EEVA naistekas

Esmaspäev, 25. October 2021

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Moekino: YSL, elas ja suri moe nime

Postitas blogisse: Rita elu
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 0 kommentaari

Ikka ei saa ma üle ega ümber Moekinost. Sellel aastal otsusatsin asja tõsiselt ette võta ja lausa neljal filmil ära käia. 

 

image

Pühapäeval käisin vaatamas filmi SAINT LAURENT. STIIL – SEE OLEN MINA. Sissejuhatuse tegi Toomas Volkmann. Oma avasõnas mainis ta, et lahkus USA filmi versioonilt. Pean tunnistama, et ka mina polnud sellest suures vaimustuses. Hoopis teine lugu on praegu Moekinos näidatava Prantsusmaal toodetud filmiga, mis kannab nime SAINT LAURENT. STIIL – SEE OLEN MINA. Erinevalt märtsis linastunud filmist „Yves Saint Laurent” keskendub antud linateos 1970ndatele ja hilisematele aastatele. 

Prantsuse versioonil õnnestub märksa paremini juhatada vaatajat läbi Yves Saint Laurent`i mitmetahulise elu. Luubi all vaadeldakse Yves eraelu, pingelisust, loomingulist kriisi ja allakäiku. 

Linateosest näeme, et Yves Saint Laurent oli nõus elama ennast kahjustavat elu, et luua ja inspireerida. Välisvaatajale võis tunduda, et ta elu meenutas pidevat pidudest pungil pillerkaart. Ühele peole järgnes teine. Tema seltskonna moodustasid modellid ja boheemlased.

Jäine tegelikus polnud kaugeltki nii roosiline. Nii geniaalsete moeloojate elu pole kunagi lihtne. Luua tuleviku visioone, piitsutada end aina uuemat ja ainulaadsemat loomingut looma pole kerge. Yves hakkas otsima vabadust, inspiratsiooni ja lohutust uimastitest, alholist ja armastusest. Film on pungil peategelase maailmas valitsevatest sise- ja välispingetest, mis viivad Yves`i piirini.

Prantsalstel õnnestus maitsekalt ja väga tõetruult anda edasi Yves Saint Laurent`i maneere ja kõnepruuki. Näitlejate liigutused, hoiak ja kogu kehakeel on kogu film jooksul graatsiliselt nõtked. Võimas visuaal ja klassikalistest meloodiatest pungil muusikalised palad, paitasid nii silmi, kui kõrvu.

Film on ausalt paljastav, julge, väljakutsuv, samas elegantselt traagiline. Linateos on prantsuse keeles, mis lisab omajagu šarmi. Ekraaniteosele on lisatud eesti ja vene keelsed subtiitrid.

Film kestab 2,3h. Tundub pikk, aga tegelikult möödub silmapilkselt. Kahjuks eile toimus viimane seanss Moekino raames. Juhul, kui magasite selle võimaluse maha, siis olge mureta. Antud film tuleb ka hiljem Eesti kinodesse. 

Filmi trailer

  Olge tublid ja ilusat kinoelamust!

Nimeks mul Rita. Õpin ajakirjandust TLÜ-s. Olen Tudeng TV-s reporter-toimetaja ning backstage`i fotograaf. Samuti panen end proovile erinevatel üritustel jumestaja rollis. Minu blogist leiate postitusi vingetest üritustest, kinost, moest, ilumaailmast, ostudest ja reisidest. Blogis kajastan kõike, mis mind inspireerib. Mõnusat uudistamist.

 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Margarita Moekino: YSL, elas ja suri moe nime