EEVA naistekas

Laupäev, 20. April 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

  • Registreeri
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

    * kohustuslikud väljad

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid

Rasestumisvastased pillid

Seksuaalselt aktiivsed partnerid, kes veel lapsi saada ei soovi, peavad leidma enda jaoks kõige vastuvõetavama rasestumisvastase vahendi. Raseduse vältimiseks on olemas mitmeid vahendeid ning nad kõik on erineva toime, mõju ja kasutusviisiga. Siiski ei tuleks vahendit valides tähelepanu pöörata niivõrd kasutusviisile, vaid pigem vahendis sisalduvatele hormoonidele ja nende sobivusele kasutaja organismile. Kõige levinumateks hormonaalseteks rasestumisvastasteks vahenditeks on kombineeritud pillid, plaastrid ja vaginaalrõngad.

Vaginaalrõngas
Vaginaalrõngas viiakse tuppe kolmeks nädalaks, eemaldatakse siis ja tehakse nädalane paus.

Östrogeenide sisaldus on 0,015 mg ning nende toimemehhanismiks on ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine. Õige kasutamise korral on vahendi tõhusus 99% (aastas rasestub 10 naist 1000-st). Vaginaalrõngast võivad kasutada kõik sünnitusealised naised, kuid aktiivsete koostisainete tugeva toime tõttu on see vahend sobivam neile naistele, kellel on seksuaalvahekordi harvem või kes ei saa ajutiselt teisi meetodeid kasutada. Kõrvaltoimetena võib esineda tupepõletikku ja vooluse suurenemist. Lisaks võib vaginaalrõngas põhjustada ebamugavustunnet seksuaalvahekorra ajal (vahendit võivad tunda mõlemad partnerid). Apteekides on saadaval vaid üks nimetus ja see sisaldab vanema põlvkonna progestageeni.

Kas teadsid, et kasutatud vaginaalrõngast ei tohi WC potist alla visata, vaid tuleb pakkida vastavalt jäätmekäitlusõpetusele originaalpakendisse ning hoolitseda, et kasutatud vahend ei satuks looduskeskkonda!

Rasestumisvastane plaaster
See on 2 ruutsentimeetri suurune nahale kleebitav plaaster rasestumise vältimiseks. Plaaster kleebitakse puhtale kuivale karvadeta ja vigastusteta nahale kas reiel, kõhul, käsivarre välisküljel või ülakehal.

Östrogeenide sisaldus on plaastril 0,02 mg ning selle toimemehhanismiks on ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine. Õige kasutamise korral on vahendi tõhusus 99% (aastas rasestub 10 naist 1000-st). Plaastreid võivad kasutada kõik normaalkaalus olevad naised, kuid üle 90 kilo kaaluvate naiste jaoks ei pruugi plaaster nii tõhus olla. Kõrvaltoimena võib esineda nahaprobleeme plaastri paigaldamise kohal. Apteekides on saadaval vaid üks nimetus ja see sisaldab samuti vanema põlvkonna progestageeni.

Kas teadsid, et kasutatud plaastrit ei tohi WC potist alla visata, vaid tuleb pakkida vastavalt jäätmekäitlusõpetusele originaalpakendisse ning hoolitseda, et kasutatud vahend ei satuks looduskeskkonda!

Kombineeritud rasestumisvastased pillid
Pillid on tõhusaim ja efektiivseim meetod soovimatu raseduse vältimiseks.
 
Monofaasilised pillid sisaldavad östrogeeni 0,015 mg; 0,02 mg; 0,03 mg ja 0,035 mg ning mitmefaasilised pillid 0,03 mg ja 0,04 mg. Pillide toimemehhanismiks on samuti ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine, kuid õige kasutamise korral on nende tõhusus suisa 99,97% (aastas rasestub 3 naist 1000-st). Pille võivad kasutada kõik sünnitusealised naised. Spetsiifilisest toimeainest tingitud soodsateks lisatoimeteks on premenstruaalsete sündroomide vähenemine, vedelikupeetusest tingitud kaalutõusu ja akne leevendamine. Apteekides on müügil kõik saadaval olevad suukaudsed kontratseptiivid.

Kombineeritud rasestumisvastased tabletid sisaldavad kahte hormooni: östrogeeni ja progestageeni.

Kas teadsid, et pillides sisalduvaid toimeained töötleb organism 100% ümber ning seetõttu ei koorma pillide kasutamine keskkonda!

Naine on viljastumisvõimeline enam kui pool oma elust, kuid tänapäeva kiire elutempo juures pole tihtipeale aega ega võimalust lapse muretsemiseks. Seega usaldusväärne kaitse planeerimata raseduse eest jääb naise jaoks päevakorda teismeeast menopausini.

Pea meeles! Rasedus on Sinu valik, mitte juhus. Sina teed otsused enda tuleviku kohta!

Loe lisaks ka www.meelespea.net

Postitas 23/04/2008 14:26 by ingel #216955
Pillid on on minu arust kõige mugavamad - vähemalt minu jaoks. Olen mitmest kohast lugenud, kus inimesed kurdavad, et plaastrid ei taha peal püsida. Tuperõnga kohta ei oska küll midagi arvata.
Postitas 25/04/2008 15:15 by rosinapower #216956
Siin ei ole ju kõiki hormonaalseid kaitsevahendeid. Mina kavatsen proovida hormoonspiraali. See pidi olema kõige mugavam. Pikk eluaeg. Ja ma saan esimese tasuta. Vähe kõrvalmõjusid ka. Mul juba 2 last on ja enam hetkel ei taha ja tohi.
Postitas 29/04/2008 22:07 by Kerttu* #216957
Siin ei ole ju kõiki hormonaalseid kaitsevahendeid. Mina kavatsen proovida hormoonspiraali. See pidi olema kõige mugavam. Pikk eluaeg. Ja ma saan esimese tasuta. Vähe kõrvalmõjusid ka. Mul juba 2 last ...
Mina isiklikult ei julgeks väita, et spiraal alati t6hus on, nimelt sündis minu vend just spiraaliga, st. et minu emal oli spiraal aga rasestus ikkagi.
Postitas 04/05/2008 17:48 by zuuzi #216958
Pillid on on minu arust kõige mugavamad - vähemalt minu jaoks. Olen mitmest kohast lugenud, kus inimesed kurdavad, et plaastrid ei taha peal püsida. Tuperõnga kohta ei oska küll midagi arvata.
Mina jälle kasutan plaastreid ja olen väga rahul. Sõltub mis elustiili sa harrastad ja kui korralikult plaastrit kleebid.

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
  • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid