EEVA naistekas

Kolmapäev, 12. August 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

''I'm not afraid of heights..have you seen my shoes?''

Postitas blogisse: Chelly's
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 19 kommentaari

Kõrgete kontsakingade kandmine on moekas, teeb jalad sihvakamaks  ning muudab keha hoiakut.. 12-sentimeetrised kõrged Jimmy Choo  kingad? Need ei jätaks ilmselt ühtegi naist külmaks, aga mida kontsade  kandmine  tervisele teeb ning kuidas see muudab tulevikku?

Esimesed kontsakingad võeti kasutusele Saudi Araabias selleks, et  naised saaksid kuiva ja puhta jalaga üle tänava. Kontsaga king tuli 17. sajandi alguse Lääne-Euroopas moodi, sest see oli praktiline. Konts  muutis ratsutamisel jala jaluses püsimise lihtsamaks. Veidi peale seda võeti kontsad kasutusele ka mujal ning see muutus klassi ja võimu sümboliks.

Muidugi ei pea igapäev jooksutosse kandma, aga jalad tänavad sind kui neile veidigi hingamisruumi annad. Kumbki äärmus ei ole hea, naistel soovitatakse kanda kontsi, kuid mõistlikult, sest loeb ka see kus ja millal neid kantakse. Jalad hakkavadki keskmiselt kõrgetest kingadest valutama peale tunni aegset kandmist. Kogu meedia ütleb meile, et tõelised naised kannavad kontsi kuid ortopeedide sõnul on päevast päeva väga kõrgete kontsade kandmine kindel tee valude ning moondunud jalgadeni, öelgu siis moeajakirjade ja naistefoorumite artiklid mida tahes.

image

1. Kogu keharaskus kandub vaid väga väiksele jalaosale, mis võib tekitada tugevaid puusa- ja põlvekedra valusid ning valulikud nahamõrad.
2. Muudavad rühti, sest kontsade kandmine muudab kehahoiakut.
3. moondunud pöianukid, päkapaksendid, liigeste väärareng
4. 85 protsenti üle 40-aastastest naistest kaebab jalavalude üle, meeste puhul on vastav protsent vaid 15.
5. Kontsakingadega on ohtlik autot juhtida, mis teeb kontsakingadest ebapraktilised jalakatted.
6. kontsadega kingades on varbad kokku surutud, mille tagajärjeks võivad olla sissekasvanud küüned, naha paksendid ja villid

image

1. Hoidu tihedast kontsade kandmisest
2. Kingi peaks ostma minema päeva teises pooles. Selleks ajaks jalad paisuvad  ning saavutavad oma maksimaalse suuruse, sest jalgadesse koguneb vedelikke, mis jala suurust mõnevõrra kasvatavad.   Me ju tahame, et kingad sobiksid meile superhästi igalajal.
3. Ära osta jalanõusid enne, kui oled neid proovinud mõlemasse jalga ning teinud väikse tiiru.
4. Enne uute kõrgekontsaliste kingade kandmist jaluta nendega paar päeva varem kodus väikestel ajavahemikel.
5. Kanna nahast kingi, sest nahk laseb jalal hingata.
6. Tee harjutusi, et jalad saaksid veidiks puhata. Liiguta varbaid igas suunas ning suru jalad täistallaga maapeale, seejärel lõdvesta.

Ka mina kannan kingi, kuid seda vaid valitud kohtades ja ajal. Kuldne kesktee oleks kanda 5-7,5 cm kõrguseid kingi. Muidugi on ka minu kapis kürgemaid kingi, kuid kannan seejuures alati kaasas ka madalaid jalanõusid, et hiljem kontsad välja vahetada. Kõrgeid kontsi on soovitatav kanda kaks korda nädalas, millest on minu jaoks rohkem kui küll. Enne kui kodust lahkud, mõtle läbi kui pikk tuleb sinu päev ning tee parim otsus.:)


Ja lõpetuseks mõned veidrad kontsad :)

image
Miks mitte ? :D
image
Eesti ilmadega oleksid need väiksed  kingakesed väga praktilised

image

image
Ei kujuta ette kuidas nendega kõnnitakse..


image
image
image

image
 

Kelly Treier, 18, Tartust, armastan moodi, naudin meigikunsti, raamatuid, muusikat ning fotograafiat ... minu blogist võib leida vastavasisulisi postitusi ning samuti seiku igapäevategemistest. Kontakt: kelly.treier@gmail.com

Kommentaarid (19)

Load Previous Comments

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Kelly ''I'm not afraid of heights..have you seen my shoes?''