EEVA naistekas

Neljapäev, 03. December 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Esimesed päevad Inglismaal

Postitas blogisse: Just See
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 0 kommentaari

Esimene uus asi siia jõudes oli muidugi liiklus - on ikka harjumatu küll, et autod sõidavad vasakul ja juhid istuvad paremal ja teele astudes peab enne paremale poole vaatama. Ja isegi eskalaatoritega läheb vasak pool üles ja parem pool alla. Ja ringristmikule sõidetakse vasakult. Kõik pahupidi :D

imageimage
image image

Esimesel õhtul olime Londonis ja  nägime Tower Bridge´i - see oli nii ilus!

image image

Järgmisel päeval jalutasime natuke veel pealinnas ringi ja sõitsime metrooga. Metroojaamad Londonis (kuigi pildilt näha ei ole) olid rahvast niii pungil täis et hullu.

image

 Naljakad teravad "ogad" telefoniputkade peal selleks, et tuvid sinna peale ei lendaks

image

Naljakad tagumiku-toetamise-pingid (tuimalt pildistasin täiesti võõrast inimest)

image

Õhtul sõitsime rongiga minu ülikoolilinna Birminghami. Siin elab 1,3 miljonit inimest ehk siis sama palju kui Eestis, naljakas mõelda. Suuruselt teine linn Inglismaal.

Kuna ühika aadress oli mul juba varasemalt teada, siis sõitsime otse sinna ja pidime ainult üles otsima koha, kust korterivõtmed kätte saaks. Sellega oli muidugi tore trall, sest mina tulin õhtul hiljem, kui võtmeid enam majade vahel ei jagatud ja üritasin siis inimestelt nõu küsida, kuhu minema peaks. Lõpuks leidsin ühe naise, kes ütles mulle et kutsub oma poja toast välja, et ta mulle teed näitaks. Ma üritasin muidugi ära öelda, kuna ma arvasin et ta tahab lihtsalt viisakas olla ja ootab et ma ise keelduks. Olen ju sellest brittide viisakusest kuulnud küll.

image

Aga kuna see naine järele ei andnud, siis lõpuks tuligi ta poeg välja ja juhatas lahkesti peahoonesse, kust võtmed sai ja tagasi minu korteri juurde ka. Tore kui kohe alguses mõne nii abivalmi inimesega tuttavaks saad!

Korteris ootasid mind juba mu 4 korterikaaslast - kolm poissi ja üks tüdruk. Nad kõik on (jumal tänatud!) väga toredad ja kõik tegelevad spordiga (me kandideerisime kõik spordistipile ja siis meile anti võimalus saada koht n.ö. "sportlaste" korteris). 

Õhtul oli muidugi juba esimene "pidu" (või "gathering" nagu nad ise seda kutsusid) meie blocki inimestega (ühes blockis on 6 korterit) ja tegu oli täpselt sellise tüüpilise ülikoolipeoga, nagu ma ette kujutasin :D Kõik joovad midagi topsikutest, muusika käib kõvasti, nii et inimestega rääkimiseks peab kõvasti pingutama ja kõik küsivad üksteiselt kolme küsimust. Terve jumala õhtu :D Esiteks - nimi. Teiseks, mida sa õppima hakkad. Ja kolmandaks kust sa pärit oled. Naljakas oli see, et tavalise "where are you from" asemel küsisid paljud "where´s your accent from". Sellele oli imelik vastata, et "Eestist" ehk siis tuli seletada et aa ma ei ole tegelikult Inglismaalt pärit ja sellele järgnes alati "how come you are here then?" ja õhtu lõpuks oli sellest pidevast küsimusteringist ausalt kõrini :D Ma ei kohanud eile oma blockis ja ka hiljem paaris teises blockis külas käies mitte kedagi teist, kes oleks kuskilt mujalt riigist pärit ja mitte kedagi sellist ka, kes minuga sama programmi õpiks. Väga.. erandlik tunne oli :D

Hiljem ühikasse minnes und eriti ei tulnud ja kõiksugused appi-ma-ei-suuda-uskuda-et-ma-olengi-siin mõtteid oli pea täis. Aga hea oli, et ma kohe magama ei jäänud, sest et kohe esimesel ööl oli meil selline vahva juhtum nagu tulekahjuhäire. Alguses kõlas see vaikselt ja ma mõtlesin, et mõnel autol hakkas õues alarm tööle, aga siis ohsa nugis kuidas järsku see signaal toas üürgama hakkas. Hüppasin ruttu püsti, saapad jalga, võtmed kätte ja uksest välja. Teised korterikaaslased olid sama kiiresti valmis. Kogunesime kogu blockiga oma pidžaamades maja ette parklasse ja ootasime et selguks, mis juhtus. Tuli välja, et keegi oli lihtsalt ise (nalja pärast?) sellele alarminupule vajutanud ja oi milliseks kirumiseks siis läks. Süüdlast aga teada ei saadud ja tuletõrjujad sõimasid meil kõigil näod täis (aga seda oli tegelikult naljakas kuulata, sest nad olid vanemad inimesed ja neil oli kuidagi eriti veider ja arusaamatu briti aktsent - ma ei saanud pooltest sõnadestki aru).

Praeguseks on postitus juba pikaks veninud, nii et ma kirjutan teine kord uuesti. Nüüd peab juba jälle minema ja inimestega tuttavaks saama ja küsima mis programmi nad õppima hakkavad ja kust nad pärit on.. Hahaa :D

Olen Anette, 18 aastane Eestist pärit tüdruk kes õpib Rootsis :) Armastan pildistada ja minu blogist leiabki pilte erinevatest riietest, toidust ja muust toredast :)

Kommentaarid

 • Hetkel kommentaarid puuduvad

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Anette Martin Esimesed päevad Inglismaal