EEVA naistekas

Neljapäev, 22. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Betty - Hollywoodi müüdimurdja America Ferrera

America Ferrera

Inetut Bettyt tunnevad tänasel päeval Eestis kõik, kes vähegi telekat vaatavad või lehti loevad. Pikkadest mustadest juustest, hambaklambritest, lohmakast pontšost ja vormikast noorest naisest on kuulnud needki, kes seriaali austajate hulka ei kuulu. Inetu Betty ehk 23. aastane America Ferrera on tõestanud, et kuulsustega võrdväärselt punasel vaibal võib sammuda naine, kes USA edukusereegli ehk 0-suuruses rõivanumbrisse ka parima tahtmise juures ära ei mahu, sest ta pole selleks loodud.

Viis aastat läbilöögini
Võib öelda, et Ferrera oma tegelaskujuga on muutnud maailma, sest miljonite seriaali fännide seas leidub küllalt neid, kes piitspeenikese piha asemel on hakanud väärtustama iseloomujooni, mida inetu Betty kehastab- ausust, lojaalsust ja südamlikkust.

Ferrera tegi oma esimese suurema rolli 2002. aastal Patricia Cardoso filmis „Real Woman Have Curves“, kehastades seal peategelast Anat ja jutustades Mehhiko-Ameerika segu teismelise naiseks kasvamise teekonda. Ana oli enesekindel ja tark neiu, kes üritas rangelt oma tõekspidamiste juurde jäädes maailmale tõestada, et kõik inimesed ei pea välja nägema supermodelli moodi.

Film esitati mitmete mainekate filmifestivalide auhindade nominendiks ja Ferrera võitis 2003. aasta Sundance Film Festivalil parima naisosatäitja preemia Ana rolli eest.

Ferrera esimene samm oma unistuste suunas oli astutud. Sellele järgnesid filmid „The Sisterhood of the Traveling Pants“, „Steel City“, „Towards Darkness“  ja 2007. aastal Inetu Betty osatäitmine, mis lähemat tutvustamist ei vaja.

Me kõik oleme Bettyd
„Kui ma sain osa „Real Womenis“, siis olin noor Ladina tüdruk, kes ei näinud välja stereotüüpselt ilus. Kõik minu eripärad olid minu vastu, kuid Ana roll kohandatud täpselt sellise inimese jaoks nagu ma tollal olin,“ on Ferrera öelnud.
Noor naine on tunnistanud, et nii Ana kui Betty on natukene tema enda moodi- hoolimata edust tunneb Ferrera end endiselt vahel peksupoisina, keda praagitakse filmidest välja kuna ta ei vasta Hollywoodi stampidele.

Kriitikud on öelnud, et Ferrera tugevus seisnebki selles, et ta omab enda tegelaskujudega sügavat isiklikku sidet. „Betty tegelaskujusse on peidetud natukene haavatavat alastust.  Publik vaatab teda ja ja jääb mõtlema, et tunneb Bettys ära killukese enda kohmetust ja ebakindlust. Ebakindlus on iga inimese sees olemas. On aegu, kui igaüks tunneb end kindla ja seksikana, aga kõigil on ka päevi, millal nad tunnevad end Bettyna,“ on seriaali eest Emmy võitnud Ferrera veendunud.

Ei trügi esiplaanile
Hoolimata inety Betty rolliga kaasa tulnud tähelepanust ei pea Ferrera ennast kuulsaks inimeseks. Kõmufotograafid on tüdinenud tema jälitamisest, sest naine ei astu kunagi avalikkuse ette seikadega, mis kollase ajakirjanduse uudisteveerge võiksid täita. Pigem manitseb ta teisi tagasi tõmbama ja olulisematele asjadele kui pidutsemine pühenduma. „Soovitan kõigil, kes liiga tihti sekeldustesse satuvad, rohkem tööd teha,“ ütleb Ferrera, kes töötab neliteist tundi päevas ja veedab vaba aja pere keskel, tundes rõõmu vaid selle üle, et Betty on ehk suutnud inimeste mõttemalle muuta.

Foto: Vanessa Lua

Sirle Laane


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Betty - Hollywoodi müüdimurdja America Ferrera