EEVA naistekas

Laupäev, 11. July 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Blogid

Tere tulemast EEVA blogikeskkonda! Siin saad lugeda ja jälgida eevakate huvitavaid blogisid erinevatest valdkondadest. Blogide jälgimine on väga lihtne, kliki soovitud blogi juures lingile "Jälgi antud blogi" ja me saadame sulle alati kirja, kui blogisse uus postitus laekub. Kui soovid samuti EEVA blogikeskkonnas blogima hakata, siis võta meiega ühendust. Tule jälgima ja ka ise blogima!

Vaata kindlasti ka teisi suurepäraste blogide kataloogi, kuhu oleme sinu jaoks kokku kogunud lugemisväärt blogid.

 • Esileht
  Esileht Kuvatakse kõik blogipostitused.
 • Blogid
  Blogid Kuvatakse kõik blogid.
 • Sildid
  Sildid Kuvatakse kõik sildid.
 • Blogijad
  Blogijad Kuvatakse kõik blogijad.

5 köögivilja, mida saad jääkidest kasvatada

Postitas blogisse: Soul Food
 • Fondi suurus: Suurem Väiksem
 • 60 kommentaari

Hea on teada, et köögis alles jäänud köögivilja jääkidest saad kodus uued taimed kasvatada. Enamik neist on ilmselt ka Sinu kodust läbi käinud ning jäägid oled enamasti minema visanud, mõtlemata, et neid oleks võimalik uuesti kasvama panna. Et seda edaspidi vältida, siis nüüd väikesed näpunäited taimedest, mis hakkavad kenasti uuesti kasvama.

 

Basiilik

image

Enamik inimesi kasvatab basiilikud seemnetest või jagamise teel, kuid on olemas veel palju lihtsam moodus ja nii saad oma basiilikut jagada ka sõpradega või paljunda aias võrsetest. Sa ei vaja mingeid sünteetilisi juurdumiseks mõeldud hormoone ega erivahendeid, sest basiiliku võrsed juurduvad imelihtsalt puhtas vees.

Kui oled endale soetanud kaubandusest basiiliku, siis paratamatus on see, et need ei taha üldse pikalt säilida ning ümber istutamine korralikku mulda ei pruugi ka alati õnnestuda. Palju lihtsam on võtta sellest potist ülejäänud võrsed, vähemalt 10 cm pikad. Lõika vars terava noaga alumiste noorte lehtede alt, aga kasuta neid oksi, millel ei ole tekkinud õisikuid. Noki alumised lehed ära ja aseta basiilikuoksad vette. Aseta purgike või klaas puhta vee ning basiilikuvartega päikesepaistelise aknalaua peale, aga mitte lõunapäikese poole. Vaheta vett iga paari päeva tagant ning 2-4 nädala pärast on su basiilikul juured all ja saad nad potti või aiamaale istutada ning seda kõike kordades kiiremini kui seemnetest kasvatades.


Koriander


image

Koriander on üheaastane taim, mis on levinud peamiselt Lõuna-Euroopas  ning Vahemere piirkonnas. Tegemist on “pitsiliste” lehtedega maitsetaimega, mida kasutatakse peamiselt soolaste roogade maitsestamisel ning mitmetes rahvusköökides. Kui oled soetanud endale lõigatud koriandri lehtede pundi, et maitsestada oma roogasid, siis mõned taimed võid pista mulda, et nad seal  juured alla võtaksid ning sulle uued lopsakad taimed annaksid.  Või siis pista mõned oksad päikesepaistelisele aknalauale veega täidetud klaasi või purki  ja oota kuni taimed juured alla kasvatavad ning siis istuta nad mulda. Kui taim hakkab väsima, siis kasvata endale samamoodi uued potitaimed. Talvel on neid nii hea ja lihtne moodus alati aknalaual värsketena hoida.  Seemnetest kasvatamine võtab pikalt aega.Rooma salat image

Rooma salat on korvõieliste sugukonda, salati perekonda kuuluva üheaastase köögivilja aedsalati teisend. Välimuselt meenutab rooma salati tihe leherosett hiina kapsast, kuid salati sügavrohelised lehed hoiavad tipust laiali. Lehtede keskel on kiuline rood. Seesmised õrnemad lehed on heledamat värvi ja rood kollaka tooniga.  Rooma salat on klassikalise retsepti järgi tehtud Caesari salati üks põhikomponente.

Järgmine kord, kui hakid rooma salatit toiduks, jäta alumine ots alles ning aseta see taas veega täidetud klaaspurki või madalamasse anumasse ja jää ootama juurdumist ning uute võrsete ilmumist. Mõne aja möödudes oled endale kasvatanud aknalaual uue salatipea. Tegelikult samal viisil saad kasvatada ka kõiki teisi salateid (jääsalat, lehtsalat, tammesalat jne).

Ingver

image

Ingver ehk harilik ingver on 1–1,5 m kõrguseks kasvav mitmeaastane pillirootaoline taim, millest kasutatakse selle risoomi. See olekski tegelikult õige nimetus, kuigi enamus ütleb ingveri kohta ikka „juurikas”. Harilikku ingverit kasvatatakse Hiinas, Indias, Indoneesias, Sri Lankal, Austraalias, Lääne-Aafrikas ja Jamaika Barbadosel põhiliselt vürtsi- ja ravimtaimena. Selle lõhnavat (sisaldab eeterlikku õli) ja kibeda maitsega vaigust risoomi müüakse koorimata või kooritult ning tarvitatakse värskelt või kuivatatult. Otsi kaubandusest ilus mahetoodangu ingver, millel on juba uued võrsed näha või on olemas pungad. Kasuta siledakoorelist ingverijuurt, kindlasti väldi kuivanud või pehkinud juurt! Veendu, et tegemist on värske taimega, millel on olemas vähemalt pungad või veel parem, väikesed noored võrsed. image

Edasi pane juurikas leigesse vette likku ning hoia seda seal üleöö. Lõika juurikas tükkideks nii, et igal tükil oleks olemas pung või võrse. Istuta oma juurikad pottidesse nii, et juur oleks osaliselt mullas, mitte täies ulatuses. Pane ingver potti nii, et pung või võrse jääks peale või vähemalt küljele mulla pinna peale. Hoia oma kasvavat taime soojas kohas, sest tegemist on soojalembese taimega, aga ta ei armasta otsest päikesevalgust. Seega leia talle soojem aken, millele ei paista peale lõunapäike.

Ingver armastab sooja ja niisket mulda, seega kasta juuri kergelt iga päev ning pritsi taime pritspudelist leige veega ülepäeviti. Ingver on valmis kasutamiseks siis, kui ta on mullas kasvanud vähemalt neli kuud, parem kui seitse kuud. Kaeva juurikas mullast välja, kasuta ning ära unusta uut juurikat kasvama panna.

Küüslauk

image

Küüslauk on õistaimede hõimkonda lauguliste sugukonda, laugu perekonda kuuluv mitmeaastane rohttaim-geofüüt.

Küüslaugu kasvatamiseks võid kasutada vanaks läinud küüslaugu küünt, mis on hakanud otsast juba kasvama. Poolda küüslauk küünteks ning aseta küüned mulda ja vali kasvatamiseks soe ning päikesepaisteline koht. Küüslaugu võid panna lõunapäikese kätte, sest see on taim, mis armastab palju päikest, kui soovid neid toas kasvatada- aga võid viia ka aiamaale. Kasta taime aegajalt, taim tahab kasvada küll niiskes, aga mitte märjas pinnases. Kui küüslaugu lehed hakkavad värvi muutma ning muutuvad krimpsu ja kolletuvad, on sinu küüslauk valmis saanud ning valmis saagi koristamiseks.

Allikas: hingepeegel.ee

 

Kirjutan kõigist asjadest, sündmustest ja emotsioonidest mis ühte või teistpidi köidavad mu hinge ja meeli ning annavad ka lugejale uut ja põnevat infot juurde.

Kommentaarid (60)

Load Previous Comments
 • alice serna

  To watch favorite movies or web series on Roku Streaming Devices, user needs to create your Roku account at roku activation code and completed a Roku account setup, and then complete an activation process to enter 6 digit Roku Link Code. Sign in to your Roku account. A roku activation enter link code account gives you access to an amazing selection of movies, TV shows, music and more from the Roku Channel Store.Create Roku account, Roku activation code to activate roku, sign in to Roku tv to add channels and stream all your favorite content online.

 • alice serna

  Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. With thousands of available channels to choose from roku.com/link.If you are a first-time Roku user, then you must complete the device activation to enter roku link code, before moving onto the Tubi TV channel activation. Roku is affordable, versatile, and easy to use. Roku streaming device is known for providing the best video experience for your devices.Roku Link your TV code. Open the YouTube app on your TV device. Go to Settings . Scroll down to Link with TV code. A blue TV code will appear on your TV. Now grab your phone, tablet, or computer.if you still facing isuue than visit roku activation here and contact ou technical team.

 • alice serna

  All you need is an excellent connectivity of network and an account to manage the entire entertainment field. Roku code link can be found in different forms like:TV sets, set-top boxes etc. Activate Roku link, go to roku code link account enter Roku com link code displayed on Roku TV. My roku com link not working use new Roku code Sign in with a Roku Account, for activation code, go-to player section. Activate that code from your computer.Open a web browser go toroku.com/link. Click the link on the new device and complete activation process to enter link code.

 • alice serna

  Roku is an advanced gadget, you can watch movies, web series and documentaries online, Roku comes in many forms like setup box and tv sets.If you buy roku through online you get roku code at email that you registered at the time of purchase to enter roku link code your roku activation process is completed. Sign in to your Roku account. A Roku account gives you access to an amazing selection of movies, TV shows, music and more from the Roku tv Channel Store.to get completed activation process at first think you need a link your roku device to enter at the time of activation.

 • alice serna

  Watching TV is a lot more fun with features to help you find and stream your favorite shows, like voice search on the Roku mobile app and more.Activate and set-up your Roku player or Roku TV. Roku never charges for enter roku activation code online. Roku comes with HDMI cable and voice remote. The cable is used to connect with the television. However, the Roku device is also connected to the internet using Ethernet cable.Login your Roku account by providing required details. Then, go to Player section to retrieve roku link activate roku tv. Once getting the roku link code, open Link your Roku tv.

 • alice serna

  A Roku account gives you access to the Roku Channel Store. Simply complete all fields below to get started. Initiate with roku.Just connect them to the Internet, set up a Roku account, and activate roku activation enter link code and start streaming video, music, and entertainment content.

 • alice serna

  Mcafee antivirus solution for the complete protection of your PC. It comes with a lot of features that will keep your PC virus free.Install mcafee antivirus in your computer with high class professionals and best tech team.We are ready to assist you till the last minute of installation.Visit mcafee.com/activate will help the user to get easy support. With McAfee Activate, you can prevent devices and network against threats like malware, worms, spyware and runs in the background and does not cause any problem nor slows down the computer.Download the McAfee antivirus from mcafee.com/activate to protect your device from being spoiled by the harmful viruses as it starts finding the way to remove them from the device as soon as possible.

 • alice serna

  McAfee offers premium quality cybersecurity services for businesses and individuals. The Complete package of the Mcafee antivirus can be downloaded from mcafee activate.Install mcafee product without any mcafee 25 digit activation code. We provide best installation service. Download Mcafee antivirus in your computer to get rid of all the dangerous viruses install mcafee with activation code is widely used aantivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs,and also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge.To activate your mcafee you need to enter your product key code on mcafee.

 • alice serna

  mcafee is the most reliable antivirus and we are giving you the full support to get it install in your laptops and computers at mcafee activate product key where the user will get the most simple and easy steps regarding all process of mcafee activation with activation code, installation and downloading. Download and Install Mcafee through mcafee 25 digit activation code official website. Sign in to your Mcafee account, activate my Mcafee and enter Mcafee 25 digit product key. Create your Mcafee account to manage your Mcafee subscriptions. McAfee offers premium quality cybersecurity services for businesses and individuals.

 • alice serna

  Mcafee Antivirus is widely used antivirus helps to detect and neutralize computer virus, the mail worms,the trojan programs. Just go to mcafee activate product key sign up and choose mcafee product which you want to buy and activate it, that will also helps your system free of virus and other malware is quite a daily challenge. Having a security product on your device is the need of the day. With mcafee enter product key code your devices, protect your information, and keep your personal data away.

Jäta oma kommentaar

0
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Blogid Kristel 5 köögivilja, mida saad jääkidest kasvatada