EEVA naistekas

Pühapäev, 25. October 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

Almer Jansu Mobiilijooga

Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga
Almer Jansu Mobiilijooga

Almer Jansu poolt välja töötatud Mobiilijoogaga sai tutvuda eile 31.01.2008 Reval-Sport Spordiklubis.

Äsja Taist naasnud joogaõpetaja Almer Jansu pöördus oma viimaselt reisilt tagasi uue joogaharjutuste suunaga - Mobiilijooga, mis pöörab tähelepanu mobiilikasutuse ja kehalise tasakaalu seostele. Selleks sai ta inspiratsiooni mobiiltelefonide levikult maailmas esirinnas olevast Aasiast, kus on märgata tendentsi, et järjest rohkem inimesi kurdavad õla- ja kaelalihaste kangestumise üle.

Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse esinaise, Egle Seppo, sõnul tekivad mobiiltelefoni hoidmisest ja selle fikseerimisest kaela ja õla vahele pikema aja jooksul staatilisest asendist tingitud lihaspinged, lihastoonuse tõus, lihaste ja kõõluste verevarustuse häired ja sellest tingituna valu kaela, turja ja õlavöötme piirkonnas.

“Loomulik on see, et pikemas perspektiivis tekivad staatilistest koormusvaludest üldine halb enesetunne, stress ja väsimus. Seetõttu tuleb kasuks tegeleda joogaga, mis on ideaalne hingamise ja kehaasendi korrigeerimiseks, venitamiseks ja lihaselastsuse ja vereavarustuse taastamiseks,” soovitas jooga-võimlemist pooldav Seppo.

Joogatreener Jansu arvates on just Eestis suur potentsiaal mobiilijoogal, kuivõrd aasta aastalt on tänu mobiilside heale
kättesaadavusele ja järjest odavamatele kõneminutihindadele tõusnud ka mobiili igapäevane kasutamine.

“Mobiilijooga aitab tekkinud füüsiliste vaevuste vastu, treeningusse on koondatud kokku jooga sissejuhatavad hingamis- ja meeleharjutused ning asendid mis toniseerivad probleemseid lihaseid,“ tutvustas Jansu.

Mehe sõnul on mobiilijooga treening lisaks palju mobiiliga rääkivatele inimestele sobiv ka kõikidele päevas mitmeid tunde sundasendis arvuti taga istuvatele kontoritöötajatele. „Mobiilijooga treening õpetab õiget hingamist, lõdvestumist ja positiivset mõtlemist ning parandab kindlasti edaspidi töövõimet ja võimaldab probleeme näha hoopis uues valguses või uute võimalustena,“ selgitas Jansu.

Almer Jansu on joogaga tegelenud pikki aastaid, täiendanud oma teadmisi nii Jaapanis, Tais kui Euroopas. Eestisse on toonud ta powerjooga. Hetkel elab ning töötab ta peamiselt Londonis. Mobiilijooga treening on ühe tunni pikkune ning treeningud hakkavad toimuma alates veebruarist Reval-Sport Spordiklubis (Aia 20, Tallinn).

EEVA

Postitas 04/02/2008 19:35 by Looduselaps #216948
Olen korra käinud seal powerjoogas. Ei ole see minu spesialiteet. Aga vist asi minus, et ei oska seda nautida.
Postitas 04/02/2008 19:52 by Anette20 #216949
Minule küll jooga väga meeldib. Aitab pinged maandada ja leida uuesti see vaimne tasakaal, mis vahest kõikuma on löönud.
Postitas 06/02/2008 00:29 by ÄikePäike #216950
jooga on mõnus vaimutreenig. Kord nädalas saab käidud.
Postitas 07/02/2008 16:34 by Mariia #216951
Mina õppisin jooga abil ennast paremini tundma. Sain teada, kuidas ennast paremini planeerida ja pigeid vältida.

Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport Almer Jansu Mobiilijooga