EEVA naistekas

Kolmapäev, 21. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Isikupärane MOOD

Poseeriv naine

Hoolitsetud välimus, perfektne rõivastus ja hea maitse - naised on juba sajandeid pidanud toime tulema nende keeruliste nõudmistega. Kuid kahjuks pole meile kõigile antud suurepärast moeteadlikust, mis oleks stiilipuhta välimuse saamise tingimuseks. Kuidas siis ööpäevaringselt kaunis, trendikas ning samas isikupärane välja näha?

Huvitava ja magusa kokteili saamiseks lisage võrdses koguses kirsipunaseid huuli ja tumedat kulmujoont, täiendage komplekti 60ndatele omase minikleidiga ning mahendage ilmet Charlie inglite kiharatega. Lõbusale imagole panevad punkti maitsekad 70ndate platvormkingad. Just selline on mood - pärit ühekorraga kõikjalt ja samas ei kusagilt.

Aegade alguses oli riietel vaid dekoratiivne ja sümboolne tähendus - see eraldas üht hõimu liiget teisest. Klassiühiskonna tekkides täideti üksikuna seisnud kapid elementidega, mis ei omanud käegakatsutavat vajadust, olid vastuolus arusaamadega ilusast ja inetust, kasulikust ja kasutust ning tervest mõistusest. Siit alates puutume kokku fenomeniga, mis on saanud nimeks mood.

Laiemas mõttes tähistab see sõna uut ja muutuvat inimese loodud esemetes. Kitsamas tähenduses seostub see mõiste eeskätt rõivastusega. Mood on nii mitmetahuline nähtus, et võimaldab igasuguseid tõlgendusi ja teooriaid. Näiteks väidetakse, et moe vanemateks on edevus ja järeleaimamiskirg, ristivanemateks aga kõrkus ja erootika. Filosoofid on selle kohta öelnud, et moe on inimesed paradiisiaiast kaasa toonud kaotatud rahu ja õnne asemele.

Moetööstuse kiirele arengule andis hoogu juurde üks väga inimlik omadus - soov olla teistest parem. Seisusevahede rõhutamiseks leiti alati uusi ja rabavaid väliseid atribuute ning rõivadetaile. Eriti meelsasti võeti üle endast tugevamate suguharude rõivastuskombeid. Seda tehti naiivses lootuses, et nii saadakse osa ka nende vägevusest.

Selle ajastu kohta, mil riietusse ilmusid niisugused elemendid nagu meetrikõrgused kübarad või meeste ülikitsad püksid, mis ei lasknud istuda ega astuda, või ekstreemsed kinganinad, ütlevad kroonikad, et just siis moekurat maailma hiiliski. Tegelikult on teada, et mitmesuguseid tarbetuid või koguni kahjulikuks peetud elemente on riietele lisandunud ka palju varem. Sellepärast ei teatagi täpset moe algust- see on sama määramatu kui moe lõppki.

Nagu vanasti võeti üle tugevamate suguharude rõivastuskombeid, püüame meiegi tänapäeva lemmikstaaridelt stiilinippe napsata. Küllap leiaksid moepjedestaalide šikid kuningannad keisrinna Eugénie, madame Récamier, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe ja printsess Diana ka 2008. aasta trendide hulgast midagi sensatsioonilist.
Milles peitub nende kõige paremini riietuvate naiste saladus? Milles seisneb tõelise leedi võlu, mis meid ka täna kütkestab? Ja miks ei kao nad meie teadvusest, kuigi tänapäeval reklaamitakse hoopis teistsuguseid moode?
Neil olid oma prioriteedid. Äravahetamatut isikupärast stiili ei loo käesoleva aja moeajakirjad, vaid isiksus, olgu Vogue'i või Cosmopolitani esilehtedel mis tahes. Mood pole seega mitte nõue, vaid pakkumine, kust tuleb valida see, mis teile sobib, meeldib või lihtsalt rõõmu teeb.

Endale sobiva moejoone leidmine ei tähenda iga poole aasta tagant ohjeldamatut šoppamist. Alati pole vaja uusimat haute couture'i. Isikupärane stiil on midagi enamat, see tähendab mitte piirdumist ühel hooajal pakutava, vaid mineviku, oleviku ja tuleviku haaramist. Olevik pakub ajakohaseid detaile, milleta iga garderoob tundub igav ja vananenud. Minevik esitab igihaljast klassikat, mis on alati moes ja moodustab iga garderoobi raudvara. Tulevik lisab köitvaid nüansse, mis muudavad hästiriietuva naise stiiliprohvetiks.

Me ei tea, millised moeüllatused meid järgmisel aastal või aastakümnetel ees ootavad. Ent me tunneme minevikku, kunagiste stiilikuningannade tohutut pärandust. Sellepärast hakkabki Eeva.ee teile kord kuus pakkuma mõnusat lugemist erinevate sajandite ja aastakümnete moe kohta, et ka sina saaksid kombineerida endale meeldiva oleviku ja mineviku. Kes teab, võib-olla toovad uued teadmised sulle inspiratsiooni veel väljakujunemata 21. sajandi moe loomiseks?

Kaisa Tillo


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Ilu & mood Isikupärane MOOD