikook või külalistetoa mööbli ümberpaigutamine.

Talvi Kaja


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Meelelahutus Sügis nõuab uudsust!