EEVA naistekas

Reede, 05. June 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

10 võimalust tunnete värskendamiseks

Naine seljaga

Oled abielus olnud aastaid ja su abielu on edukas, kuid märkad, et puudub algne kirg. Sa seksid üha vähem, kuna oled väsinud ja pole uusi tundeid. Kõik on teada, pole midagi oodata. Võib-olla tunnevad kõik sama?

Tuleb välja, et see pole tõsi. Paljud abielupaarid tunnistavad, et pärast sensuaalsuskriisi ületamist said nad avastada endi jaoks täiesti uusi horisonte. Kuidas? Siin on mõned nõuanded, mis on välja pakutud tuntud seksuoloogide, psühhoterapeutide ja “kogenud” abielumeeste ning -naiste poolt.

1Seks tähendab tundeid
Loomulikult pole seks 30-lt sama, mis 18-lt. Nooruses on kõik lihtsam – hormoonid möllavad, suudad olla üleval terve öö ja hommikul oled värske nagu roos. Suured plaanid ja lootused ootavad sind ja sa oled suurepärane nagu Afrodite.

Aastad viivad kaasa ilu ja eneseusu (eriti, kui su armastatud abikaasa tuletab sulle perioodiliselt meelde üleliigseid kilogramme ja kortse), pereprobleemid võtavad kogu jõu  ja su organism palub sinult rohkem uneaega, mitte seksi.

Siiski on seksuaalne rahulolu seotud üldise rahuloluga abielus. Kui abikaasad on rahul oma intiimsuhetega, loob see keskkonna, kus nende suhted arenevad ka teistes sfäärides. See keskkond mõjutab nende suhete edukust ja rahulolu seksiga.
 
Mida teha? Alustuseks vasta endale ausalt: kas sinu suhetes on kõik korras? Kui vastus on ei, siis otsi üles murdepunkt, kust erimeelsused alguse said ja täida see emotsionaalne tühimik.

2Hellitage üksteist!
Paradoks: sa ei unusta oma abikaasale kurtmast kõiki päevamuresid, teha nõudmisi, tarida teda kaasa sõbrannade poole. Hästi, aga kuhu jääb õrnus? Paarid, kes ei unusta väljendada teineteisele hellust ja armastust, ei kaota reeglina voodis üksteise vastu huvi.
Millal sa viimati viisid abikaasale kohvi voodisse? Ja millal ta masseeris su selga vannitoas? Kas te teete õhtuti ühiseid jalutuskäike?

Igal perekonnal on oma ”retsept”. Mida tihemini te väljendate üksteisele oma positiivseid emotsioone, seda tugevamad on teie seksuaalsed sidemed!

3Väsinud kehad teevad väsinud seksi
Kes meist poleks sattunud olukorda, kus tahaks väsimuse tõttu magada, aga mees näitab üles initsiatiivi? Kui sa keeldud, siis abikaasa solvub. Kui nõustud, siis lebad rampväsinult ning su hinges tõstab pead ärritus: mida ta tahab? Juhtub ka vastupidiselt: sa lähened talle, aga tal on ”peavalu”!
Mida teha? Andke üksteisele võimalus puhata.
Võite saata oma lapsed vanavanemate poole ja paluda sugulasi, et nad ei helistaks teile või külastaks teid laupäeviti. Samuti võite seksi lükata hommiku peale, kui te ei pea kella 8-ks tööle minema. Või saadate lapsed voodisse ja osutate üksteisele tähelepanu kella 22-st keskööni. Seksi ei mõõdeta kvantiteedis, vaid kvaliteedis: las sel juhtuda harvemini, aga see-eest parima kvaliteediga!

4Jäta probleemid ukse taha!
Ära too koju tööprobleeme. Ära võta kaasa dokumente, mida sa ei jõudnud töö juures läbi vaadata. Samuti saad edasi lükata pikad telefonikõned sõpradega.
Kui sa ootad tähtsat kõnet, siis kasuta kõneposti. Sedasi säästad palju väärtuslikku aega ja hingejõudu ning vabaned ebaproduktiivsetest suhtlustest ja paljudest pisimuredest.
Kui sul on palju töömuresid, pole hea mõte planeerida intiimsust, kuna mõtted vastuseta küsimustest ei anna sulle võimalust lõdvestuda.

5Mõnikord peaks sa abikaasat oma kavatsustest informeerima!
Hommikul ütled mehele: ”Kullake, täna õhtul me seksime!” Olete mõlemad eelseisvast õhtust elevil. Töö ajal helistad talle mitmeid kordi öeldes, et ootad seda õhtut. Tuled koju vähemalt 30 minutit varem, et valmistada kerge õhtusöök kahele, muretsed eelnevalt šampanja või veini, käid duši all või vannis. Abikaasa saabudes oled suurepärases meeleolus.

6Väldi lõkse!
Seksuoloogide sõnul on kõige populaarsem lõks abieluvoodis ühe ja sama stsenaariumi kordumine. Varem või hiljem tuleb aeg, mil partneri intiimsed küljed on sulle väga hästi teada. Voodis ollakse ”harjumuste orjad”, st. kasutatakse neid trikke, mis garanteerivad tulemuse.
Mõtle ise: kui sa pakud mehele iga päev üksnes praekartulit, pole kaugel aeg, mil tal hakkab halb juba ühest pilgust sellele toidule. Niisiis pead rikastama menüüd.

7Ära tee abikaasast oma sõbratari!
Üldiselt on see abielu kuldreegel. Alati pea meeles: tegu on mehega sinu lähedal! Ja seda meest peaks sa võrgutama ning tema südant võitma iga päev.
Praktika näitab vastupidist. Naine keerutab end peegli ees ja kurdab mehele, et on 20 kilo juurde võtnud. Et ta näeb välja nagu ”lehm” ja ei saa ühtegi riietuseset selga panna. Hambaarsti juurest naastes räägib ta, et tal on 20 auku hammastes ja peab läbi tegema täieliku hambaravi. Või alustab arutlemist tselluliidivastase kreemi ostmise teemal. Lühidalt öeldes teeb naine kõike, mida ta kunagi ei teeks esimestel tutvumispäevadel!

Loomulikult tahab naine hädaldamisega saavutada seda, et mees ütleks: ”Kallis, sa oled kõigele vaatamata imeline!” Aga reeglina mees ei ütle selliseid asju. Ta ei näe su sõnade taga vihjeid ning usaldab su sõnu. Kui naine ütleb, et ta on vana, paks ja inetu, et tal on tselluliit ning kaaries, siis on see tõsi. Ja kes tahab minna voodisse sellise naisega? Mõtle, kas sa tahad seda?

8Lisa ellu huumorit!
Kes ütles, et seks peab olema tõsine? Mõnikord on parim viis värskendada kadumaläinud kirge naerdes.
Paljud naisteajakirjad pakuvad selleks lihtsaid nippe ja nõuandeid. Näiteks võiks sa oma mehele ukse peale vastu minna paljalt, kandes ainult põlle. Ja ta peaks sind ründama nagu metsik loom. Meenub lugu, kus üks mees langes selle nõuande ohvriks: ”Tulin koju väga väsinuna ja paljas abikaasa tuli mulle vastu, seljas ainult põll. Ma peaaegu minestasin: kas ma pean veel seksima ka hakkama?”

Ühel naisel oli sellest oma nägemus: ta võttis abikaasa vastu mitte põlles, vaid rulluiskudel! Tema mees pidi naerust lõhkema! Öö oli suurepärane. Tõepoolest, sellel mehel oli hea huumorisoon. Kui sinu omal on see samuti olemas, siis proovi järele.

9Mälestused on su liitlased!
Üks naine rääkis: “Olen oma mehega elanud 10 aastat. Ja kui ilmneb pisut jahedust me vahel, siis võtan välja vanad fotod. Istume koos, vaatame neid, tuletame meelde häid asju, mis meie vahel on juhtunud. Loomulikult me naeratame ja naerame. Vajalikud tunded läbivad meid. Mõistame, et me siiski armastame teineteist  ja räägime sellest. Ja siis?? Meile meeldib mõtetes lennata esimestesse ühistesse öödesse, meie kirgedesse. See on suurepärane – olla armunud oma abikaasasse!”

10Flirdi!
Me teame, et on lihtne flirtida võõra mehega: naeratada salapäraselt, vaadata teda sellise pilguga, et ta tunneb iha pärast klompi kurgus. Sarnaseid trikke on miljoneid. Palju raskem on flirtida oma mehega!
Kuidas seda teha?

Sõprade poole või jalutuskäigule minnes leia hetk, et sosistada talle kõrva oma vallatutest plaanidest. Sõprade pool olles vaata talle silma ja teisi hoomamatult silita tema jalga enda omaga või paita käega põlve ning seejärel liigu väheke kõrgemale.
Ära maga maha võimalust tantsida. Tee komplimente, naera ta naljade üle, suudle ta kõrva! Ja sa kindlasti näed tulemusi!
Pidage meeles: te kirg pole kadunud! See on lihtsalt kaetud argimurede tolmuga. Puhuge tolm minema ja nautige elu!

EEVA


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Seks & suhted 10 võimalust tunnete värskendamiseks