EEVA naistekas

Teisipäev, 17. May 2022

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

Häälega Hispaaniasse III osa

Postitas blogisse: Silli Jaanuse blogi
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 5 kommentaari

Saabus hommik. Ma olin maganud nagu väike laps, väljapuhanud, virgas ja näljane. Kõik need kolm tegurit ajendasid nii mind kui Mariid kiiresti asju kokku pakkima. Lippasime paar meetrit eemal olevasse bensiinijaama poodi. Olime sattunud kuskile maa kohta. Koht oli väga vaikne ja rahulik. Tõttasime wc´sse hambaid ja nägu pesema. Alguses ma mõtlesin, et seal töötav naine hakkab meid veidralt vaatama, meie tegevuse sablina peale aga kaugel sellest, tundus, et see oli tema jaoks tavaline nähtus. Hambad pestud ja kõht nuudlitega kinnitatud, asusime oma teekonnale.

Üritasime kaardi pealt aru saada, et kus me oleme ja kuhu poole me hääletama peaks hakkama. Sildid väiksemal autoteel, mis oli ümbritsetud puude ja ilusate majadega viitasid, et meie asukoht on ei rohkem ega vähem kui Suwalki. Mind rabas Poola majade ilu.Tundub nagu kogu selle maa rikkus on kirjas nendes majades, aedades, meeletu, mind võttis sõnatuks. Värvid ja aiapäkapikud vallutasid kõike maju, kellel rohkem, kellel lihtsalt vähem...

Selleks, et jõuda Varssavi oli vaja meil läbida ligikaudu 500 kilomeetrit. Mind hirmutas see, õudusjutud Poola kohta olid mind mõjutanud. Mõtlesin, et ega niisama pole tekkinud eestlaste ja teiste rahvaste suust väljend, et Poolast tuleb 200 kilomeetrit tunnis, läbi sõita. Hiljem sain sellele kinnitust, kuid ma ei suuda mainimata jätta, et Poola oma erilisuse ja lihtusega siiski võluvaks osutuks.

Hooned PoolasTegelikult tekitas sealse küla väikene tee minus ja Mariis palju segadust. Me ei saanud päris täpselt aru kuhu poole me hääletama peame. Nõu ei osanud kellelkti küsida, oli hommik ja rahvas polnud veel liikvel.Seega otsutasime oma parimas selguses õnne proovida. Hakkasime hääletama. Meid võttis peale umbes 35 aastane mees oma tööautoga ja ta sõidutas meid umbes tunnikese. Sain aru, et inglise keelt tema ei kõnele, nii nagu enamus poolakad seda ei teinud. Tundus, et ida pool oskavad kõik vabalt suhelda vaid vene keeles. Mind rabas Poolas veel ümbritsev pühadus. Jumala kujud, kus oli alati palju lilli ja küünlaid olid teeäärsed täis. Isegi Varssavi kesklinn oli nendega kaetud. Usk tundub olevat seal väga oluline. Mis on üheaegselt ilus ja irooniline. Sest kõik poolakad, kes meid peale võtsid, lämmatasid meid autos oma suitsu haisu, hardcore tantsumuusika ja inglise keele oskamatusega. Hakkasin just Poolas mõtlema, mis on oluline? Kõik need inimesed olid siiski head inimsed. Valmis meid aitama, lähemale viima oma unistusele. Tollel ajal ma mõitsin, et ei piisa ainult headusest. Kõigel on piir. Õppisin, et tuleb end samastada olukordadega ja läheneda asjale täpselt vastavalt selle olukorra suurusele.
Kõneleda keevitajaga majandusest on sama, mis kõneleda poliitikuga keevitamisest. Lihtsam on rääkida keevitajaga keevitamisest. Selle kerge arusaamaga, jõudsime Varssavi. Varssav on elav linn. Seal on palju ilusaid ehitisi, palju ilusat arhitektuuri poolest ja need jumalad...jumalad, igalpool on jumalad, lilled! Neile on vaja usku, inimsed vajavad usku meeleheitest...

Meid võttis peale Poola rekkajuht. Täiesti tüüpiline rekkajuht, suitsetab, on pisike matsakas ja suurte mustade vuntsidega. Ta oli väga sõbralik. Jutustasime saksa ja inglise keeles läbi segamini. Ta mõistis meid natuke nii, et suhtelmine osutus temaga võimalikuks. Ta tegi meile ettepaneku, et ostab meile õlut ja süüa. Mul oli selle üle väga hea meel, heast külmast õllest ei ütle ma iial ära. Sama tundis Marii. Jutt läks meil libedalt ja nalja oli palju...ees oli pikk sõit. Tema teekond viis ta Saksamaale, sinna soovisime meiegi minna.

Öösel jõudime Saksamaa algusesse, olin rampväsind. Selline elustiil väsitab kohutavalt. Isegi kui midagi ei tee, kimbutab väsimus kogaueg. Ta parkis oma rekka suurde parklasse, kus oli selliseid autosid sadu. Kokkulepe jäi, et Marii magab üleval ja mina magan Härra Poolaka kõrval. Idee mulle ei meeldinud aga mitte midagi polnud teha. Hilja oli, et edasi hääletada.
Magada oli tema kõrval meeletult kitsas. Öösel ja hommikul nagu kord ja kohus, kogesin midagi väga ebameeldivat.
See mees polnud ohtlik, aga ebameeldivalt vastik küll, kui külge hakkas ajama. Pidin öö läbi tema käsi endast eemal hoidma.
Ma ei saanudki õieti magada. Hommikul otsutasin Mariile öelda,et vahetame kohad. Tema küsis,et miks? Ma vastasin,et küll sa varsti teada saad. Lõuna paiku ärkasin Marii lõugamise peale üles. Nautusin kogu olukorda meeletult. Marii häbematu temperament lubas tal öelda sellele Härra Poolakale kõike, mis tal parasjagu öelda oli vaja.

Marii hakkas asju pakkima ja ma naersin, et noh said nüüd aru. Mees kogeledes pakkus, et teeb meile hommikusöögi välja. Marii aga põrnitses, et tema ei taha ja tema läheb minema. Mina olin vaikselt, pahurdasin kah Härra Poolakat. Mehel oli piinlik, et ta oli üritand meie mõlemaga, aga miskit sellest ei sündind. Autost lahkudes andis mees mulle 100 eurot, hommikusöögi rahaks. Mina mõtlesin endamisi, et selle olen ma ära teenind selle näruse öö eest. Mõnus. Hea tuju ja mõnusa irooniaga astusime autost välja Saksamaale. Taskus 100 eurot ja ees mitu riiki.

Hakkasime hääletama tee äärest ja meid võtsid peale Saksa rekkajuhid. Kuna nad olid paaris autod, läksin mina ühte autosse ja Marii teise. Minu autojuht oli Hans ja Mariil Gühnter. Nendega oli päris lõbus. Üsna kiiresti jõudsime Berliini, kus toimusid sellel ajal maailma meistrivõistlused jalgpallis. Saksamaa lipud lehvisid igal pool kus vähegi võimalik – rõdudel, autode küljes...Teleka ekraanid olid iga pubi ees. Kõik käis ümber jalgpalli.

Silli Jaanus

 

Silli Jaanus has not set their biography yet

Kommentaarid (5)

 • Muhammad Haseeb

  http://homeimprovementplan.net If you ever get stuck in some serious plumbingissues, the best you can do is to get in touch with an expert who would possibly sort out all your problems and then you can conduct all the household activities peacefully. Now here are few things about your experts you must know and plan to hire them as soon as possible.
  http://www.firstarticle.net Presently it's a great opportunity to cut your texture into pieces. You will require three (3) pieces for each tire. To begin, lay your texture out on a bit of plywood. Gap the tire width by two. Apportion your string with the goal that it's sufficiently long to achieve that separation and furthermore be appended to a nail and your marker or pencil.
  http://www.luxurytravelplan.net Get an insight into their lives in jail from the displays displayed in the galleries within the jail facilities. Exceptional highlights consist of 3-D models illustrating the kind of work these political prisoners were made to do, the gallows where they were hung when they refused to comply with, the basement where the bodies fell when dead and excerpts from the autobiographies of the survivors.
  http://www.firstplanner.net Mobility is the future, so that's why the market for mobile app developers is increasing day by day. It's not only in India but also in all the growing and developed economies globally. Many other countries around the globe have seen a considerable rise in demand for mobility solutions, which is bound to grow.
  http://www.healthandfitnessplan.net Normally there are three types of diabetes; type 1 diabetes, type 2 diabetes and gestational diabetes.Some natural plant products seeds, vegetables, fruits, and spices are excellent diabetic medicine in Ayurveda. Jamun seeds are good ayurvedic medicine for sugar patients. 
  http://www.edu-uni.com/ Preschool education or Infant education is the provision of education for children before the commencement of statutory and obligatory education, usually between the ages of zero or three and five, depending on the jurisdiction.
  http://www.autoangeles.com/ When any person going to buy whether new or old auto, then that person feels confuse by the fact that how to get the cheapest auto insurance quote. The whole process of buying auto insurance quote is very easy if you purchase your auto from an authorized dealer rather than directly from company’s showroom. The authorized dealers know that every person need some sort of auto insurance and hence they provide various information about different auto insurance quotes available in the market. These dealers also help you in getting auto on finance without any difficulty as these dealers offer various services free such as auto loans, auto finance and auto refinancing.
  http://www.myfashionwriter.com/ The weight of the attire is also another major consideration. It is human nature to be aware of the clothes that we wear. Naturally, you would wear light and airy clothes during those days when the sun is high or the temperature is at its peak. Come winter time or the cold season, the thick clothes will have to be taken out of the closet. The traditional kimono was weighty, and this was common in the original kimono fashion when traced to its roots in Japan, which was a whooping 2-3kgs. However, the modern day version in the Brazilian side has taken a liking to keep the kimono (also called Gi) as light attire. The weave of the fabric of the kimono then becomes important, as people make it a point to choose a weave that is light yet still strong even when used for sport in jiu-jitsu.
  http://www.daily-money-finance.com/ Do you have a mentor and coach with a proven personal finance curriculum? This is the true measure of your desire for financial freedom.  This is where you literally put your money where your mouth is, can’t afford a mentor you say?  Well what was the last book you read? Gossip magazines do not count as literature sorry :!
  http://www.law-advisors.com/ Once you have planned to file for bankruptcy, there are various important steps that you need to follow and this can help you be in the stage where you don’t commit mistakes. These steps are guided by the bankruptcy lawyers NJ who have enough experience. So make sure you do what they say in order to protect yourself under the law.
  http://www.info-sys-tech.com/ Ease of accessibility is another key attribute of an ideal HR management software. One that is only accessible from within the premises of the organization serves little purpose. Ideally, it should be accessible from any device and from anywhere in the world. This way, even if an employee is on leave or is travelling, he/she can get uninterrupted access to the important information and functionalities.
  http://www.healthylife-styles.com/ Digital fluoroscopy is form of X-ray that enables technician to visualize deep structures of the body. Digital fluoroscopy provides detailed images of different organs such as intestine, cardiac muscle, bladder, and stomach. Conventional X-ray records images to a film, while digital fluoroscopy helps in recording a series of images to the computer. Digital fluoroscopy is majorly used to check and evaluate the gastrointestinal tract, which includes stomach, esophagus, duodenum and the colon.

 • Gabriella

  You made some decent points there. I looked on the net for that issue and found most people will go coupled with with your internet site. My site address: บาคาร่า

 • lodpet

  Amazing knowledge and I like to share this kind of information with my friends and hope they like it they why I do putlockers

 • sk

  I have never worked with a company like this. I bought a custom door from them for a major renovation and their response was very quick. Check out their https://caldwells.com/ here.

 • PSEB 10th Question Paper 2022

  Punjab School Education Board has issued the PSEB 10th Question Paper 2022. Candidates can practise by downloading pdf files of past year exam papers from the Punjab board for class X. Aspirants will learn about the question paper by solving them, http://questionpaper2022.in/pseb-10th-question-paper/">PSEB 10th Question Paper 2022 including the marking structure, types of questions asked, exam time, and so on. The PSEB Class 10th Exam 2022 will take place from 2022. (tentative). For more information on PSEB 10th 2022 Model Paper, read the article.

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Silli Jaanus Häälega Hispaaniasse III osa