EEVA naistekas

Pühapäev, 01. November 2020

Last updateR, 13 Jul 2018 9pm

 • Registreeri
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  * kohustuslikud väljad

10 müüti dieetide kohta

Köögiviljad ja mõõdulint

Kaalu kaotamiseks on tohutu valik dieete ja nõuandeid. Raske on nende seast valida seda õiget, mis on tõesti sobiv ja asja väärt. Enamike puhul on arvestatud piiramatute kulutuste ja ajaga. Lisaks satume me tihti vigade ohvriks.

1Kalorite vähendamine viib kiiremini kaalukaotuseni. See pole õige! Järsk toidu vähendamine paneb su keha ”mõtlema”, et oled nälga suremas ja hakkab sinu päästmiseks kiiresti kaalu koguma!

2Mida rangem dieet, seda parem. Ühesuguse toidu (näiteks kapsasupi) söömine kogu aeg tekitab ebamugavust. Nädala pärast sa juba vihkad kapsast. Kas sa vajad seda? Vali usaldusväärsemad dieedid.

3Sa pead keelduma oma lemmiktoodetest, mis on ebatervislikud. Varem või hiljem annad sa ahvatlusele järele ja sööd jäätist või kooki. Kõik on ok, see ei tee sulle kahju. Aga ainult väikestes kogustes!

4Ära söö peale 18 õhtul. Tegelikult on oluline söödava toidu kogus ja eluviis, mitte see, millal sa sööd. Kui sa sööd kell 19 ja lähed voodisse keskööl, siis on kõik korras. Eriti siis, kui su õhtusöök on kerge.

5Ära söö toidukordade vahel. See pole õige! Kerge suupiste ei tee kahju. Parem on süüa kuivikuid või õuna, kui istuda ja mõelda kogu aeg toidule. Sa peaks mõtlema hoopis millelegi meeldivale.

6Rasv on kahjulik. Põhimõtteliselt on küll. Aga see on kasulik väikestes kogustes ja sa peaks sellega arvestama. Mõned rasvad on tõesti kasulikud, näiteks need, mis sisalduvad kalatoidus. Seega söö kala.

7Kui sa jätad toidukorra vahele, siis kaotad sa kaalu. Hoopis vastupidi. Su ainevahetus on häiritud ja sa muutud väga näljaseks. Lisaks sa ei saa piisavalt vitamiine. Seega on parem süüa tihemini, aga väikeseid portsjoneid.

8Või on kahjulik toode. See ei vasta tõele! Sa võid kasutada rasvavabu võisorte ja kalorivaeseid meierei tooteid. Pealegi sisaldavad nad kaltsiumi, mis on vajalik meie organismile.

9Sul peab olema tugev tahtejõud, et kaalus alla võtta. Jah, tahtejõud mängib suurt rolli. Aga su kaal sõltub enamasti su geneetilisest eelsoodumusest, tervisest, keskkonnast ja sellest, kui aktiivne sa oled.

10Suure koguse vee joomine aitab kaalu langetada. See ei vii kaalu kaotuseni, aga on muidu tervisele kasulik. Sellist informatsiooni pole, mis kinnitab, et inimesed on kaalu kaotanud tänu veele. Need, kes seda väidavad, on tõenäoliselt asendanud kaloririkkad mahlad või gaseeritud vee tavalise joogiveega.

EEVA
   


Avalda arvamust antud teemal
Arvamuse avaldamiseks logi sisse! Konto puudub? Palun registreeri end.
 • Haldaja: Kaunis OÜ

EEVA naistekas

EEVA naistekas on veebikeskkond, mis on loodud eelkõige naistele ja siit leiab tasuta turu, sõbraliku õhkkonnaga foorumi, erinevate valdkondade artiklid, intervjuud, blogid, uudised, auhinnamängud, küsitlused ja palju muud huvitavat.

EEVA naistekas ootab Sind alati ja on Sinu jaoks olemas!

Sa oled siin: Esileht Artiklid Tervis & sport 10 müüti dieetide kohta