EEVA naistekas

Teisipäev, 04. August 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

INTERVJUU! Kosmeetik Maria Hintser: nahka on võimalik ka ülehooldada

Maria Hintser

Kosmeetik Maria Hintser töötab Tartu ilusalongis Ilulaegas ning kasutab oma töös Decleori sarja tooteid.  Maria oli nõus tutvustama EEVA lugejatele oma tööd ning jagama häid nippe ja soovitusi, kuidas oma näonaha eest hoolitseda.

Kuidas ja millal kosmeetiku elukutse enda jaoks avastasid?
Kosmeetikuna olen töötanud juba pea kolm aastat. Kosmeetiku erialale soovisin end pühendada juba väga noores eas,  teadmata, mida antud töö täpsemalt kujutab. Emaga koos ilusalongides käies tekkis üha suurem huvi ning juba põhikooli lõpus olin kindel, et astun kosmeetikakooli.

Milliste nahaprobleemidega sa kõige enam oma töös kokku puutud?
Oma töös näen probleemse nahaga kliente, kes tulevad salongi oma probleemile lahendust leidma,  peamiselt kombineeritud ja aknelise nahaga kliendid. Teiseks suuremaks probleemiks on naha kuivus.

Mida peab näohooldusesse minnes silmas pidama? Mõned näpunäited esmakordsele kliendile?
Esmakordsel külastusel ei pea kliendid kosmeetikasalongi kartma. Kosmeetik aitab teid kõiges - näitab, kuhu panna oma asjad ja riided, kuhu heita pikali. Kui klient ei taha näoprotseduuriks lahti riietuda, siis ei sunni selleks keegi. Soovitan kliendil mitte karta ning kosmeetikuga oma muredest/probleemidest rääkida, et neile ka lahendus leida. Koostöös on tulemus alati parem! Kuigi kodulehel on protseduuride valik suur ja segadusttekitav - julge broneerida aeg, sest kosmeetik vaatab ja soovitab protseduure ja tooteid ning koduseid hooldusvõtteid. Hubases toas sooja teki all on näohooldus mõnus ning kliendid reeglina kahetsevad, et pole seda varem julgenud proovida!

Kui oluline on enda näonaha eest hoolitseda?
Naha eest hoolitsemine on väga tähtis, sest meie nägu on meie visiitkaart. Näonahka tuleb puhastada nii hommikuti kui ka õhtuti. Samuti tuleb kasutada nii päeva – kui ka öökreemi. Päevakreem kaitseb saaste ja päevatolmu eest ning öökreemi ülesandeks on näonahka toita, sest näonahk uueneb kõige paremini just öösiti. Silmapiirkonna eest tuleks hoolitsema hakata niisutava silmakreemiga juba siis, kui tütarlaps alustab meigitarvete kasutamisega.

Anna palun soovitusi, kuidas peaksid enda naha eest hoolitsema erinevate nahatüüpidega naised.
Nahk nõuab puhastamist nii hommikul kui ka õhtul, see takistab nahapooride ummistumist, millest tekivad põletikud ning annab nahale värske tunde. Igihaljas seep on asendunud nahka õrnemalt puhastavate geelide, näovete ja koorivate kosmeetiliste vahenditega. Tavaline seep ja vesi kuivatavad nahka, tekitavad ketendust ja sügelust.
Erinevad näonahatüübid vajavad puhastamist nii hommikuti kui ka õhtuti. Kindlasti pärast meigi/päevatolmu eemaldust nahalt geeli või kreemiga tuleb näonahk veega üle pesta. Pärast veega pesemist tuleb kasutada alati näovett, sest tavaline vesi viib naha pH tasakaalust välja – näovesi aga balansseerib selle. Kuiva nahaga inimestele panen eriliselt südamele näovee kasutamise.

Kogu puhastusprotseduuri lõppedes tuleb kanda nahale päeva – või öökreem. Kes enesele rohkem aega raatsivad kulutada, võiksid aeg-ajalt naha koorimisprotseduure teha. Kuivale nahale aitab korrast-paarist kuus, normaalsele korrast nädalas, rasune nahk vajab koorimist paar korda nädalas. Pärast koorimist mõjuvad hästi niisutavad, toitvad või põletikuvastased maskid - igaüks saab need vastavalt vajadusele valida. Lisaks kodusele hooldusele võiks külastada ka kosmeetikut - keskeltläbi korra kuus.

Näo puhastamine ei kuulu üksnes naiste toimingutesse, ka mees peaks oma näonahka iga päev korralikult puhastama. Mehed, kes on oma näonahaga hädas, pöördugu julgelt kosmeetiku poole. Nii põhjaliku ja sügava nahapuhastusega kui kosmeetik teeb, kodus hakkama ei saa. Kosmeetiku juures naha puhastamine ennetab põletike ja hilisemate armide teket. Sügavpuhastust võib teha kõigile probleemsetele piirkondadele - lisaks näole ka rinnaesisele ja seljale.

Kuidas peaks näonaha eest hoolitsemine vastavalt aastaaegadele muutuma?
Sügis-talvisel aastaajal, kui ilm on külm ja tuul muudab näonaha karedamaks ja kuivemaks, tuleks kasutada rohkem niisutavamaid tooteid. Soovitan ära vahetada öö – ja päevakreemi, et päevasel ajal, kui inimene liigub väljas, oleks tema nahk kaitstud rasvasema ja toitvama kreemiga ning öösel kasutada kergemat kreemi. Soovitan kasutada ka erinevaid niisutavaid ja toitvaid kreemmaske, mida võib teha õhtul enne magamaminekut. Et maski toime oleks tõhusam, tuleks näonahka ka eelnevalt koorida.

Kevad-suvisel ajal soovitan kasutada kergemaid kreeme ning kindlasti soovitan vaadata, et kreem sisaldaks SPF faktorit, et see kaitseks päikese eest.

Kas nahka on võimalik ka ülehooldada? Kuidas see nahale mõjub?
Nahka on võimalik ülehooldada. Ette tuleks vaadata erinevate koorimistega. Vastavalt näonahatüübile tuleb hoiduda liigsest koorimisest, mis võib ärritada näiteks kuiva/normaalselt nahka. Sellisel juhul võib nahk muutuda punetavaks ja hellaks. Samuti tuleks nõu pidada kosmeetikuga, et mitte valida endale ebasobilikke näohooldustooteid ning neid tihedalt kasutades enda näonahale liiga teha.

Foto: Maria Hintser erakogu

Toimetas Tiiu Maks


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Intervjuud INTERVJUU! Kosmeetik Maria Hintser: nahka on võimalik ka ülehooldada