EEVA naistekas

Pühapäev, 24. January 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Fitness on parim ravim

Fitness

Füüsilised harjutused pole vähem kasulikud ja tõhusad, kui ravimid. Kahjuks kirjutavad arstid oma patsientidele välja retsepte tablettide, salvide ja teiste keemiliste medikamentide kättesaamiseks. Harva soovitavad neile füüsilisi harjutusi, kui suurepäraseid meditsiinilisi ja ennetavaid abinõusid. Me oleme täielikult teadlikud regulaarsete füüsiliste harjutuste kasudest, aga üsna tihti oleme me nii laisad, et väldime fitness-klubisid ning piirdume hüppelauaga oma toas.

Naise organism varub rasva probleemsetesse kohtadesse ja see kaob üsna tõrksalt mõne kangelaslikke pingutusi nõudva dieedi abil. Selline eluviis kahjustab suuresti meie tervist. Aga regulaarsed füüsilised harjutused juba mõõdukal koormusel:

 •  vähendavad südamehaiguste riski
 •  aitavad lahti saada üleliigsest kaalust
 •  alandavad kõrget vererõhku
 •  sirgestavad luid
 •  leevendavad seljavalu
 •  parandavad suhkruhaigete seisundit
 •  leevendavad liigesepõletiku valusid
 •  soodustavad ka mälu paranemist

Füüsiline trenn aitab isegi üle saada depressioonist ja tõstab enesehinnangut, vähendab vaevusi menstruatsioonide ajal ning koguni vähendab võimalusi haigestuda näiteks grippi. Üldiselt stabiliseeruvad nii füüsiline tervis kui ka hingeline tasakaal.

Nagu ravimtaimed, nii ka füüsilised harjutused olid hinnatud oma meditsiiniliste omaduste poolest juba tuhandeid aastaid tagasi. Vana-Kreeka filosoofid ja arstid ülistasid füüsilise treeningu kasusid – vähemalt meeste puhul. Pikka aega arvati, et treening on üksnes tugevama soo esindajate privileeg. See situatsioon muutus kiirelt 70-ndatel, kui Ameerika arst Kenneth Cooper tõestas aeroobikast saadava kasuteguri. Mitmed aastad hiljem muutusid need harjutused suisa epideemiliseks kireks, mida eksperdid ainult ei pakkunud välja kui ühte võimalikku valikuvarianti vaid suisa soovitasid seda.

On mitmeid fitnessi variante, seega saad sa valida meeltmööda olevaid harjutusi vastavalt oma tervislikule seisundile, kehaehitusele ja isegi meeleolule! Paraku Eestis kõiki veel ei pakuta aga kes teab, ehk leiab keegi enda jaoks siit äriidee ja hakkab seda siingi propageerima.

Tantsu armastajad leiavad enda jaoks tantsuaeroobika. Kaasaegsete valikute seas on ka folk-aeroobika. 

Sellist liiki fitness põhineb kõikide rahvuste tantsutraditsioonidel: Ukraina gopakist Kreeka sirtakini. Mõned fitnessiklubid pakuvad kankaani tantsimise võimalust. Sellised harjutused aitavad sul lahendada mitte ainult terviseprobleeme, vaid toovad ka hea tuju.

Rattasõidu fännid ei vänta enam igavas vaikuses: see on lihtsalt igav. Rattasõit on treening, kus sa ei istu niisama jalgrattatrenažööri peal, vaid lähed virtuaalsele rattasõiduretkele mägedesse  ja teistesse veetlevatesse maailmanurkadesse. Sa näed marsruuti suurel ekraanil, ”reisijad” tõesti suurendavad ja vähendavad kiirust ning manööverdavad teatud teeosadel.

Need, kes soovivad põgeneda sisemise agressiooni eest, saavad teha sellist treeningut nagu aeropoks: sulle antakse poksikindad ja -kott ning sa saad seda pommitada lustakalt tantsides. Asendades poksikott oma mõtetes ülemuse, ämma või jalga lasknud poiss-sõbra kujutisega saad täieliku moraalse rahulduse! Pluss veel  elastsed lihased.   

Neile, kes armastavad lapsepõlvest saati palle, meeldivad näiteks fitpalli harjutused.

Sa saad harjutusi teha ülisuurel pallil, millest sa lapsepõlves nii puudust tundsid. Pallil (diameeter kuskil 1 meeter) tehakse huvitavaid ja kasulikke harjutusi, mis säästavad sind selgroo probleemidest ja tugevdavad ka kõhulihaseid.

Hüpete armastajad leiavad enda jaoks “känguru-aeroobika”: see on suurepärane võimalus hüpata sõna otsese mõttes lakke. Spetsiaalsed vedrud kinnitatakse su jalatsite külge ning üleliigne kaal ja sünge meeleolu jätavad su kindla peale maha.

Naised, kelle armastus lemmikloomade vastu on nii suur, et nad ei taha olla hetkegi nendeta, võivad teha kassi-painutust. See eksootiline fitnessiliik pole midagi muud, kui treening kass kätel. Räägitakse, et see on ülimalt tervist andev.

Paljud meist kannatavad unetuse all. Ühed eelistavad seda ravida taimsete droogikeedistega, teised loodavad unerohtudele. Ja samal ajal lihtsad harjutused on suurepärased abinõud, mis aitavad kaasa hea une tekkele ning varustavad sind energiavooga. Samuti säästavad need sind stressist ja parandavad su ajutööd.

Lõpuks mõned nõuanded:

 •  Kui sa alustad trenni, siis ära püüa saavutada palju lühikese ajaperioodi jooksul! Parem on treenida pool tundi päevas, aga iga päev.
 •  Parem on trenni teha teiste inimeste seas, kes samuti usuvad füüsilise treeningu kasudesse.
 •  Kui sul ei ole võimalust või soovi osta kuupiletit kallisse fitnessklubisse, siis saad sa osta treeningvideo või DVD. Nende abil saad harjutusi teha kodus kas siis üksinda või koos sõpradega. Viimane on rohkem eelistatum: vajaduse korral seltskond toetab sind ja tugevdab su enesekindlust jätkata edasi treeningut.
 •  Siiski on parem alustada treeningsaali külastamist. See distsiplineerib hästi.

Kõige populaarsem vabandus inimestel, kes ei lähe trenni, on ajapuudus. Aga on pandud tähele, et kui trenniskäik muutub nauditavaks, siis leitakse selle jaoks kergemini aega. Trennid ei tee meid ainult vastupidavamaks ja saledamaks, vaid ka distsiplineeritumaks. Tehes neid regulaarselt, sa taipad, et pikendad oma eluiga tervisliku eluviisi kaudu. Kulutused, mis sa teed eesmärkide saavutamiseks, tasutakse hiljem sajakordselt.

EEVA


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport Fitness on parim ravim