EEVA naistekas

Reede, 25. September 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Reisimine muudab Jaan Tätte paremaks inimeseks

Jaan Tätte

Näitekirjanik ja laulja Jaan Tätte on tuntud ka reisigurmaanina. Vilsandi saarel üksikut elu elav mees linna rahva sekka ei ihka, kuid piiri taga uusi kogemusi käib ammutamas hea meelega. Tätte üritab sõpradega ühes ette võtta vähemalt ühe reisiseikluse aastas, kippudes pigem nendesse paikadesse ja radadele, kus turisti jalg reeglina ei tallu.

Tätte sõnade kohaselt avardab reisimine maailmapilti ja paneb vaatama elule teise pilguga, otsima uusi väärtusi ning pingutama paremaks olemise nimel.

Paljud inimesed on teiega televiisori vahendusel kaugetesse ja eksootilistesse paikadesse kaasa reisinud. Mida te võõrsilt otsite? Iseennast, vastust mingitele küsimustele, midagi muud?
Ma otsima spetsiaalselt ei lähe, aga ma olen võõrsilt leidnud küll. Olen leidnud väärtushinnanguid ja kombeid nii budistlikust kui islamimaailmast ning üritanud neid oma ellu sobitada. Olen hakanud natukene paremaks inimeseks peale sealsete kohalikega läbi käimist. Püüan olla lahkem... Vähemalt püüan, ükskõik kas ma ka olen. Nad on nii toredad inimesed ja ma saan aru, et me kõik võiksime natukene paremad olla. Teistest hoolivamad. Seda on eestlastel veel palju õppida.

Kas peale Vilsandile paikseks jäämist on teie reisikirg alles? Kipute vahel saarelt minema ka?
Kirg on alles ja sõbrad on alles. Reisisõbrad on mul selline omaette seltskond. Nüüd juba tean, et oleme märtsis kolm nädalat Uus-Meremaal. Me igal aastal proovime kuskil ära käia.

Milline nendest paikadest, kus te käinud olete, on teile kõige sügavama mälestuse jätnud? Ükskõik kas positiivse või negatiivse.
Ega mul negatiivseid mälestusi polegi, ma ei jäta neid alles. Kõige uhkem oli muidugi Nepaali mäestik, maailma kõrgeimad tipud. See oli füüsiliselt niivõrd raske, kultuur oli ringiratast nii tohutult ilus ja huvitav, et see raputas korralikult läbi.
Aga Islandi saarel tunnen ma ka, et mu hing on hästi kodus. Seal olen kaks pikka matka juba teinud ning kui ma mingil põhjusel ei saaks Eestis elada, oleksin ma kindlasti Islandil. See maastik ja mäed on võrratud.

On mõni selline riik, kuhu te veel sattunud pole, aga kuhu hirmsasti tahaks minna?
No jumal, neid kohti on tohutult palju. Terve Polüneesia saarestik on selline kant, kuhu mind tõmbab.

Sirle Laane


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Pere & vaba aeg Reisijutud Reisimine muudab Jaan Tätte paremaks inimeseks