EEVA naistekas

Teisipäev, 17. May 2022

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Häälega Hispaaniasse V osa

Postitas blogisse: Silli Jaanuse blogi
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 2 kommentaari

Teekond Shveitsi oli algamas kuid segadus ja teadmatus kuhu täpsemalt minna oli suur. Olime lootusetult ära eksinud linna, tundus ,et Berliin ei saagi otsa. Uueks sihtmärgiks oli järgmine linn Potsdam.  olin ärevil ja optimislik. Mõtlesin, noormehele keda olin Berliinis kohanud, olin kindel, et kohtan teda kunagi veel. Istusime ühe vanema maja trepi äärele ja pukasime. Kotid olid meil rasked, kuigi tegelikult seal sees midagi ei olnud. Koige eluvajalikum vaid ja hunnik Mc Donaldsï Happy Meali mänguasju, kuna see eine oli Saksamaal kõige odavam ja suurem. Millegipärast ei suutnud ega tahtnud neid ära visata. Hakkasin jälgima tumedapäist härrasmeest, kes vedas samast majast endale autosse kohvreid ja portfelle.
Mul tekkis mõte ,kui ta oli lopetanud oma asjadega, läksin ta juurde ja küsisin, et ega te juhuslikult Potsdami ei sõoda? Meesterahvas polnud sugugi üllatunud, vastas ainult ülima uhkusega, et ta sõidab väga lähedale Shveitsile. Bingo! Me olime võitnud jackpoti.

Minu ja Marii järgmine sihtpunkt oli Shveits. Aeg just kui seiskus seal autos. Mu pilk hakkas sügavustes ekslema, Saksamaa imelisel maastikul, mis oli nii tasane, et voisid vaadata täpselt nii kauegele kuhu seletas silm, kuhu seletasid saladused ja soovid, mis minus olid. Unistused olid kõik nii lähedal. Ja samal hetkel mõistsin, et see ongi unistus. Unistus oli täitunud. Ja peale seda kui su unistused on täitunud, hakkad sa uuesti unistama ja soovima. Mõtled sellele, mis jäi seljataha, mis on praegu ja mis ootab mind ees tulevikus.Tahtasin ja arvasin kunagi, et saan põgeneda, et saan põgeneda enese tunnete eest, et koik jääb minust maha kui lähen uude kohta. Seda ei juhtunud. Kõik valu ja kurbus tuli kaasa. Kõik tuli kaasa.Vahest mõtlesin, et kõik peale mu enda tuli kaasa.

Et ma olen näinud ja unistanud piisavalt ja jumal lahkus minust juba ammu. Jättis vaid jälje, et ta seal kunagi olnud.
Ma hingasin sisse, vaatasin Marii poole. Tema loomulikkus, päikene paitas tema siniseid silmi, tema suu ääres oli muie. Ma võisin ainult ette kujutada millest unistas tema, mida tundis tema. Olime kodust eemal ja samas  olime jõudud-koju.
Olime Shveitsi piirist 100 km kaugusele jõudnud, hakkas vihma sadama. Hääletasime edasi.

Siis peatus politsei ja soovis teada kuhu me suundume, kui kauaks, kui kaua olime reisinud ja kõike muud. Mind natuke vihastas see, aga hoidsin end vaos. Tundusid ebasõbrlikud ja kahtlustavad ja alati oli raske vastata kuhu ja kauaks me lähme, sest me ei osand Mariiga iial ette aimata, mis meid ees ootab. Tegelikult sai see tüütu tegevus üsna kiiresti läbi, kaua nad meid igatahes ei tüütand. Ma hingasin kergendatult kui nad lahkusid. Meie hääletasime sirge seljaga edasi. Nägime neid mägesid, meeletuid mägesid, mis andsid hoiatavat tooni, Shveits paistab, ta paistab, need mäed, see võlu...mis imeb su endasst. Sel hetkel armusin mägedesse ja sattusin igavesse suhtesse nendega.Vihm kattis neid ja päike paistis viltu, päike justkui mängis mägede,varjude ja valgustega, võttis poolenisti enda lummusesse ja haardesse. Sellega vangistas ta mind ja Mariid.

Auto jäi seisma.Sealses autos oli meesterahvas, kes jääb igatahes alati mu meeltesse. Ta oli vanemas eas, heal järjel, huvitav, rõõmsameelne. Kui ta kuulis, et meie oleme Eestist siis ta joobus.Ta armastas Eestit, ta arvas, et väiksed riigid nagu Shveits ja Eesti võiksid luua oma liidu, tal oli palju teooriaid. Tema kodu oli Shveitsis, ta pani meid naeratama ja kutsus enda juurde, ta tahtis kõike tutvsutada, mis seob teda Shveitsiga. Tal olid kaks minu ja Marii vanust poega- ta soovis, et need meid välja viiks.Seda nad ka tegid.

Kui jõudsime tema koju, oli minu imestus meeletu.Tema kodu oli vapustav, meeletu...milline küllus ja selline headus ja soojus ootas meid seal. Tema pojad, Harry ja Dan, ühtlasi ka ainsad nimed mis mul meeles on kogu sellelt reisilt, viisid meid restorani. Too härrasmees andis raha neile ja lausus, viige neiud sööma ja jooma!

Meie aga otsustasime pubisse minna ja jalgpalli vaadata, seis oli Hispaania ja Shveitsi vahel. Sinna jõudes tutvustas Harry meid kohalikega. Kõik sattusid meist väga vaimustusse ja hakkasid rääkima oma reisidest ja seiklustest- meie üle ikka imestati.Olime tulnukad, olime võõrad ja tundmatud.Olime kõiges selles-kütkestavad ja natuke hirmutavad kõigile kes meiega kokku puutusid.

Tgeime viina koksid, mis mind imestama pani.Oli kahte sorti viina- punane ja roheline. Seda maitstes jõin nagu mahla. Olime tohutult üllatund, sest ülejäänud seltskond jäi väga kiiresti väga purju. Mõistsime Mariiga, et alkoholi nemad ei kannata. Joomiskultuur on seal suhteliselt madal- piirdutakse kerge õlle ja vorstiga.See aga ei olnud kahe eestlastele omane, meid peab ikka raputama!Õhtu jätkus, suundusime igasugustesse muudesse pubidesse ja nii ta läks...

Harry oli väga purjus, otsutasime koju sõita. Tuleb välja,et Shveitsis võib päris suure promilliga autot juhtida. Seega polnud auto juhtimine probleem, samuti mitte mingil moel illegaalne.

Avasin oma silmad, oli lõuna. Magasime Harry toas, selles toas kus tema magas, kui ta veel pisike oli. Seal oli narivoodi ja palju mänguasju- ja mälestusi.

Lippasime kööki, meile oli laud kaetud, hommikusöök oli kõik valmis tehtud. Härrat ennast polnud kodus. Kui olime söönud, tuli meile Harry järgi. Tema soovis viia meid oma ülikooli ja tutvustada sõpradele. Kuid minul ja Mariil, meil oli ühene soov, edasi minna. Astusime rongi peale ja suundusime edasi, et minna Prantusmaale.

Vaatasin rongist välja, Harry ja Marii jutt oli hetkeks mulle kuulmatu. Ma kadusin jälle ära, kadusin enesest ja kadusin olukorrast. Olin igalpool ja mind polnud kuskil. Soovid, kas need täituvad? Ma olen nii kaua ära olnud ja ikka pole, ikka pole minus õnne mida arvasin olevat. Kuhu see jääb? Kas hullumeelsus ei päästa mind? Äkki päästab mind Hispaania? Shveitsi mäed lummasid mind endiselt. Kargus tõmbas mu endasse ja mul tekkis soov mitte iial lahkuda kuid see jäi minusse vaikselt kuni kustus igaveseks. Mul on alati soov minna, isegi kui armastan, armastan neid neetult ilusaid ja kavalaid mägesid!

Silli Jaanus has not set their biography yet

Kommentaarid (2)

 • Muhammad Haseeb

  http://homeimprovementplan.net According to a report in The Star, Toronto-area home prices for the month of February 2018 have gone down by 12.4 percent. The prices have reduced when you compare it to last year. But, it is important to remember that home prices are still higher than 2016. Also, several homes have been sold over the asking prices in downtown region. And, the slowdown is visible only in the outlying markets. It means this is not the right time to buy a new home.
  http://www.firstarticle.net Environmental Air Barriers are widely accepted across North America and Europe as a standard fitment in public buildings, retail stores and industrial applications such as coolers, freezers and cold storage facilities. Air curtains are generally associated with retaining heat energy in cold climates, and the energy savings are substantial.
  http://www.luxurytravelplan.net If you want a break from the jungle safaris, go to the Sinharaja forest reserve. The home of 95 per cent of the endemic birds of Sri Lanka, this world heritage website and eco-tourism destination is the last antique of the country's tropical lowland rain forest spread over an area of 18900 acres. Trek through the rich rain forest to spot myriad types of mammals, butterflies, bugs, reptiles and uncommon amphibians.
  http://www.firstplanner.net The customer can without a doubt works it in all the smart phones,tablets,computers and besides gives you security against all the malware and disease assault. There are many moved features of Chrome including the customer can drag tabs into autonomous window and can make it back once more, it easily translates the lingo in your own agreeable dialect, the customer can alter the shading and topic too, it is incredibly fast,basic and practical program to use.
  http://www.healthandfitnessplan.net Apart from being sweeter than sucrose, artificial sweeteners have the advantage of not disturbing blood sugar levels of pre-diabetic or diabetic patients, and they are considered to be non-cariogenic. Sugar-based excipients are widely used as ingredients in pharmaceutical tableting. They are used for taste masking of bitter drugs and as bulking agents. Dextrose, fructose, mannitol, sorbitol, and xylitol are few examples of sugar-based excipients that are mainly used.
  http://www.edu-uni.com/ As a capital of nation, Delhi is truly a prominent hub for education and numbers of students around the country, reach here for study at different level. The delhi education has carried a marvelous growth in recent years, and makes their gibbosity around the world as the city invites students from each corner of nation as well as overseas. Boasting world famed DU, JNU, GGSIPU, Jamia Islamia, IGNOU, Delhi also features many new institutions, research centers and colleges where one can take in superior learning with up-to-date and advanced research and vocational programs. As literacy rate of 81.2%, Career opportunities are huge in Delhi, but one need to grab with their hard work through with higher studies, featuring many areas including technical, management, medical etc can be achievable through world-famed institutions as IIMS, FMS, IIT, ICAI etc.
  http://www.autoangeles.com/ Actually auto insurance is something that ensures that one is complete safe from paying damages and the like. That’s why a number of people want the right and appropriate auto insurance for their vehicle. And all one is required to do to get best deal is to go for online auto insurance comparison.
  http://www.myfashionwriter.com/ One thing that is a common problem of people, particularly women, is waking up and having trouble choosing what to wear. They would say that they have nothing to put on when in fact, their closet overflows with different types of clothing and accessories. But worry no more because with the use of your creativity, your old clothes may turn into a new one.
  http://www.daily-money-finance.com/ I bet right now with the current economic situation you are saying to yourself, “I just wish I could the lotto!”  Boy don’t we all and yet statistics and personal finance facts show that the majority of people who win the lottery, end up broke and worse off before their winnings! Imagine that.  You among the many seeking wealth, riches, fame few people realize that money isn't the solution to their problems;  the way you think about money is the problem and the solution.  
  http://www.law-advisors.com/ You do not have to give any detailed information or statement to the other driver’s insurance company, not even yours. Giving any statement to your insurance firm is really rare, it is like you are giving them all your evidence, personal case related information so that they can be prepared to pay you less and use any point against you. Which is why you need to avoid it as they are first going to care about their firm and later about you? They are really experienced and hold the best art of negotiation; any point in your statement can be selected, recorded and then used against your case.
  http://www.info-sys-tech.com/ You have an enterprise search tool that is designed with all the advanced text mining features out there and it helps you dig out information that you never knew existed within the heaps of unstructured data. It’s a great investment indeed, because enterprises today need such a tool to manage the ever explosive data that is collected from different sources, including social media websites and emails. However, how do you figure out if the tool that you have invested in, is indeed helping you moving towards your businesses objectives? The answer is search analytics.
  http://www.healthylife-styles.com/ If you have easy problems like your spouse does not flush the toilet after a poop or perhaps you have a joint account and one among you is the use of the cash without the alternative's consent, a counselor will do considering they may be simple problems that the counselor can permit you to get to talk with each other and recognize what to do.

 • sk

  Caldwells is really all I needed for my job to be easier. They have the materials and the designs that I need. Here's the https://caldwells.com/interior-doors if you need their products as well.

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Silli Jaanus Häälega Hispaaniasse V osa