EEVA naistekas

Reede, 27. November 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Kas ka sina arvad, et päikesekaitsekreem takistab päevituse teket?

Päevitamine

Kiputakse arvama, et kaitsekreemid ei lase päevitusel tekkida. Paljud aga ei tea, et on vahe, kas kasutada päikeseblokaatorit või päikesekaitsekreemi. Päikeseblokaator ei lase päikesekiirtel nahka siseneda, päikesekaitsekreem on aga võimalikest vahenditest parim ihaldatud jumeka naha saavutamiseks.

Päevitamisel tekitavad UVA ja UVB kiired nahas pigmenti nimega melaniin. See muudab naha päevitunuks ning on keha kaitsemehhanism võitlemaks päikese halbade mõjudega.

Kreemide funktsioon
Päikesekaitsekreemi ja päikeseblokaatori eesmärk on nahka päikesekahjustuste eest kaitsta. Nende kahe toote vahe seisneb päikesekaitsefaktorite hulgas (SPF) – mida kõrgem SPF, seda rohkem kaitset see pakub.

Kreemide tüübid
Päikeseblokaator takistab täielikult UV kiirte tungimist nahka ning kaitseb seda päikese mõjude eest. Päikesekaitsekreem aga filtreerib UV kiiri, ennetab päikesepõletust ning ei takista melaniini tekkimist – see tähendab, et nahk päevitub siiski.

Hea soovitus
Kuna nahk suudab toota vaid teatud koguse melaniini korraga, on parim viis jumeka naha saavutamiseks päevitada lühikeste, kuid regulaarsete intervallidega.

Foto: freedigitalphotos.net

Toimetas: Tiiu Maks


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Ilu & mood Kas ka sina arvad, et päikesekaitsekreem takistab päevituse teket?