EEVA naistekas

Esmaspäev, 25. October 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Romantilisemad filmid läbi aegade

Amelie
Pretty Woman
Chocolat
Ghost
Moulin Rouge
Breakfast At Tiffany's
Romeo And Juliet
Sleapless In Seattle
Titanic
True Romance
West Side Story
As Good As It Gets
The English Patient
Gone With The Wind

1Amélie (2001)
Noor ja häbelik Amelie elab Pariisisüdames – Montmartre’i linnaosas. Ta töötab kohvikus ettekandjana ning armastab teistele inimestele nende teadmata väikseid heategusid teha. Tema elus ei ole juhtunud midagi erilist, välja arvatud lapsepõlv veidravõitu peres ning ema ootamatu surm, millest Amelie isa pole toibunud ka aastaid hiljem. Amelie elab üksi, kuid otsib armastust ja igatseb põnevate seikluste järele. Ühel päeval leiab ta oma korterist peidiku, mis sisaldab vana karpi endise üürniku lapsepõlvemälestustega. Ta otsustab asjad õigele omanikule tagastada. Suureks sirgunud poissi otsides kohtub ta Ninoga, armub ning hakkab mõistma, et tema võimuses on ka ise õnnelikuks saada. See on taevalik armastuse lugu, ühelt kõige originaalsemalt ja kõrgemalt hinnatud režissöörilt Jean-Pierre Jeunet'ilt!

2Pretty Woman (1990)
Jõhkrate ärinippidega võtab Edward Lewis (Richard Gere) üle väiksemaid ettevõtteid, et nood siis parema hinnaga maha müüa. Ühel reisil Los Angelesse satub ta juhuslikult kokku prostituut Viviga (Julia Roberts). Kuna tüdruk tundub sümpaatsena, teeb Edward ettepaneku veeta koos järgnev nädal, seda loomulikult tasu eest. Peagi on ta südamerahu rikutud, armastus poeb hinge. Film võlub koomika, sarmi ja kirega.

3Chocolat (2001)
Vianne Rocher’ (Juliette Binoche) ja ta pisitütre saabumine Lansquenet-sous-Tannes nimelisse provintsilinna mõjub selle elanikele ergutavalt. Nimelt avab Vianne linnas shokolaadipoe just siis, kui on algamas suur paastuaeg. Linnapea üritab poodi sulgeda, kuid Vienna sharmantsus keelab tal seda teha. Linna saabunud jõetriivija Roux (Johnny Depp) tekitab kommipoodnikus aga hooopis kummalisi tundeid. Film on täis huumorit ja sügavaid tundeid.

4Ghost (1990)
2 Oscarit võitnud romantiline draama mehest (Patrick Swayze), kes jääb pärast oma surma vaimuna edasi tegutsema. Sam mõrvati, kui ta käis kohtamas oma pruudi Mollyga (Demi Moore). Sami vaim teab, et ta ei hukkunud õnnetuse läbi ja et järgmisena on ohus Molly elu. Ta püüab armastatud naist hoiatada, aga see ei tee teda märkamagi. Viimases hädas pöördub kummitus kuulsa sensitiivi (Whoopi Goldberg) poole. See on film, mis paneb sind igakord nutma - kui see nii ei ole siis on midagi valesti!

5Moulin Rouge (2001)
"Moulin Rouge" on ülimalt efektne muusikaline armastuslugu, mille sajanditaguses Pariisis kõlavad kaasaegsed hitid ning kõik on otsekui pea peale pööratud.
Nicole Kidman kehastab Satine’i, lavatähte menukas kabarees, mida külastab dekadentlik eliit. Ülimalt seksapiilse kurtisaani võlude kütkesse langevad kõik, kes temaga kohtuvad - nii juhtub ka Ewan McGregori mängitud noore kirjaniku Christianiga. Nende armuloo tagajärjed on aga skandaalsed. Film on täis kirge, armastust ja iha ning kaasahaaravat muusikat.

6Breakfast At Tiffany's (1961)
1940-ndate New York. New York, kus tormilised kokteilipeod kestavad läbi öö ja võivad parimal juhul lõppeda hommikueinega maailma kõige luksuslikumas juveeliäris "Tiffany juures." Ja mõistagi ei oota ilusad tüdrukud neile olengutele Holly Golightlyt, tüdrukut, keda ajavad taga nii mafioosod, elumeestest miljonärid kui algajad kirjanikud. Holly Golightly on habras suure suu ja nipsninaga iludus, seiklejast lapsnaine, kes hõljub kergelt läbi elu, jättes endast maha murtud südamed. "Sõbrale ma auku ei kaeva. Isegi siis mitte, kui tõestatakse, et ta on terve nunnakloostri ära mürgitanud. Mina mõõdan inimesi selle järgi, kuidas nad minusse suhtuvad..." — Holly lihtne elufilosoofia, mis oma hoogsa elunautimise ja moodsa pahelisusega on korduvalt ainest pakkunud ka popkultuurile.

7Romeo & Juliet (1996)
Baz Luhrmanni hämmastav ja tavatu mugandus William Shakespeare´i klassikalisest tragöödiast on lummav. Õnnetuid armastajaid Romeot ja Juliat kehastavad Leonardo DiCaprio ning Claire Danes. Elizabethi ajastust on noored toodud Verona Beachi futuristlikku linnakeskkonda. Maailma traagilisima armastusloo andekalt ja loovalt tänapäevastatud ümberjutustus pakub vaatajale unustamatu elamuse.

8Sleepless In Seattle (1993)
Sam (Tom Hanks) on noor leskmees, kellel on tore üheksa-aastane poeg Jonah. Püüdes saada üle oma naise surmast, kolib Sam Seattlesse. Ühel päeval viib Jonah isa raadiosaatesse, kus see avalikult oma probleemist rääkida saaks. Selle tagajäjel saab Sam massiliselt kirju naisaustajatelt, muuhulgas Annie Reedilt (Meg Ryan), kes on veendunud, et Sam on just õige mees tema jaoks ning asub teele Seattlesse, et mehega kohtuda. Film on täis tundeid ning pakub pinget lõpuni.

9Titanic (1997)
Vähesed ekraaniteosed suudavad võistelda selle eepilise ja grandioosse filmiga, mis pälvis üksteist Oscarit, sealhulgas ka parima filmi auhinna. See suurejooneline ja tundeküllane armastuslugu võitis kinokülastajate südamed terves maailmas ning sai kõigi aegade üheks menukamaks mängufilmiks. Rahvusvaheline täht Leonardo DiCaprio ja Oscari-kandidaat Kate Winslet säravad ekraanil Jacki ja Rose'ina. Noored armastajad, keda lahutab klassivahe, leiavad teineteist uppumatuks peetud Titanicu esimese reisi ajal. Aga kui luksuslaev põrkab jäisel Põhja-Atlandil kokku jäämäega, saab kirglikust armuloost meeleheitlik võitlus ellujäämise nimel.

10True Romance (1993)
Quentin Tarantino käsikirja alusel tehtud ameerikalik armastusfilm. Raamatupoe müüja armub prostituuti ja abiellub temaga. Sutenöörist vabanemiseks tuleb ta koos paari abilisega teise ilma saata. Kokkupõrke käigus satub noormehe kätte narkootikume täistuubitud kohver, mida ta üritab müüa. Maffia ajab paarikest taga läbi kogu Ameerika. Lõpplahendus saabub ägedas tulevahetuses, kus surma saavad nii mafioosod, korravalvurid kui ka ostjad. Arvake, kes jääb ellu.

11West Side Story (1961)
Tony (Richard Beymer) ja Maria (Natalie Wood) on  New Yorki äärelinna rivaalitsevate jõukude liikmed. Kuid sellegi poolest armuvad noored üksteisesse. Film on täis tantsu ja laulu ning tragöödiat. Kellel seda filmi vaadates pisar silmanurka ei tule, tasuks oma süda ülevaadata - see on vist kivist!

12As Good As It Gets (1997)
Pahura ja pettunud olemisega kirjanik Melvin Udal (Jack Nicholson) on elu peale tige. Olukord muutub hullemaks, kui ta naaber haiglasse toimetatakse ja Melvin peab tolle koera kantseldama hakkama. Samal ajal jääb ainsana meest taluva ettekandja (Helen Hunt) laps haigeks ja kirjaniku kibestumus suureneb. Sellise olukorra talumine tähendaks juba heatahtlikkuse alget, mis Melvinile seni võõras. Film räägib sellest, kuidas armastus ei ole kohe olemas vaid areneb välja erinevatest sündmustest.

13The English Patient (1996)
Inglane Almasy (Ralph Fiennes) on rikkast soost pärit kaardimärgistaja, kes kolmekümnendatel saab ülesandeks kaardistada täies ulatuses Sahara kõrb. Kuid Teise maailmasõja alates tulistatakse ta lennuk alla ning mees saab õnnetusest üliraskeid põletushaavu. Tundmatu piloodina viiakse Almasy ravile Itaaliasse, kus tema eest hakkab isiklikult hoolt kanda hooldeõde Hana (Juliette Binoche). Kui aga üks mehe perekonnatuttav ta seal haigevoodis ära tunneb, hakkab tema vastasleeri kuulumine avalikuks saama ...

14Gone With The Wind (1939)
Produtsent David O. Selznicki ja režissöör Victor Flemingi ekraniseering Pulitzeri auhinna pälvinud Margaret Mitchelli romaanist on ajakirja "Entertainment Tonight" toimetaja Leonard Maltini sõnul Hollywoodi tippsaavutus. Maltini arvates läheb see film aastate möödudes üha paremaks. Hingeminev lüüriline eepos kodusõjaaegsest Ameerikast võitis 10 Oscarit. Selle suurteose surematud karakterid Scarlett (Vivien Leigh), Rhett Butler (Clark Gable), Ashley (Leslie Howard), Melanie (Olivia de Havilland), Mammy (Hattie McDaniel) ja Prissy (Butterfly McQueen) lummavad üha uusi põlvkondi, kellest paljude meelest on "Tuulest viidud" kõigi aegade parim filmide hulgas.

EEVA

 


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Romantilisemad filmid läbi aegade