EEVA naistekas

Reede, 29. March 2024

Last updateK, 13 Sept 2023 9am

  • Registreeri
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

    * kohustuslikud väljad

Antonio Banderas - väga latiinolik, aga mitte nii väga armatseja

Antonio Banderas

Nimi: Jose Antonio Dominguez Banderas
Sünniaeg: 10. augustil 1960 Hispaanias
Elukutse: näitleja

Nooruspõlv
Antonio Banderas sündis Hispaania linnas Málagas. Tema pereliikmeteks olid politseinikust isa, õpetajannast ema ja väiksem vend. Noor Antonio oli oma kooli jalgpalli meeskonnas mängides väga edukas ning tema soov oli sellel alal läbi lüüa. Kuid poisi lapsepõlve unistus purunes, kui ta murdis 14 aastaselt jalaluu nii tõsiselt, et edasine mängimine enam kõnealla ei tulnud. Pärast sportlase karjäärist loobumist süvenes Banderas hoopis näitlemisse. Ta nägi menukat lavastust "Hair", mille tagajärjel noormees otsustas: temast peab saama näitleja.  Antonio asus õppima Málaga lavakunstikooli ning tegi debüüdi sama linna teatris. Oma esimest näitlemisõpetajat mäletab mees kui väga vanat naist, kes oli igas nende etenduses alati peategelene. Nõnda mängis Guillermina Soto nimeline daam näiteks Don Juani. "Ta ütles meile: 'See on ooper. Pole oluline, kas ma olen mees või naine. Muusika on tähtis.'"

Väikese trupiga Málaga teatris esines Antonio Banderas etenduses "Bertolt Brecht", mille lavastamiseks neil õigused puudusid. "Ma mäletan politseinike helkivate tulede sära teatri kulisside taga. Pärast aplausi pandi mind käeraudadesse ja viidi minema."  Banderas veetis terve öö politseijaoskonnas. Teda arreteeriti hiljem kolm või neli korda  "Bertolt Brecht"-i ringreisil Hispaanias.

Karjäär
Kaheksakümnendate alguses kolis 19-aastane näitleja Hispaania pealinna Madridi, et arendada oma karjääri. Olles majanduslikes raskustes, töötas ta raha teenimiseks ka ettekandjana ning tegeles modellindusega. Banderas liitus prestiižika riikliku Hispaania teatriga, olles noorim trupi liige. Tema etteasted jäid silma režissöörile Pedro Amodovarile. Mehed ühendasid koostööks oma jõud ning tegid mitmeid uuenduslikke ja seksuaalselt provotseerivaid filme. "Minu karjääris on olnud mõned filmid, mida mulle meeldiks kogu ülejäänud eluks unustada, aga isegi need filmid õpetasid mulle midagi," ütles Antonio.

Oma esimeses ekraaniteoses, "Laberinto de pasiones", kehastas ta rumalat terroristi. Neli aastat hiljem, 1986. aastal, vändati film, milles Banderas mängis emotsionaalselt rõhutud õpilast, kes tunnistab politseile üles ettekavatsetud õpetaja tüdruksõbra vägistamise ning rea mõrvu, mida ta ei sooritanud. Teos kandis nime "Matador" ja seda peetakse isegi efektsemaks kui eelnevat ekraniseeringut. Palju kõmu tekitanud 1987. aasta filmis "Ley del deseo, La" esines ta homoseksuaalse mehena ning tegi oma esimese ekraanisuudluse samasoolise inimesega.

Antonio pikk ja edukas koostöö Pedro Amodovariga tõi kaasa rahvusvahelise tunnustamise, mida saavutati auhinnale kandideerinud filmiga "Mujeres al borde de an ataque de nervios". Samuti oli ta ekraanipartneriks lauljannale Madonnale, viimase elust kõnelevas filmis "Madonna: Truth or Dare".

Edu Hispaanias ajendas Antonio Banderast Hollywoodi poole püüdlema. "Oli au ja privileeg saabuda Ameerikasse, peaaegu tühjade taskutega... Palju on sellest ajast saadik juhtunud", on staar lausunud. Debüüdi Hollywoodis tegi ta 1992. aastal teosega "The Mambo Kings". Kuid rahvusvaheliselt tuntuks sai mees Tom Hanksi advokaadi armsamat mängides filmis "Philadelphia" ning Robert Rodrigueze linateoses "Desperado". Hiljem oli Antonio kolleegiks Brad Pittile ja Tom Cruisile teoses "Intervjuu vampiiriga: vampiiri kroonika."

"Kõige rohkem kaalun filmi valimisel selle stsenaariumi ja režissööri. Vahel küsin abi, sest olen segaduses ega tea, kas filmist võib tulla hea või halb teos. Näitlejad on teine kaalutlus. Võin olla väikeses osas, kui mu ümber on head näitlejad. Minu jaoks on inimesed, kes ekraaniteoses su ümber on, see, kes sina oled."

Peaosa jaoks 1989. aasta filmis "Zorro mask", pidi Antonio treenima Hispaanias koos rahvusvahelise vehklemisrühmaga . Treeningutel võideldi ehtsate riistadega, hiljem asendati need ohutuse eesmärgil kergemate alumiiniumist mõõkadega. Mees osales ka kuu aega kestval ratsutamise kursusel.

Antonio mäletab, et ka tema, nagu paljud teised poisid, armastas lapsepõlves mõõgavõitlust. "Meie vehklesime väikese vennaga plastmassist mõõkatega terrassil Málaga kodus." Banderase sõnul üritati film teha nii, et seal ei oleks liiga palju verevalamist. 2005. aastal tehti teosele järg, mis kandis nime "Zorro legend."

Antonio tõestas imeliselt oma lavastajavõimeid 1999. aasta filmiga, mis kandis nime "Crazy In Alabama" ning milles tegi kaasa tema abikaasa, näitlejanna Melanie Griffith. "Meie elekutse juures on raske olla abielus, sest meid ümbritsevad väga ilusad ja huvitavad inimesed. Tähtsaim on olla kannatlik ja uskuda, et armud oma naisesse uuesti. Minuga juhtub nii."

Seejärel tegi Ameerikas ja juba kogu maailmas tuntud staar Antonio Banderas järgemööda kaasa teostes "The Thirthteenth Warrior", "Play it to the bone", "Original Sin" ja "Frida." Viimsases oli tema kolleegiks näitlejanna Salma Hayek. Pensionieas salaagenti kehastades läks mees paljude väikeste laste südamesse seikluslike koguperekomöödiatega "Spy Kids," "Spy Kids 2: Island of Lost Dreams" ja "Spy Kids 3-D: Game Over."

Ameerikas meeldib Antoniole selle mitmekesisus ja uudsus. "Ma armastan seda lihtsat ja normaalset huumorimeelt, mis ameeriklastel on. See ei ole õel, nagu mõndades teistes riikides." Samas nendib mees selle kuulsate ja rikaste maailma- Hollywoodi võltslikkust. "Kui näed näitlejaid punasel vaibal, siis tunduvad nad kõik üksteist tundvat, kuid tegelikkuses on see nagu vahakujude muuseum," ütles Banderas. "Minule on Los Angeles vaid töökoht."

Antonio Banderase karjääri rikastavad rollid filmides "Femme fatale", "Once upon a time in Mexico" ja "Take the lead" ning etteaste Broadway muusikalis "Nine". Palju edu (ka Eestis!) saavutasid omapärased joonisfilmid "Shrek 2" ja "Shrek 3," milles Antonio andis hääle Saabastega Kassile. "Ma vihkan seda kassi. Alates ajast, mil ta mu ellu ilmus , on ta minust tähtsamaks saanud. Naised ütlevad nüüd alati: 'Oh, ma armastan seda kassi, ta on nii armas.' Enne kiitsid nad mu osa Zorro filmis. Vahepeal mõtlen, kas nad ütlevad nii, sest neil on mõni muu ... kavatsus. Aga ei. Nad armastavad Saabastega Kassi ja vihkavad mind."

Kui üldse, siis ei vihata teda kindlasti mitte tema välimuse pärast. Ajakirja People edetabeli järgi valiti Antonio Banderas 1996. aastal maailma 50 kõige kaunima inimese sekka. Kolme ALMA ja Kuldgloobuse auhinna võitja elab tööst vabal ajal innukalt kaasa Real Madridi jalgpalli meeskonnale, kasvatab tütart Stellat ning veedab aega USA  ja Hispaania kodudes.
Tulevikus planeerib Antonio Banderas võtta oma karjäärile teise suuna. "Ma kavatsen töödata palju vähem, kuid korralikumalt. Ma vajan jälle lavastamist, ihkan teha rohkem teatrit ja täpselt niisuguseid filme mida ise tahan."

Armastus
Antonio Banderas ja Melanie Griffith abiellusid 1996. aastal. "Melanie ja mina oleme üksteise suhtes täiesti ausad, meie suhtes ei ole saladusi. Mitte miski muu ei ole abielus tähtsam kui see. Ma olen olnud avatud ja aus juba ajast, mil taipasin, et hakkan temasse ära armuma. Saan Melanie elust aru ning aksepteerin kõike, mis temaga kaasa tuleb. Samuti seda, et ta on paranev alkohoolik ning et tal oli kord probleeme kokaiiniga. Õnneks on Melaniega nüüd kõik korras. Tema elus ei ole midagi kahetsemisväärset. Mitte ükski mees ei saaks soovida paremat kaaslast kui seda on Melanie. Ma tahan alati tema kõrval olla."

Antonio kui sõnameister
"Ma ei taha mitte midagi, mida ma ei vääri, aga kui mulle pakutakse raha, siis... Ma ei ole loll."

"Ma imetlesin Melaniet enne kui teda armastama hakkasin."

"Kui mulle oleks pakutud James Bondi rolli, ei oleks ma tõenäoliselt enam iialgi Inglismaale reisinud. James Bond aktsendiga? Vat see oleks juba midagi!"

"Ma ei usu karjääridesse. Kujutlen ennast alati lihtsalt ühe vana näitlejana 19. sajandist, kes rändab oma repertuaariga külast külla."

"Kas see on mees, kes jalutab rannas, pilgutab tüdrukutele silma ja otsib kedagi enda voodisse? Kas see on keegi, kes kannab palju kullast kette ja istub baaris? Sest mina ei ole selline! Ma olen väga, väga latiinolik, aga mitte nii väga armatseja."

Foto: David Shankbone

Kaisa Tillo


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
  • Haldaja: Windway OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Punasel vaibal Antonio Banderas - väga latiinolik, aga mitte nii väga armatseja