EEVA naistekas

Teisipäev, 27. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Empties: March-May

Postitas blogisse: Jaanika
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 74 kommentaari

Hei Hei!

 

image

Apple cinnamon hand cream- I really liked it.Nice spicey and wintery scent.Made my hands soft and moist.

Mulle see Oriflame kätekreem meeldis.Hea vürtsine ja talvine lõhn.Tegi käed pehmeks ja niisutatuks.

Vanilla&Pomegranate hand cream- Again another good hand cream.Amazing scent and hands where soft and nice:)

Jällegi väga hea kätekreem.Lõhnas imeliselt ja tegi käed pehmeks ja siidiseks.

Fresh berries foot scrub-This was just a really bad product.It looked more like a children's strawberry toothpaste than a foot scrub.Really smushy and weird.

See jalakoorija oli küll nüüd täiesti jura.Meenutas see rohkem laste maasikamaitselist hambapastat.Selline lödi ja täiesti kasutu.

Aloe Vera face toner-I loved that toner.It was fresh,smelled amazing and it just made my face really nice.

Üks mu lemmik näotoonikuid üldse.Lõhnas super hästi,tegi näo värskeks ja ei jäänud kleepuv ega midagi.Terve see aaloe sari on üks parimaid Oriflames!:)

Batiste tropical dry shampoo- I loved that little thing!:) It smelled really really good.Made my hair fresh and nice.I wish it would come in a bigger bottle.

Oi kuidas mulle see troopiline meeldis! Jättis juuksed pehmeks ja puhtaks,( ei mingit valget pulbrikihti) Lõhnas nii hästi. Lisaks nüüd sinisele ja rohelisele pudelile sai see ka oma koha minu lemmikute hulgas:).Võiks ainult suuremas pudelis olla.

image

Garnier Fructis extreme hold hairspray- This is my favorite hairspray of all time! It really hold strong and didn't have that hard/crunchy texture.Also it smelled really good.Easy to brush out.

Minu arvates kõige parem juukselakk üldse.Lõhnas hästi,hoidis ka tugeva tuulega.Ei jätnud juukseid kõvaks ega kleepuvaks.Kerge välja kammida.

Dove summer glow lotion- My favorite self-tanner.Had a nice smell,absorbed quickly and left a nice tanned and even skin.

Jällegi üks minu lemmik tooteid.Parim isepruunistuv kreem mida kasutanud olen.Lõhn on hea,ei kleepu ega jäta jälgi,imendub kiiresti ja jätab ühtlase jume mida saad siis ise järk järgult ülesse ehitada.

Oriflame The One Illuskin foundation-This is the last time i mention that foundation over here.I have even no idea how many bottles i have gone through.Nice coverage,easy to blend,natural finish.But i think that i have to go a shade lighter on summer,it looks a little dark already.

Viimane kord kui seda jumestuskreemi siin mainin.Ma isegi ei tea mitu pudelit ma olen ära kasutanud aga endiselt mu lemmik! Katvus on hea,imendub kiiresti ja lihtne hajutada.Tulemus on loomulik ja kerge.Kuigi ma arvan et oma praeguse tooni pean ma suveks vist välja vahetama,kisub liiga tumedaks,seega toon heledam oleks ok.

Kolloidhõbe-I have no idea how it's called in english but it is this silver liquid thing that i used on my face to cure my pimples. It kills all the bacterias and viruses less than 5 min.Really good and helpul stuff.My pimples where all dried up the next morning.

Selle kolloidhõbeda pudelikese leidis tegelikult mu elukaaslane päris ammu juba ja tellis ta selle SIIT

Alguses ma mõtlesin et mismõttes ma pean mingit hõbedat omale näkku panema aga tegelikult see kraam on täitsa kasulik,Järgmiseks hommikuks olid mu värskelt ilmunud punnid kuivanud kolmandaks päevaks kadunud ja nii igakord.Vedelik on lõhnatu ja läbipaistev ja kordagi ei kipitanud ega tekitanud mingit reakstiooni.Seega soovitan soojalt!:)

image

Green tea and cherry blossom perfume- I loved that perfume.It smelled like E.Arden green tea line.It didn't last very long though but still i loved it!

Väga hea suvine lõhn.Peal ei püsinud küll kaua aga hea oli ikkagi.Meenutas lõhna poolest E .Ardeni rohelisetee sarja.

Aloe vera gel cream-Like i sayed the line is amazing,so is that cream!

Nagu ma ennist mainisin,siis terve see sari on võrratu ,nii nagu see kreemgi!:)

Oriflame The One cuticle cream-I liked that cream. It smelled really good and did a good job by fixing the cuticle problems.

Pole midagi halba selle küünenaha kreemi kohta öelda,kui siis seda et oleks võinud olla suurema topsi sees aga muidu lõhnas hästi ja tegi oma töö ära:)

Avon Colour Trend pressed powder-It was a decent powder with a little shimmer on it.I sometimes needed to touch -up but over all it was fine.

Igati korralik puuder kergete sädelevate osakestega.Vahel vajasin lisakihti aga muidu igati okei oli.

Signal whitening toothpaste-I normally don't write about toothpaste but this one was really good. It had this deep blue colour ,almost like the cap.It was fresh and not strong.Unfortenately,i didn't notice that my teeth where whiter but they where clean and that's all that matters:)

Tavalislet ma hambapastast ei kirjuta aga see Signali oma oli täitsa hea.Hea vaheldus tavalisele Colgatele.Värvilt oli täitsa tumesinine nagu korki.Maitse oli värske ja üldsegi mitte nii tugev et ajab silmad vett jooksma.Kikud valgemaks aga ei läinud ,küll olid aga puhtad ja värkse maitse oli suus!:)

image

Aloe Vera make-up remover wipes- I wrote about these wipes my last empties post over HERE Pikema jutu nendest salvakatest leiad SIIT

Lacoste "Joy of Pink" sample-I even can't remember how it smelled.Good i think?!

See oli nii ammu kui seda testit proovisin ja ma enam ei mäleta mismoodi see lõhnas? Hästi ma pakun?!

Stenders day cream and face exfoliator sample- I loved that day cream.It was thick and gave me that really nice glow.It was fresh and smelled good.I want a full size for sure! The exfoliator was decent.It had really small soft particules.That's all that i can remeber.

Stendersi päevakreem oli fantastiline.Parajalt tihke,andis sellise värske kuma ja lõhnas hästi ja nahk oli nii sile ja niisutatud.Ma tahan kindlalt täissuuruses toodet! Koorija oli nii enam vähem.Pisikesed pehmed terakesed ja see on ka ainuke mis mulle meelde jäi.Võibolla kui oleks rohkem toodet olnud siis oleks ka rohkem juttu.

image

Blogi on peamiselt iluteemaline aga sekka satub ka elustiili :)

Kommentaarid (74)

Load Previous Comments
 • health fitness together

  Health fitness tips and hints also suggest that vices could be stopped. Smoking predisposes people to vascular conditions along the lines of arteriosclerosis not to mention heart sicknesses. Alcohol consumption does not have to be got rid of but could be limited towards 30 jiggers a full day only. Alcohol even so has health rewards such for the reason that vasodilation. These are just some of what Health fitness tips and hints recommendFor more information on click here: http://www.healthfitnesstogether.com

 • best finance ideas

  Seen you are aware of the trend in this case... Commercial Home owner loan Financing are available in very nearly any market place for any variety of commercial building. Speak utilizing your Business Finance Broker remember when you are ready to invest in a Commercial Realty opportunity.For more information on click here: http://www.bestfinanceideas.com

 • business planning

  More than likely you understand the trend below... Commercial Home finance loan Financing works extremely well in nearly any sector for just about any commercial residence. Speak using your Business Finance Broker when you find yourself ready to get a Commercial Real estate property opportunity.For more information on click here: http://www.businessplanning.us

 • latest fashionz

  You will find all forms and shapes of fashion blogs as the internet is full of them. It can talk about the advantage of wearing skinny jeans over boyfriend jeans or how pink takes the place of black plus all the extras. As you go online, you will get your fill of the latest in fashion trends via fashion blogs.For more information on click here: http://www.latestfashionz.us

 • friendly realestate

  Real estate individuals live plus die by way of their capability add cost. With virtually no added cost, there will be no sales. This very well with every business, but why is real estate this sort of great business including a great choice, is the sheer numbers of ways it's fine to use value and cash in on big sales.For more information on click here: http://www.friendlyrealestate.us

 • homes renovation

  Have you been thinking about remodeling your home? Keep in mind that you can often achieve your goal without a giant expense. Small improvements introduced in almost every room, including the exterior of the house can make all the difference.For more information on click here: http://www.homesrenovation.us

 • new services points

  Real estate option traders live together with die by just their capacity add valuation. With hardly any added valuation, there happen to be no proceeds. This well said with all business, but what makes real estate an extremely great business in addition to a great financial commitment, is numerous ways it is possible to value and profit from big proceeds.For more information on click here: http://www.newservicespoints.com

 • my shopping ideas

  We have all heard the argument for spending more now on quality to save money later. But what about the impact your purchase has on the world, shouldn't shopping ethically be part of the discussion too?For more information on click here: http://www.myshoppingideas.us

 • general spot

  Real estate businesses live not to mention die from their capability to add benefits. With certainly no added benefits, there are actually no business earnings. This for sure with any sort of business, but what makes real estate this great business and then a great funding, is the sheer number of ways you'll be able to value and take advantage of big business earnings.For more information on click here: http://www.generalspot.us

 • Looking Guest Posting Services?

  Our blog outreach services help companies form relationships with influential bloggers in their industry.Reaching out to blogs and brands within your industry is a time-consuming and difficult process, but one that is necessary to expand your network and find new opportunities.For more details please visit my Website https://www.thewebfuel.com/

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Jaanika Empties: March-May