EEVA naistekas

Kolmapäev, 23. September 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Kana ei saa ilma karrita

Karri

Kagu-Aasia kultuurides on alati segatud kokku palju maitseaineid, et maitsestada toite. India, Sri Lanka ja Malaisia koduperenaised pärandasid põlvest põlve edasi retsepte, kuidas segada karrisid.
Vastupidiselt tavapärasele läänelikule arvamusele, ei ole karrid alati “tulised”, neid on mahedaid, mõõdukaid ja tuliseid. Et teha “tulisest” karrist mahe, pole vaja muud, kui lisada kookospähklipiima.

Karri mõiste leiutasid Ida-India kaubanduskompanii inglise administraatorid ja hiljem kasutasid seda mõistet Briti valitsuse ametnikud. Indias, Sri Lankal, Malaisias ja Maldiividel segati praktiliselt kõik karrid (seal nimetatakse garam masala) kokku vahetult enne kasutamist.

Osad maitseained on kuivröstitud, segatud ja jahvatatud või on uhmris uhmrinuiaga puruks tambitud.   

Mainimist väärib üks karri retsept, mida võiks proovida:

Väikesel pannil rösti maitseained eraldi keskmisel-madalal kuumusel panni raputades kuni on kergelt tumenenud ja aromaatsed. Maitseainete röstimisjärjekord on siis järgmine: koriandriseemned, 5-6 minutit; valge kassia koored, nelk, muskaatpähkel, 2-3 minutit; apteegitilli-, köömne- ja aniisiseemned, 1-2 minutit; lambaläätse seemned, 30 sekundit; kurkum ja cayenne, seni kuni värvuvad tumedamaks ehk siis 10 sekundit.          

Jahvata puhtas kohvijahvatusmasinas röstitud maitseained (välja arvatud kurkum ja cayenne) ja must ning roheline kardemon peeneks pulbriks. Sõelu läbi peene sõela kaussi. Sõelale jäänud jämedad terad pane uuesti jahvatajasse ja jahvata kuni on peen; lisa kaussi. Sega sisse kurkum ja cayenne. Lase täielikult jahtuda. Segu hoia õhukindlas anumas jahedas, pimedas ja kuivas kohas umbes kuu aega. Kokku tuleb ½ tassi.

EEVA
   


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Kööginurk Kana ei saa ilma karrita